Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 березня, 19:33:32

Хворі на гіпертонію і надалі купуватимуть ліки зі знижкою

03.07.2014   08:29

Вже третій рік поспіль на Чернігівщині реалізується пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Проект спрямований на забезпечення повноцінного лікування хворих на гіпертонічну хворобу, особливо соціально незахищених категорій населення країни, адже щороку в Україні від серцево-судинних захворювань помирає 160 тисяч осіб.

Про його реалізацію в 2014 році на теренах області говорили під час засідання робочої групи, яке відбулося 2 липня під керівництвом заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Сергія Журмана.

За інформацією начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петра Гармаша, в області ведеться електронний реєстр хворих на гіпертонічну хворобу, який постійно уточнюється та оновлюється. У медичних закладах на диспансерному обліку наразі перебуває понад 270 тисяч осіб з артеріальною гіпертензією. Усі лікувально-профілактичні заклади області в достатній кількості забезпечені рецептурними бланками. Постійно проводиться моніторинг та контроль за виписуванням рецептів, порядком їх зберігання та обліку.

Планові перевірки аптечних закладів та моніторинг наявності лікарських засобів, що підпадають під дію проекту здійснює Державна служба з лікарських засобів. Всі 16 суб’єктів господарювання, які беруть участь у пілотному проекті дотримуються вимог рівня цін на ліки від гіпертонії та забезпечують їх наявність в аптечних закладах.

У поточному році для Чернігівської області на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою з державного бюджету виділено понад 3 млн грн. На даний час в область надійшов перший транш, у сумі 668 тис. грн. Отже, тисячі хворих на артеріальну гіпертензію, взявши рецепт у лікаря, матимуть змогу і надалі купувати ліки зі знижкою.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини