Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 січня, 18:35:32

Долю Алеї героїв обговорювали у чернігівській "Просвіті"

23.08.2014   09:19

Засідання прес- клубу "Просвіта" присвячувалося темі пам'яток совєтчини, без ліквідації яких перемогти Україні неможливо.

Василь Чепурний, голова обласного товариства "Просвіта": "Нам, просвітянам, коли ми вимгалаи несення пам'ятників Лєніну та перейменування вулиць, говорили - какая разніца і ето же культура! Тепер ми бачимо: там, де Лєніна повалили - сепаратизму нема. Прямий зв'язок між пам'ятками і політикою".

Сергій Бутко, представник Інституту національної пам'яті, нагадав, що російські більшовики недарма, щойно прийшовши до влади, почали нищити всі знаки минулого режиму. Сергій Бутко впевнений, що треба вирішувати у Чернігові питання і про знесення пам'ятників на Алеї героїв у Чернігові: "Крім льотчика часів другої свтіової війни, всі інші боролися проти незалежності України. Тому їх пам'ятники не можуть бути обличчям міста. Їх треба знести в історичний музей, але не лишати на Алеї героїв".

Нагадаємо, що там стоять пам'ятники Юрію Коцюбинському, Віталію Примакову, Антонову -Овсієнку, Подвойському, Щорсу та Кропив'янському.

Сергій Соломаха, громадський активіст, заступник голови обласної організації Народного Руху, наголосив, що саме героїзація періоду другої світової війни і є однією з причин війни з Росією. Ті, хто підняв зброю проти України, виховані на павліках морозових, космодем'янських та інших совєтських міфах.

Учасники "круглого столу" прийняли резолюцію:

Просвітяни Чернігівщини постійно наголошували на необхідності ліквідації символів тоталітаризму, проте й досі у Чернігові, інших містах області є вулимці імені російських терористів, на багатьох комунальних закладах висять барельєфи, пам'ятні дошки тощо, присвячені СРСР та діячам КПРС.

Ми пропонуємо:

1. Замість комісії по перейменуванню вулиць міської ради утворити комісію по збереженню та розвитку культурно- історичного середовища Чернігова,
2. першочергову позбутися назв вулиць, що носять імена комуністичних терористів Войкова, Воровського, Мурінсона, Клари Цеткін, Долорес Ібаррурі, Рози Люксембург, а також україноненависників - Бєлінського тощо,
3. Відмінти останні рішення міськради про присвоєння назв вулиць комуністам періоду другої світової війни,
4. Припинити героїзацію "афганців" та інших учасників інтернаціональних воєн СРСР,
5. Ліквідувати на всіх державних та комунальних закладах символи СРСР (герби, зображення прапорів, Лєніна тощо),
6. Привести назви вулиць Чернігова у відповідність до норм українського правопису.

До речі, абсурдом була названа ситуація, коли в теперішню комісію по перейменуванню вулиць входять два представники комуністів - Герард Кузнєцов та Микола Скоробагатько.
 

Останні новини Чернігівщини

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки 16:45

Прилуцькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатого за фактом розбійного нападу на ювелірний магазин, розташованого у м. Прилуки, яке мало місце 18 січня 2022 року.

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня 13:54

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Про стан проїзду на 19 січня

Про стан проїзду на 19 січня 13:36

Минулої доби на Чернігівщині спостерігались складні погодні умови - мороз, сніг, ожеледиця, місцями через боковий вітер з полів утворювались перемети та була обмежена видимість.

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн 12:26

2 187 працюючих жінок (застрахованих осіб) Чернігівщини знаходились у декретній відпустці упродовж 2021 року.

 Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка

Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка 12:00

Ювенальний прокурор Офісу Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді позицію щодо призначення покарання чоловіку, який намагався викрасти 8-річну дівчинку (ч.3 ст. 15, ч. 2 ст.146 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини