Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 20 березня, 23:35:01

Що буде після підписання економічної частини Угоди про Асоціацію з ЄС?

28.06.2014   18:12Агенцiя

27 червня підписано Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. А точніше — її економічну частину. За словами українських урядовців, це підписання завершує 7-річний процес підготовки до узгодження економічних умов співіснування України та Європейського Союзу.

Безумовно, це політичний успіх України на світовій арені. Вже після підписання Україну чекає довгий шлях пристосування вітчизняного законодавства до вимог об’єднаної Європи. А вітчизняним виробникам доведеться переходити на європейські стандарти. Одночасно, на думку експертів, подешевшають імпортні товари, у тому числі — автомобілі.

Чи передбачені в Угоді ризики, на які наразяться українські підприємства після того, які ринки України та ЄС будуть відкритими? Чи прописані в Угоді достатні гарантії створення нових робочих місць?

— Вважаю, що Угода має надавати певні преференції українським виробникам. Хоча б — на початковому етапі. У першу чергу — це металургія та автомобілебудування, — вважає Іван Коробка, представник делегації області на з’їзді Партії розвитку України 21 червня. — А щодо Чернігівщини, то економіка області може зазнати втрат. Адже очевидно, що Україна матиме жорсткі торгівельні війни з Російською Федерацією. Також будуть проблеми з ринками країн СНД. І це вже відчувають підприємства Чернігівської області.

— Найбільші ризики матимуть підприємства харчової та молокопереробної галузі. Навряд чи всі підприємства галузі випускають продукцію, яка пройде сертифікацію і буде допущена на ринки ЄС. Експорт до Росії вже зараз є проблемним. А бар’єри для нашої продукції, у тому числі — штучні, точно будуть ведені російської стороною.

— Саме тому позиція Партія розвитку України наступна: окремі пункти економічної частини Угоди про асоціацію ЄС мають бути переглянуті та уточнені. Якщо по деяких позиціях українські товаровиробники виявляться незахищеними — це терміново потрібно виправляти, — переконаний Іван Коробка.

На думку економістів, підписана Угода має одночасно враховувати інтереси всіх виробників і всього українського суспільства. Це повинен бути зважений крок.
Якщо якісь пункти Угоди були змінені на прохання європейський політиків, які, у свою чергу, захищають європейських виробників, у подальшому по цих пунктах маємо проводити серйозну дискусію.


Іван Литвин

PR
 

Останні новини Чернігівщини

Просування новинних матеріалів у Youtube, Telegram та TikTok: чернігівські журналісти відтепер знають лайфхаки

Просування новинних матеріалів у Youtube, Telegram та TikTok: чернігівські журналісти відтепер знають лайфхаки 15:51

Youtube, Telegram та TikTok мають свої секрети просування відео та текстових новинних матеріалів.

ДБР порушило кримінальне провадження щодо загибелі солдатів у військовій частині на Чернігівщині 15:50

Працівники ДБР розслідують кримінальне провадження за фактом порушення правил поводження зі зброєю (ст. 414 КК України).

Чернігівський драмтеатр популяризує вітчизняну драматургію

Чернігівський драмтеатр популяризує вітчизняну драматургію 15:46

Протягом кожного театрального сезону в репертуарі театру з’являються нові постановки, які потім упродовж років не сходять зі сцени і привертають увагу глядацької аудиторії.

Аудитори Чернігівщини забезпечили відшкодування втрат на суму 28,2 млн грн

Аудитори Чернігівщини забезпечили відшкодування втрат на суму 28,2 млн грн 15:40

За результатами проведених протягом січня – лютого 2023 року ревізій та перевірок закупівель фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області виявили порушень на суму 2,2 млн грн.

У Чернігівському районі на міні підірвався трактор, чоловік отримав травми

У Чернігівському районі на міні підірвався трактор, чоловік отримав травми 15:37

17 березня о 10:53 на узбіччі автодороги загального користування в напрямку села Скоринець Чернігівського району стався підрив трактора на вибуховому пристрої, попередньо протитанковій міні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини