Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 1 липня, 04:29:55

Є проблема – є рішення

24.10.2014   21:16Агенцiя

Після дощу подвір’я будинку 37 на вулиці Рокосовського перетворюється на стрімку гірську річку. Дім стоїть на схилі, і вся вода стікає донизу, якраз через дитячий майданчик.

Така біда в них, каже мешканка будинку Ольга Яківна, ще з 1979 року, відколидім тільки здали в експлуатацію.
– Переживаю за своїх двох онуків. Їм (як і сотні інших дітей із чотирьох прилеглих будинків) немає де гратися, – каже жінка.

Мешканці вже давно стукають у кабінети різних чиновників, але все марно. До депутатів, яких вони обирали раніше, теж не достукатися. Активними вони є хіба що перед виборами. Щедрі колись на обіцянки, їхні обранці виявилися скупими на реальні справи. Люди писали листи вже й до міського голови та керівника області, ті ж дають тільки відписки. Бюрократична машина працює налагоджено та все більше нагадує футбол, де один гравець пасує на іншого. А до переможних голів справа так і не доходить.
Спробувати долі мешканці будинку на вул.Рокосовського вирішили нещодавно в громадській приймальні кандидата в народні депутати Анатолія Долеско – «постукали» ще йу ці двері.

– Від імені всіх мешканців я звернулася до Анатолія Долеско через його приймальню, щоб він допоміг нам облаштувати територію навколо дому.Зробити все за кошти самих же мешканців нам не під силу. Тут багато пенсіонерів, які живуть від пенсії до пенсії, ледь зводячи кінці з кінцями. Тож допомога вкрай необхідна,– говорить Олександра Тютюнник, голова житлово-будівельного кооперативу №74.

Не встигли й оформити своє колективне звернення, як кандидат особистонавідався до них у гості саме на свято Покрови. Анатолію Долеско цей мікрорайон знайомий, адже тут живе його бабуся. Поспілкуватися з кандидатом прийшло чимало бажаючих. Люди просять поставити бордюр, аби стічні води не переливалися на дитячий майданчик. А от молоді мами ще й за те, щоб їм допомогли з облаштуванням ігрової зони для дітей: обгородили парканом і насипали пісочницю.

Анатолій Долеско вже почав працювати над вирішенням цього питання. Для початку, каже, треба спрямувати стічні води в іншому напрямку, а вже потім братися за облаштуваннядитячого майданчика.

– Якщо ті депутати, яких ви обирали, вам не допомагають у вирішенні питань, то пишіть звернення на громадську приймальню мені. Я візьму їх вирішення на себе. Тим паче, зараз така пора, що інші кандидати особливо зайняті. Усі їхні сили йдуть на передвиборні обіцянки та популізм. Утім, комусь треба й працювати. Нехай це буду я. Мені як промисловцю це набагато ближче, ніж пусті балачки в нікуди. Я звик звітувати перед людьми результатами, реальними справами, а не кількістю проголошених промов та обіцянок,– каже Анатолій Долеско.

Серед усього іншого людей цікавила думка кандидата щодо подальшої перспективи для їхнього дому, адже питань по житлово-комунальній сфері, кажуть мешканці, вистачає. Зокрема, сиплеться облицювальна плитка, застарілі комунікаційні мережі потребують заміни. Чому все так і головне – як із цим боротися, Анатолій Долеско знає:

– Усі біди від того, що ми не бачимо, куди йдуть наші податки. Нас зухвало обкрадають! Якби громада сама могла впливати на розподіл бюджетних коштів, був би контроль: куди йдуть ці гроші і чи ефективно вони використовуються. Тоді можна було б поліпшувати житлово-комунальну сферу комплексно, а не частково. Там нині роботи – непочатий край. А все від недостатнього фінансування.

Анатолій Долеско переконаний: близько 70% від усіх податків чернігівців повинні залишатися в місті. І саме ці гроші на місцях повинні розумно спрямовувати за необхідністю. Наприклад, на закупівлю сучасного діагностичного обладнання для наших лікарень чи для комп’ютеризації класів у школах. І так планомірно: сьогодні одна лікарня, завтра інша, так само й школи. Або, наприклад, украй необхідна реставрація церкви чи музею, ремонт будинку тощо. А порахуйте, скільки за рік можна зробити?! А за п’ять років?!

– Я не кажу про те, що за рік можна справитися з усіма бідами, які накопичувалися десятками років. Утім, якщо рухатись планомірно, крок за кроком, то зміни будуть відчутні для кожного чернігівця без виключення, – говорить Анатолій Долеско.

Контролювати всі перерозподіли та витрати коштів із місцевого бюджету можуть громадські ради, до складу яких будуть входити самі ж представники громади, мешканці будинків, які проживають на цій території. Тільки тоді, переконаний Анатолій Долеско, не виникатиме питань, де брати кошти на ремонт шкіл, облаштування прибудинкових територій, будівництво доріг та вирішення інших питань Чернігова.
Від розмов до діла перейшли швидко

Наступного дня на Рокосовського, 37 уже працювала бригада будівельників. Разом із дорожниками та працівниками ЖЕКу приступили до роботи. Підняли бордюри, аби вода не піднімалася та не заливала дитячий майданчик. Розрівняли ту територію, яку змивала вода протягом довгого часу. 21 жовтня мешканці повторно зібралися на подвір`ї біля дому. Тепер уже – на облагородженій території. Кажуть, тепер дощі їм не страшні.

- Раніше в нас так тут страшно було: коріння попіднімалося, землю позмивало водою… і ходити боялися, бо можна було перечепитися і впасти. А тепер так культурно зробили. Спасибі Анатолію Долеско. Ми з цією проблемою боролися довго, а тут приїхали – все зробили. Усі мешканці задоволені! – коментує голова будинкового комітету Олександра Тютюнник. - От це якраз приклад не пустих балачок, а реальних справ!

PR

Останні новини Чернігівщини

1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє

День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25

У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.

Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32

Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.

За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11

За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.

“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41

Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини