В області наполегливо працюють над погашенням боргів із заробітної плати
Ситуація з погашення заборгованості із заробітної плати найманим працівникам в області суттєво не змінилась. Так, у жовтні суму боргу вдалося зменшити більш як на 103 тисячі гривень. Але загальна ситуація в країні суттєво впливає на економіку підприємств Чернігівщини, які за складних умов мають шукати нові ринки збуту, випускати нові види продукції, а часом і переорієнтовувати виробництво.
Про шляхи зменшення боргів йшла розмова на черговому засіданні обласної комісії з погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке 3 грудня провів в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман.
За інформацією директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Олега Русіна, заробітну плату найманим працівникам не виплачують 67 підприємств-боржників області. Із них більше половини є економічно активними, тобто діючими. Найбільші борги таких підприємств сконцентровані у промисловості та будівельній галузі. Тому і не дивно, що комісія на сьогоднішньому засіданні заслухала інформацію саме таких підприємств-боржників.
Про глибину своїх боргів та перспективи їх погашення доповідали ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів «ЧеЗаРа», «Чернігівнафтогеологія», ПАТ «Хімтекстильмаш», державне підприємство «Чернігівторф», державне підприємство «Чернігівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».
Як зазначив представник Державної виконавчої служби в області, за 10 місяців поточного року вдалося погасити заборгованість із заробітної плати на 18 підприємствах-боржниках. При цьому органи виконавчої служби робили все можливе: від блокування рахунків підприємств, до опису майна та його реалізації. Загалом же у виконавчій службі наразі перебуває понад 2 тисячі документів для стягнення боргів, на загальну суму 18 мільйонів гривень.
Проте, не все так погано складається з виплатою заробітної плати на Чернігівщині. Залишається позитивом відсутність заборгованості із заробітної плати у 15 районах області. Вчасно отримують зароблені гроші і працівники сільського господарства регіону.
- Ситуація з погашення боргів із заробітної плати потребує вжиття скоординованих дій на всіх рівнях. Тому, що своєчасне отримання винагороди за працю є конституційним правом працюючого, яке постійно порушують роботодавці, - наголосив Сергій Журман, підсумовуючи. Він звернувся з проханням до керівників відповідних контролюючих служб тримати у полі зору кожного з боржників, адже це, як показує практика, стимулює їх до активних дій у сфері погашення заборгованості.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.