Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 1 квітня, 11:12:52

Шляхи залучення інвестицій в систему енергозабезпечення Чернігівщини обговорено в обласній раді

26.06.2014   13:23

25 червня голова обласної ради Микола Звєрєв провів засідання робочої групи, на якому розглянуто питання щодо залучення інвестицій у систему енергозабезпечення Чернігівської області.

У зв’язку з припиненням постачання природного газу з Російської Федерації до України та встановленням чітких лімітів його використання виникає потреба пошуку альтернативних засобів та резервних видів палива для функціонування об’єктів життєзабезпечення. Усі ці заходи потребують додаткового фінансування та залучення інвестицій в систему енергозабезпечення Чернігівщини.

Саме тому на засіданні робочої групи голова обласної ради Микола Звєрєв, насамперед порушив питання щодо ситуації з енергозабезпеченням, прийняття галузевої програми та залучення в регіон інвестиційних коштів.

– А для цього, –зазначив він, – повинна бути концепція і стратегія розвитку. І саме головне – це залучення інвестицій для модернізації центрального теплопостачання, на інноваційних технологій із застосування альтернативних видів палива. Керівник висловив ініціативу щодо підготовки Програми залучення інвестиційної міжнародної фінансової допомоги. За словами Миколи Звєрєва, Чернігівщина має шанс на реалізацію пілотного проекту та впровадження також Програми через країни східного партнерства у містах з населенням від 10 до 30 тисяч населення.

Чернігівщина має великий потенціал з використання біомаси, зауважив керівник та повідомив, що з початку липня під патронатом голови обласної ради на Чернігівщині працюватимуть європейські інженерні експерти з аудиту.

Своїм баченням стосовно запровадження альтернативних видів палива поділилися голова постійної комісії обласної ради з питань зв’язку, транспорту та енергетики Михайло Мальований та член постійної комісії Чернігівської районної ради з питань будівництва, транспорту та зв’язку Віктор Геращенко. Місцеві експерти висловили готовність взяти участь у розробці Програми. В їх числі голова правління ПАТ «Облтеплокомуненерго» Іван Луста, директор Департаменту інвестиційного розвитку та капітального будівництва облдержадміністрації Олег Міщенко, які долучилися до обговорення порушених питань. У своїх виступах керівники зазначали, що реконструкція котельного обладнання, заміщення газових котелень та встановлення сучасних твердопаливних котлів повинно відбуватися поступово і при переході на альтернативні види палива слід зберегти системи центрального теплопостачання.

У свою чергу, ініціативу голови обласної ради також підтримав директор Департаменту житлово-комунального господарства, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації Петро Головач. Він висловив впевненість, що Чернігівщина зможе обійтися без імпортованого газу за рахунок впровадження альтернативних видів палива. За його словами, треба максимально залучити до використання ті котельні, які вже переведені на альтернативні види палива - торф’яні брикети, деревні відходи, пілети і вугілля. Крім того, в області є власний природний газ, хоча економити доведеться суттєво, сказав виступаючий.

Як було наголошено, на сьогодні у державі запроваджується єдина тарифна політика і з 1 липня тарифи тепло-газопостачання для населення будуть приведені у відповідність до економічно обґрунтованого рівня. Але в умовах зростання цін за житлово-комунальні послуги Постановою Кабінету Міністрів України передбачено надання населенню компенсації на оплату послуг з тепло- та газопостачання.

У ході засідання були напрацьовані відповідні пропозиції щодо залучення інвестицій та впровадження пілотного проекту на Чернігівщині.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові змінюють час продажу алкоголю в магазинах та закладах громадського харчування 10:39

У Чернігові змінили час обмеження реалізації алкогольних напоїв та речовин, вироблених на спиртовій основі.

1квітня - цей день в Україні та у світі

1квітня - цей день в Україні та у світі 09:06

ДЕНЬ 402 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 402 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівцям-власникам пошкоджених квартир компенсують витрати на квартплату та тепло 13:09

Депутати одноголосно затвердили Програму компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких було пошкоджене внаслідок російської військової агресії, на 2023 рік.

З квітня рецептурні препарати можна буде придбати в аптеці не лише за паперовим, а й за електронним рецептом 13:07

Рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Саме на них потрібен рецепт лікаря.

Депутати Чернігівської міської ради погодили фінансування для міської військової адміністрації 12:20

З бюджету Чернігівської міської територіальної громади на фінансове забезпечення діяльності Чернігівської міської військової адміністрації у 2023-му році спрямують трохи більше трьох мільйонів гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини