Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 08:12:32

Протягом 2011 року Чернігівською митницею перераховано до Державного бюджету 1 мільярд 838 мільйонів гривень

13.01.2012   11:49

12 січня у приміщенні Чернігівської митниці відбулась нарада за участю директора Департаменту організації митного контролю та оформлення, члена колегії Державної митної служби України Сергія Сьомки, заступника голови – керівника апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Миколи Стрільця, начальника Чернігівської митниці Олександра Іванова та керівництва правоохоронних структур області.

Відкриваючи нараду, начальник митниці Олександр Іванов повідомив про найбільш актуальні питання та напрями діяльності установи минулого року. Як зазначив керівник, 2011-й рік для позначився для Чернігівської митниці максимальним спрямуванням зусиль всього колективу на виконання завдань з наповнення Державного бюджету, посилення боротьби з контрабандою і порушеннями митних правил, а також реалізацію повноцінного партнерства між митницею і суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності.

Протягом 2011 року Чернігівською митницею до Державного бюджету України перераховано 1 мільярд 838 мільйонів гривень. Порівняно з 2010 роком митницею перераховано на 924 785,4 тисяч гривень або у 2 рази більше. Серед основних факторів, що вплинули на збільшення надходжень до Держбюджету були названі такі: зростання обсягів імпорту, що підлягає оподаткуванню ввізним митом на 31,8%, обсягів імпорту, що підлягає оподаткуванню ПДВ на 90,5%, обсягів імпорту, що підлягає оподаткуванню акцизним податком у 37,9 рази. На збільшення суми перерахованих митницею платежів, порівняно з 2010 роком, вплинуло зростання обсягів митного оформлення нафтопродуктів (бензин, дизельне пальне, мастила) у 61,7 рази, фосфорно-калійних мінеральних добрив на 85,3%, вантажних автомобілів у 10,6 рази, пневматичних гумових шин у 2,3 рази, пива солодового у 2,7 рази, тютюнової сировини на 14,0%, тютюну промислового виробництва на 73,9%, причепів у 9,6 рази, виробів з шоколаду на 13,7% та корму для тварин.

Найбільші суми митних платежів у 2011 році сплачено і перераховано за результатами митного оформлення товарів таких товарних позицій, як нафтопродукти (30,9% загальної суми перерахованих митницею платежів), добрива азотно-фосфорно-калійні (7,6%), тютюнова сировина (7,5%), вироби з шоколаду (4,4%), пневматичні гумові шини (3,6%), вантажні автомобілі (3,6%), а також добрива азотні (2,6%), папір некрейдований (2,3%), сигарети (2,2%), пиво солодове (2,0%).

14 кримінальних справ на загальну суму 10,2 мільйонів гривень порушено Чернігівською митницею протягом 2011 року

Крім економічної складової, колективом митниці приділяється значна увага боротьбі з контрабандою та митними правопорушеннями. Протягом минулого року митницею порушено 14 кримінальних справ на загальну суму 10,2 мільйонів гривень за фактами незаконного переміщення наркотичних та психотропних речовин (6 справ), промислових та продовольчих товарів (4 справи), історико-культурних цінностей (2 справи), холодної зброї та боєприпасів (2 справи). Протягом року співробітниками митниці виявлено та припинено 945 спроб незаконного переміщення через митний кордон України товарів та предметів на загальну суму понад 36 мільйонів гривень. Найбільшу кількість правопорушень зафіксовано на кордоні з Республікою Білорусь – 510 (54%), на кордоні з Російською Федерацією – 310 (33%).

Упродовж минулого року митницею спільно з правоохоронними та контролюючими органами області було проведено 377 оперативних заходів, за результатами яких порушено 34 адміністративні справи на суму 3,7 мільйонів гривень та 1 кримінальну справу на суму 1,4 мільйони гривень. За результатами надходження з правоохоронних органів до митниці повідомлень щодо можливих правопорушень виявлено 12 фактів порушень митного законодавства на суму близько 3 мільйонів гривень.
У взаємодії з сектором УкрБюро Інтерполу УМВС України в Чернігівській області виявлено та перекрито 2 нелегальних канали переміщення товарів через територію України.

За результатами здійснення з УСБ України в Чернігівській області спільних перевірочних заходів було виявлено спробу вивезення за межі митної території України громадянином Латвії автомобіля БМВ М560 вартістю 972 595 гривень, який за інформацією Укрбюро Інтерполу на той час знаходився в розшуку у Німеччині.

У взаємодії з УБОЗ УМВС України в Чернігівській області поблизу митного поста “Сеньківка” було затримано транспортний засіб, що згідно документів слідував з Угорщини транзитом через територію України до Росії з вантажем “косметичні засоби, приймальна телевізійна апаратура, комплектуючі до комп’ютерів” у кількості 1722 місць на суму 18 207,35 дол. США. Під час здійснення огляду вказаного транспортного засобу було виявлено відсутність вантажу у вантажних відсіках, при цьому цілісність митного забезпечення пошкоджена не була. За даним фактом митницею порушено кримінальну справу на суму 1 449 528 гривень.

Оперативними підрозділами митниці у напрямку протидії незаконному переміщенню через митний кордон України наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів протягом 2011 року було виявлено:
– 12 випадків незаконного переміщення через митний кордон України наркотичних речовин (екстрату канабісу, канабісу, смоли канабісу, пігулки трамадолу),
– 1 випадок незаконного переміщення сильнодіючої психотропної речовини – TFMPP загальною вагою 48,46 г
– 7 випадків незаконного переміщення психотропних лікарських засобів – пігулок діазепаму, феназепаму, амітриптіліну та клонозепаму,
– 2 випадки незаконного переміщення прекурсорів.
За фактами контрабанди наркотичних засобів та психотропних речовин упродовж звітного періоду порушено 6 кримінальних справ.

Як зазначив Олександр Іванов, у зоні діяльності Чернігівської митниці перебуває на обліку 2 862 суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Протягом минулого року фактично зовнішньоекономічну діяльність здійснювало лише 460 суб’єктів, що становить 16,1% від їх загальної кількості. Загальна ситуація минулого року характеризується зростанням активності зовнішньоекономічної діяльності серед суб’єктів ЗЕД на 15,5%. Найактивнішими у проведенні митного оформлення товарів у минулому році були наступні підприємства: ПАТ “Тютюнова компанія “ВАТ-Прилуки”, ПАТ “Слов’янські шпалери – КФТП”, ТОВ “Компанія – Інтергал”, ТОВ “Марс-Україна”, ТОВ “Ітек-Транс”.

На початок 2012 року у зоні діяльності митниці 25 підприємств долучились до процедури електронного декларування, 5 з цих підприємств вже перейшли до участі у 2-й фазі пілотного проекту з електронного декларування. Це потужні підприємства, що працюють у Чернігівській області, ДП “Дрінкс Україна”, ТОВ “Український торгівельний дім “БЕЛШИНА”, ПАТ “Слов’янські шпалери-КФТП”, ПРАТ “А/Т тютюнова компанія “В.А.Т.-Прилуки”, ТОВ “Торгівельна компанія “КАМАЗ”. З початку запровадження процедури електронного декларування підрозділами митниці оформлено 766 електронних попередніх повідомлень, 1037 електронних попередніх декларацій та 476 електронних вантажних митних декларацій.

Звертаючись до присутніх заступник голови – керівник апарату Чернігівської облдержадміністрації Микола Стрілець відмітив, що обласна адміністрація високо оцінює діяльність Чернігівської митниці: “Щомісячне виконання у 2011 році Чернігівською митницею прогнозних показників надходжень податків та зборів, виконання в цілому показників надходження податків і зборів у сумі 1,8 мільярдів гривень свідчить про проведення в митниці серйозної роботи. А збільшення у 2 рази, порівняно з 2010 роком, надходжень митних платежів вказує на забезпечення керівництвом митниці належного підходу до виконання поставлених завдань”.

Увага була приділена і питанню важливості розбудови Міжнародного автомобільного пункту пропуску “Нові Яриловичі”, що здійснюється Чернігівською митницею. “Багато років існувала невідповідність пропускної спроможності пунктів пропуску “Нові Яриловичі” та суміжного білоруського “Нова Гута”, що створювало постійну напругу на кордоні, особливо – в літній період часу. Тому розбудова цього об’єкту сприятиме зростанню іміджу нашої держави, у тому числі як транзитної держави, матиме позитивний влив на збільшення та прискорення пасажиропотоку через наші прикордонні пункти пропуску” – зауважив заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації.

У цілому позитивно оцінили діяльність Чернігівської митниці перший заступник прокурора Чернігівської області Сергій Соляр і перший заступник начальника Управління служби безпеки України в Чернігівській області Юрій Гетало, які проаналізували стан взаємодії митниці з правоохоронними структурами області.

Директор Департаменту організації митного контролю та оформлення Держмитслужби України Сергій Сьомка наголосив на ключових завданнях Державної митної служби України з оптимізації структури і діяльності митних органів, поглибленню аналізу усіх процесів митного контролю та оформлення з метою їх вдосконалення та скорочення часових нормативів, активізації здійснення попереднього документального контролю у пунктах пропуску, подальшої інформатизації процесів митного оформлення, покращення взаємодії з митними службами суміжних держав щодо обміну інформацією, посилення боротьби з незаконним переміщенням наркотичних засобів та інших.

Сергій Сьомка підкреслив ключову роль митної служби у підготовці до проведення в Україні “ЄВРО 2012”, що включає і митне оформлення товарів до Чемпіонату, і організацію пропуску через митний кордон команд-учасників змагань, а також вболівальників та представників мас-медіа.
 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини