Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 18:20:54

Один з напрямів електронного урядування вже застосовується в області

05.12.2014   16:44

Про розвиток електронного урядування в Україні та в області говорили сьогодні на засіданні «круглого столу» на тему: «Цифровий порядок денний для України, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

«Зелена книга»: стратегія політики е-урядування». У обговоренні взяли участь представники міської та обласної державної адміністрацій, органів місцевого самоврядування, бізнесу, освіти, ІТ-сектору, медіа, громадськості та експерти Робочої групи з розробки урядової політики в сфері розвитку електронного урядування.

На початку засідання доктор наук з державного управління, професор, директор Інституту вищих керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України Андрій Семенченко презентував проект «Зелена книга», зосередивши увагу на основних напрямах електронного урядування, а саме: електронна взаємодія органів влади, електронні послуги, відкриті дані, електронна демократія.

З метою ознайомлення та з’ясування реальної картини застосування новітніх технологій у сфері виконавчої влади та місцевого самоврядування, проект Зелена книга презентується у кожній області.

У ході обговорення виокремлено причини гальмування впровадження електронного урядування саме на Чернігівщині. Це — відсутність належного технічного забезпечення; брак кваліфікованих кадрів із ІТ-технологій; фінансова неспроможність втримати працівників цієї сфери; відсутність на законодавчому рівні чітких стандартів ведення електронного урядування; відсутність спеціального архіву, для зберігання електронних документів. Учасники засідання зазначили і про необхідність дублювання електронних документів на папері, що зовсім не сприяє економічності.

Виокремлено і ментально-психологічний фактор — сприйняття електронного документу, як такого, що носить рекомендаційний, а не обов’язковий до виконання, характер.

Та попри це, у Чернігівській області, в одній з не багатьох в країні, активно застосовується електронний документообіг.

— У Програмі інформатизації Чернігівської області на 2012-2016 роки передбачено використання сучасних ІТ-технологій. Зокрема, органами виконавчої влади вже активно застосовуються напрями електронного документообігу «Уряд-Уряд», «Уряд-громадяни», «Уряд-бізнес». Здійснюються заходи щодо налагодження швидкісної передачі інформації з області у райони, з районів у сільські громади, — зазначив заступник керівника апарату ОДА Юрій Музика.

Результати обговорення та презентація проекту «Зелена книга» представили на відкритій прес-конференції.

Довідково: «Зелена книга» — це документ, який використовується урядами демократичних країн для декларування та обговорення головних напрямів та змісту державної політики у тій чи інші сфері, узгодження їх з громадськістю та бізнесом.

На сьогодні в українському законодавстві не передбачено існування такого документа як «Зелена книга». Найближчим еквівалентом зазначеного документа у вітчизняних реаліях є «доктрини», «концепції» та «стратегії», що визначають існуючі проблеми, напрями, цілі та завдання.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.