Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 червня, 12:37:44

Об’єднати зусилля заради збереження країни

20.10.2014   20:35Агенцiя

Виборча кампанія на фінішній прямій. Уже цієї неділі, 26 жовтня, виборці обиратимуть своїх представників у владі. Важливо, аби ці вибори пройшли чесно і прозоро. У цьому зацікавлені всі.

ТОЧКА ЗОРУ. Термінове проведення парламентських виборів було конче необхідне з багатьох причин. Одна з них – провести в законний спосіб відбір тих, хто справді гідний бути в парламенті. Інша – не дати реваншувати представникам старої влади.

Швидкої люстрації влади вимагає український народ. Зміни парламентського складу хоче і Президент України. Логічно, бо після зміни глави держави, нічого іншого не залишалося, як у демократичний спосіб змінити Раду.

За цим рішенням стоїть не лише питання звільнення Верховної Ради  від «одіозних» політичних діячів, а і збереження країни в цілому.

На виборі громадян, без сумніву, відіб’ються події Революції Гідності, ситуація на сході країни. Російська агресія поставила Україну та її громадян в умови, коли за незалежність, унітарність, європейські цінності треба боротися. І це теж мають усвідомлювати всі, хто прийде на виборчі дільниці, аби скористатися своїм конституційним правом.

Нинішня ситуація в країні змусила також демократичні сили спільно стати на захист країни. Проти загрози втрати держави демократичні сили об’єднали свої зусилля, як того вимагає час і громадяни.

Штаби демократичних сил узгодили єдиних кандидатів щодо майже тридцяти мажоритарних округів на виборах. Відомо, що демсили погодилися та поступилися власними амбіціями заради перемоги сильнішого кандидата на багатьох виборчих округах. Таке ж об’єднання відбулося і в 207 окрузі, що на Чернігівщині.

Цей округ чи не найбільший в Україні. В його межах – аж 255 виборчих дільниць! Але особливість цього округу навіть не в цьому, а в тому, що незважаючи на близьке сусідство з «дружньою» Росією, виборці округу налаштовані проукраїнськи.

Відтак, більшість мешканців підтримують політику Президента і готові віддати свої голоси за його однойменний Блок. Тому цифри підтримки кандидатів від Блоку Петра Порошенка по цьому округу цілком тотожна загальноукраїнській цифрі – 33,5% голосів виборців.

Такі настрої розуміють усі кандидати від демократичних сил на цьому окрузі. Тому вже 8 жовтня кандидат-самовисуванець Григорій Божок зняв свою кандидатуру на користь кандидата від Блоку Петра Порошенка Анатолія Євлахова. А заяву про підтримку єдиного кандидата від демократичних сил підписали двоє самовисуванців Григорій Божок, Андрій Жадченко та кандидат від Народного фронту Сергій Сергієнко.

По цьому ж округу висувається одіозний регіонал Ігор_Рибаков – відомий скупник «тушок» у Верховній Раді. Консолідовані дії демократичних сил мають не дати йому вкотре посісти у кріслі депутата.

Об’єднання зусиль ідеологічно близьких політичних сил на виборах вже відбувалися в історії сучасної України. Однак головне, щоб демократичні сили знайшли компроміс уже в стінах Верховної Ради, створивши коаліцію, аби забезпечити прийняття необхідних країні рішень та реалізації таких довгожданих реформ.

З приводу цього наполягає і Президент України. Після зустрічі глав держав Європейського Союзу, України і Росії в Мілані Петро Порошенко наголосив на координації зусиль у новій Верховній Раді.

«Я б хотів, щоб вибори пройшли чесно і прозоро. Я б хотів, щоб у Верховній Раді була коаліція в 300 голосів, до якої б увійшли всі, хто поділяє наші принципи», – сказав він.

Об’єднання в коаліцію, на думку Президента, має відбутися на основні таких принципів і критеріїв: європейська інтеграція, підтримка «Стратегії реформ-2020», швидке і ефективне запровадження судової реформи, боротьба з корупцією, поліпшення інвестиційного клімату та інших речей, «без яких Україні не вижити».

Президент заперечив можливість створення коаліції, як це робилося раніше, для дерибану посад.

Думки експертів з приводу якості нової Верховної Ради та тривалості її існування різняться. Однак, здебільшого всі сходяться на думці, що у стінах Ради з’явиться майже 70% нових облич.

Люди пояснюють це просто: до Верховної Ради мають пройти незаплямовані політики, не пов'язані з корупційними схемами, здатні працювати на користь країни та громадян. Людям набридли одні й ті ж політики, які вже не один десяток років у різний спосіб отримують тепле місце у Верховній Раді

Центр стратегічних досліджень

PR

Останні новини Чернігівщини

Оформила доставку товару, а натомість втратила 80 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян бути обачними під час торгових операцій в Інтернеті 10:37

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів.

Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі 10:35

Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:32

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

18 червня: цей день в Україні і світі

18 червня: цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 846 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 846 RUSSIAN AGRESSION

 Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії

Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 12:04

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На Чернігівщині наразі налічується близько 5 тисяч офіційних безробітних. Серед них 77,5 % жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було 6 претендентів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини