Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 10:10:25

Не вистачає коштів на оплату комунальних послуг – звернися до органів соціального захисту населення

23.09.2014   07:30

Які соціальні гарантії надає держава громадянам в умовах підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги? Відповіді на це та інші питання, пов’язані з соціальним захистом незахищених верств населення отримали представники засобів масової інформації на брифінгу в облдержадміністрації 22 вересня.

За словами директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олега Русіна, головним механізмом забезпечення соціального захисту найбільш вразливих верств населення, залишається Програма житлових субсидій, яка діє з 1995 року. Субсидії гарантують малозабезпеченим громадянам стабільність витрат на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від зміни вартості послуг. Для її отримання громадяни мають звернутися до органів соціального захисту, надати довідку про склад сім’ї, заповнити декларацію та написати відповідну заяву.

Наразі субсидії в області отримують 28,5 тисяч громадян, з початку року вже нараховано 42 мільйони гривень субсидій.

З 1 жовтня поточного року Урядом передбачено зміни нарахування субсидій. Зокрема, збільшиться соціальна норма житла. Зараз вона становить 31,5 квадратного метра житла, а з жовтня підвищиться до 48,87 квадратних метри житлової площі. Також передбачається більш гнучка система обрахування відсотку обов’язкового платежу, який має сплачувати громадянин. Наприклад, родина з двох осіб, яка має середньомісячний дохід у розмірі 2 тисячі гривень, буде сплачувати за комунальні послуги не більше 127-ми гривень.

Проте, громадянам, які вже отримують субсидії, хвилюватися не потрібно. Тому що всі необхідні перерахунки органи соціального захисту населення зроблять автоматично.

Крім того, з 1 липня 2014 року населення України має можливість скористатись новою державною соціальною програмою компенсації додаткових витрат. Компенсація розраховується як різниця між розміром плати за послуги з газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води після підвищення цін і тарифів на послуги та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги. Право на її отримання мають сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї.

Для отримання компенсації, за словами начальника відділу адресних соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення ОДА Ольги Кульгейко, громадянам необхідно звернутися до органів соціального захисту за місцем проживання, надати довідку про склад сім’ї, довідку про доходи кожного члена сім’ї та написати відповідну заяву. У 10-ти денний термін будуть зроблені відповідні розрахунки та призначена компенсація.

Слід зазначити, що компенсаційні кошти перераховуватимуться на рахунки підприємств, які надають послуги. Фахівці соцзахисту стверджують, що можливий також варіант одночасного отримання компенсації і субсидії однією людиною. Як підкреслив Олег Русін, на сьогодні в області своїм правом на отримання компенсації скористалось лише 100 громадян.

- Враховуючи той факт, що підвищені рахунки за житлово-комунальні послуги населення Чернігівщини вже отримало, очікуємо, що і кількість громадян, які матимуть пільги, значно зросте. Але органи соціального захисту області готові до роботи, - додав він.

За телефоном «гарячої телефонної» лінії Департаменту соціального захисту населення ОДА 5-60-97 можна отримати будь-яку інформацію або консультацію щодо механізмів нарахування субсидій та компенсаційних виплат.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).