Що буде після підписання економічної частини Угоди про Асоціацію з ЄС?
27 червня підписано Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. А точніше — її економічну частину. За словами українських урядовців, це підписання завершує 7-річний процес підготовки до узгодження економічних умов співіснування України та Європейського Союзу.

Безумовно, це політичний успіх України на світовій арені. Вже після підписання Україну чекає довгий шлях пристосування вітчизняного законодавства до вимог об’єднаної Європи. А вітчизняним виробникам доведеться переходити на європейські стандарти. Одночасно, на думку експертів, подешевшають імпортні товари, у тому числі — автомобілі.
Чи передбачені в Угоді ризики, на які наразяться українські підприємства після того, які ринки України та ЄС будуть відкритими? Чи прописані в Угоді достатні гарантії створення нових робочих місць?
— Вважаю, що Угода має надавати певні преференції українським виробникам. Хоча б — на початковому етапі. У першу чергу — це металургія та автомобілебудування, — вважає Іван Коробка, представник делегації області на з’їзді Партії розвитку України 21 червня. — А щодо Чернігівщини, то економіка області може зазнати втрат. Адже очевидно, що Україна матиме жорсткі торгівельні війни з Російською Федерацією. Також будуть проблеми з ринками країн СНД. І це вже відчувають підприємства Чернігівської області.
— Найбільші ризики матимуть підприємства харчової та молокопереробної галузі. Навряд чи всі підприємства галузі випускають продукцію, яка пройде сертифікацію і буде допущена на ринки ЄС. Експорт до Росії вже зараз є проблемним. А бар’єри для нашої продукції, у тому числі — штучні, точно будуть ведені російської стороною.
— Саме тому позиція Партія розвитку України наступна: окремі пункти економічної частини Угоди про асоціацію ЄС мають бути переглянуті та уточнені. Якщо по деяких позиціях українські товаровиробники виявляться незахищеними — це терміново потрібно виправляти, — переконаний Іван Коробка.
На думку економістів, підписана Угода має одночасно враховувати інтереси всіх виробників і всього українського суспільства. Це повинен бути зважений крок.
Якщо якісь пункти Угоди були змінені на прохання європейський політиків, які, у свою чергу, захищають європейських виробників, у подальшому по цих пунктах маємо проводити серйозну дискусію.
Іван Литвин
PR
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.