Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 03:54:36

Громадські ради на Чернігівщині: рік діяльності

19.01.2012   16:16Агенцiя

18 січня в експертному клубі “Чиста політика” відбувся підсумковий захід “Громадські ради на Чернігівщині: рік діяльності”, організований Громадською радою при облдержадміністрації та Управлінням з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації.

Рік тому відповідно до Постанови КМУ № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики при органах виконавчої влади” демократичним шляхом були сформовані громадські ради. Саме підсумкам діяльності цих нових консультативно-дорадчих органів на Чернігівщині і було присвячене вищезгадане зібрання, в якому взяли участь представники засобів масової інформації та громадськості.

У рамках заходу присутні ознайомилися з інформацією стосовно кількісних та якісних показників діяльності громадських рад при райдержадміністраціях області, а також проблем, які супроводжували процес формування та функціонування нових громадських об’єднань.

Начальник Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван презентував кількісні показники діяльності громадських рад у розрізі специфіки та напрямків роботи консультативно-дорадчих органів, особливостей складу та форм діяльності громадських рад, а також проблемних питань, що постають під час взаємодії органів влади та інститутів громадянського суспільства. “За останній рік, мабуть, всі державні службовці зрозуміли, що будь-яке рішення, проект чи регуляторний акт тільки тоді має вагу та легітимність в очах суспільства, коли не лише пройшли через публічне обговорення, а також і увібрали у себе пропозиції громади”, – зазначив Андрій Подорван.
У свою чергу, Світлана Пасталиця, президент Чернігівської асоціації фармацевтичних працівників, голова Громадської ради при облдержадміністрації розповіла про вектор діяльності громадського утворення протягом 2011 року, а також перспективні плани роботи на 2012 рік. Зокрема, було зазначено, що до складу Громадської ради при облдержадміністрації увійшло 72 організації. Вони утворили 10 комітетів, назви яких відображають найбільш чуттєві для мешканців міста та області питання. Під час реалізації різних форм роботи члени Громадської ради обговорили та надали пропозиції у таких сферах: проблеми ЖКГ (створення ОСББ), реформування системи охорони здоров’я, підприємництва, ціноутворення на продукти харчування, тарифи на автоперевезення тощо. По результатах громадських обговорень було проведено три зустрічі з головою облдержадміністрації Володимиром Хоменком як за ініціативи громадськості, так обласної влади.

Голова правління Чернігівського осередку ЧОО ВМГО “Демократичний альянс”, член Громадської ради при облдержадміністрації Ігор Андрійченко надав інформацію про проект, пов’язаний із початковим процесом створення громадських рад, де при його реалізації Українським незалежним центром політичних досліджень Чернігівський осередок ЧОО ВМГО “Демократичний альянс”, у ролі регіонального партнера, відігравав інформативно-консультативну роль. “Процес формування громадських рад у Чернігівській області відбувся з дотриманням всіх законодавчих вимог. Побоювання щодо значного впливу з боку влади на роботу консультативно-дорадчого органу не справдилися. В громадських радах можуть результативно і творчо працювати ті, хто дійсно цього хоче”, – зазначив Ігор Андрійченко.

Павло Пущенко, голова Чернігівської міської громадської організації “Освітній центр „Ініціатива“”, член Громадської ради при облдержадміністрації зупинився більше на якісних показниках та проблемних моментах діяльності громадських рад. Так, в області реалізований проект, направлений на навчання членів громадських рад при райдержадміністраціях. По результатах цих тренінгів для представників громадськості була проведена підсумкова конференція за участю голови облдержадміністрації Володимира Хоменка. Кінцевим етапом реалізованого проекту стане брошура-посібник по практичній реалізації механізмів впливу на владні органи, адже найбільшою проблемою, на думку громадських активістів, є низький рівень професійності представників громадського сектору у сфері досить вузько-профільних питань. “У Чернігівській області лише одна громадська експертиза була доведена до логічного завершення. Тому необхідно працювати саме у сфері компетентності членів громадських рад”, – зазначив Павло Пущенко.

Підсумував сказане Олександр Підгорний, голова правління Чернігівської обласної громадської організації “Чернігівський Центр Прав Людини”, перший заступник голови Громадської ради при облдержадміністрації. Також він поділився інформацією про реалізований в області проект стосовно навчання представників інститутів громадянського суспільства в районах області. Предметом цих тренінгів стали аспекти здійснення громадської експертизи діяльності органів влади. Практичним же результатом стали реалізовані в області 4 громадські експертизи.
 

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини