Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 07:30:53

Нові ініціативи з транскордонного співробітництва як результат зустрічі лідерів місцевого самврядування Чернігівщини та Брянщини

14.01.2012   11:55Агенцiя

Йдеться про робочий підсумок семінару “Міжсекторальна співпраця як інструмент розвитку територіальних громад прикордонних районів Брянської області Російської федерації та Чернігівської області України”.

Пройшов він 11 – 12 січня у Новгороді-Сіверському за інціативою Сіверського інституту регіональних досліджень та Ради муніципальних одиниць Брянської області, у партнерстві з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій та Брянським філіалом Російської академії народного господарства і державної служби при Президентові Російської федерації. Підтримку семінару надало Товариство Лева в рамках “Програми малих грантів Україна – Російська Федерація”.

Відкрили навчання голова Новгород-Сіверської районної державної адміністрації В’ячеслав Кауфман та районної ради Віктор Душин. Як з’ясувалося, деякі з тем семінару – доволі нові, незнайомі а часом і незвичні для російських колег, на відміну від українських. Наприклад, представники Брянщини майже не були обізнаними з діяльністю єврорегіону “Дніпро”, не уявляли собі можливостей залучення міжнародної донорської допомоги для розвитку територіальних громад та реалізації спільних проектів. Новою для учасників семінару стала і тема “Брендування територій як один з напрямів їх розвитку”.

Викладачі-експерти з вищих навчальних закладів та громадських організацій Ярослав Охріменко, Федір Бєлозор, Микола Мамичев, Юрій Вдовенко, Людмила Чабак, Наталія Пригара сконцетрували увагу слухачів на особливостях українського та російського законодаства про транскордонне (в Росії – прикордонне), з їх допомогою учасники семінару спробували свої сили у формулюванні ініціатив міжсекторального співробітництва – для всіх присутніх то був перший такий досвід.

Як виявилося, не зважаючи на зовсім незначну географічну відстань населених пунктів, голови адміністрацій сільських поселень Росії та голови територіальних громад України не дуже обізнані щодо стану справ у своїх закордонних колег, хоча і мають багато спільного. Тож під час семінару його учасники знайомилися з правовим та соціальним статусом керівника територіальної громади, з соціальними та економічними особливостями представлених територій. Спостереження російських учасників було таким: “у вас відчувається місцеве самоврядування”. Хоча й проблем вистачає.

Вільне спілкування дозволило й окреслити спільні для обох регіонів проблеми, пов’язані з демографічною кризою та відсутністю робочих місць в малих територіальних громадах, забрудненістю територій внаслідок Чорнобильської катастрофи, елементарною нестачею коштів для розвитку територій.

Тож в рамках практичної частини семінару його учасники змогли розробити низку ініціатив, які в подальшому можуть конкретизуватися у повноцінні проекти. Зокрема, ініціативи стосувалися створення спільних підприємств з утилізації сміття, покращення стану доріг, розроблення спільних “дзеркальних” проектів з освітлення територій, вирішення спільних екологічних проблем басейну річки Десна, вирішення спільної для обох прикордонних населених пунктів проблеми з водогоном.

Отже, семінар дозволив виявити ті точки перетину, в рамках яких можливе подальше співробітництво та звернути увагу на наявні проблеми. “Наша зустріч стала можливою завдяки поєднанню кількох чинників та бажання всіх учасників. Тож сподіваємось на продовження співробітництва, яке грунтується на розумінні інтересів один одного та прагненні до їх конструктивної реалізації на благо прикордонних територій”, – зазнчив під час завершення семінару директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікцаії кадрів Володимир Бойко.

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.