Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 березня, 09:29:40

Один з напрямів електронного урядування вже застосовується в області

05.12.2014   16:44

Про розвиток електронного урядування в Україні та в області говорили сьогодні на засіданні «круглого столу» на тему: «Цифровий порядок денний для України, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

«Зелена книга»: стратегія політики е-урядування». У обговоренні взяли участь представники міської та обласної державної адміністрацій, органів місцевого самоврядування, бізнесу, освіти, ІТ-сектору, медіа, громадськості та експерти Робочої групи з розробки урядової політики в сфері розвитку електронного урядування.

На початку засідання доктор наук з державного управління, професор, директор Інституту вищих керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України Андрій Семенченко презентував проект «Зелена книга», зосередивши увагу на основних напрямах електронного урядування, а саме: електронна взаємодія органів влади, електронні послуги, відкриті дані, електронна демократія.

З метою ознайомлення та з’ясування реальної картини застосування новітніх технологій у сфері виконавчої влади та місцевого самоврядування, проект Зелена книга презентується у кожній області.

У ході обговорення виокремлено причини гальмування впровадження електронного урядування саме на Чернігівщині. Це — відсутність належного технічного забезпечення; брак кваліфікованих кадрів із ІТ-технологій; фінансова неспроможність втримати працівників цієї сфери; відсутність на законодавчому рівні чітких стандартів ведення електронного урядування; відсутність спеціального архіву, для зберігання електронних документів. Учасники засідання зазначили і про необхідність дублювання електронних документів на папері, що зовсім не сприяє економічності.

Виокремлено і ментально-психологічний фактор — сприйняття електронного документу, як такого, що носить рекомендаційний, а не обов’язковий до виконання, характер.

Та попри це, у Чернігівській області, в одній з не багатьох в країні, активно застосовується електронний документообіг.

— У Програмі інформатизації Чернігівської області на 2012-2016 роки передбачено використання сучасних ІТ-технологій. Зокрема, органами виконавчої влади вже активно застосовуються напрями електронного документообігу «Уряд-Уряд», «Уряд-громадяни», «Уряд-бізнес». Здійснюються заходи щодо налагодження швидкісної передачі інформації з області у райони, з районів у сільські громади, — зазначив заступник керівника апарату ОДА Юрій Музика.

Результати обговорення та презентація проекту «Зелена книга» представили на відкритій прес-конференції.

Довідково: «Зелена книга» — це документ, який використовується урядами демократичних країн для декларування та обговорення головних напрямів та змісту державної політики у тій чи інші сфері, узгодження їх з громадськістю та бізнесом.

На сьогодні в українському законодавстві не передбачено існування такого документа як «Зелена книга». Найближчим еквівалентом зазначеного документа у вітчизняних реаліях є «доктрини», «концепції» та «стратегії», що визначають існуючі проблеми, напрями, цілі та завдання.

Останні новини Чернігівщини

Просування новинних матеріалів у Youtube, Telegram та TikTok: чернігівські журналісти відтепер знають лайфхаки

Просування новинних матеріалів у Youtube, Telegram та TikTok: чернігівські журналісти відтепер знають лайфхаки 15:51

Youtube, Telegram та TikTok мають свої секрети просування відео та текстових новинних матеріалів.

ДБР порушило кримінальне провадження щодо загибелі солдатів у військовій частині на Чернігівщині 15:50

Працівники ДБР розслідують кримінальне провадження за фактом порушення правил поводження зі зброєю (ст. 414 КК України).

Чернігівський драмтеатр популяризує вітчизняну драматургію

Чернігівський драмтеатр популяризує вітчизняну драматургію 15:46

Протягом кожного театрального сезону в репертуарі театру з’являються нові постановки, які потім упродовж років не сходять зі сцени і привертають увагу глядацької аудиторії.

Аудитори Чернігівщини забезпечили відшкодування втрат на суму 28,2 млн грн

Аудитори Чернігівщини забезпечили відшкодування втрат на суму 28,2 млн грн 15:40

За результатами проведених протягом січня – лютого 2023 року ревізій та перевірок закупівель фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області виявили порушень на суму 2,2 млн грн.

У Чернігівському районі на міні підірвався трактор, чоловік отримав травми

У Чернігівському районі на міні підірвався трактор, чоловік отримав травми 15:37

17 березня о 10:53 на узбіччі автодороги загального користування в напрямку села Скоринець Чернігівського району стався підрив трактора на вибуховому пристрої, попередньо протитанковій міні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини