Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:50:59

Чернігівщина після Майдану: змінилися лише обличчя керівників

16.06.2014   17:07Агенцiя

14 червня у Чернігові було проведено зустріч громадськості «Чернігівщина після Майдану: виклики і перспективи», де обговорювалася проблематика роботи місцевих громад після майданівських подій: «Що змінилось? Що варто змінити? Над чим працювати?»

Захід відбувався в рамках проекту «Виклики після Євромайдану - громадський сектор в дії», організаторами якого є: Громадський Сектор Євромайдану, Фонд Освіта для Демократії (Варшава, Польща), Мережа «Громадські Ініціативи України» та Товариство Лева (Львів), місцевий партнер – Чернігівський освітній центр «Ініціатива» та Спілка Української молоді в Україні.

Учасники круглого столу - лідери громадських об’єднань, активісти, представники бізнес-середовища, працівники державних адміністрацій та муніципалітетів, а також журналісти Чернігівщини, загалом близько 30 учасників.

ДО теми: Досвід громадськості для голови облради, або про реформування треба не балакати, а проводити

На думку більшості учасників зустрічі, зі зміною керівників районних центрів, ситуація на місцях майже не змінилася. На інших ключових посадах залишилися ті ж самі люди. Більше того, деякі з відсторонених керівників знову намагаються повернутися у владу. Деякі з представників районних центрів нарікали на те, що саме на рівні Чернігівської  обласної державної адміністрації гальмується звільнення керівників в районах.
 
Громадські діячі з Корюківки  відзначають збільшення громадських ініціатив, особливо серед підприємців. Також в цьому районі  активісти відчувають зміну в підході  в роботі з Громадською  радою, ділиться спостереженнями Володимир Онищук з громадської  організації «Альтернатива» (Корюківка)

Появу нових громадських формувань відмічають і в Ніжині – це і автомайдан, і Громадська рада Майдану. На позачергових виборах міського голови в Ніжині на посаду прийшла «людина Майдану», стверджує Олександр Турчин з Ніжина.

Представник педагогічних кіл Прилуччини Сергій Кравченко вважає, що поки не буде оголошено тотальну боротьбу з корупцією, змін не відбудеться.

Ічнянці скаржилися на проблеми з оплатою праці вчителям – їм зменшують надбавки.

Журналіст з Мени Сергій Лавськиий переконаний, що сьогодні необхідно проводити рутинну кропітку працю, але часто в тих, хто бажає це робити не вистачає відповідного досвіду.

Громадські діячі з Бахмача  та Бобровиці  скаржилися на те, що попри, ніби скасовану, «медичну реформу» часів Януковича, «оптимізація» лікарняних закладів по скороченню медичних  установ та збільшенню бюрократичного апарату  в районах Чернігівської області триває.  

Представники громадськості настоюють на проведенні люстрації, децентралізації влади, боротьбі з корупцією

Учасники  обговорення запропонували, зокрема, спільне проведення засідань депутатських комісій, профільних дорадчих органів, громадських організацій та експертів.  

Загалом, під час проведення робочих груп учасники виокремили такі напрямки необхідних змін, яких найперше потребують районні центр Чернігівщини:
- Створення муніципальної міліції
- Створення громадського люстарційного комітету
- Децентралізація влади та фінансових ресурсів
- Ліквідація районних держадміністрацій  та створення виконкомів  райрад
- Створення та підтримка місцевих громадських ініціатив (інструменти місцевої демократії)
- Системна підзвітність влади громадськості підвищення прозорості в діяльності владних установ
- Створення незалежних ЗМІ
- Механізм контролю за діяльністю депутатів всіх рівнів (можливість відкликання депутатів)
- Зменшення апарату чиновників
- Проведення заходів по зменшенню корупції
- Підвищення громадянської свідомості громадян
- Проведення форуму громадських об’єднань
- Формування «народних рад» при органах влади та місцевого самоврядування
- Участь представників  громадських утворень при реалізації кадрової політики
- Створення «відкритих університетів»
- Забезпечення права присутності громадськості під час сесій, засідань комісій, тощо.

Думки зібрані під час круглого столу стануть основою для проведення планування, яке відбудеться вже найближчими вихідними. В ході цього планування представниками  громадських організацій з районних центрів  Чернігівської області  буде більш предметно опрацьована кілька конкретних тем. Також учасниками зустрічі буде запропоновано написати проект  до Фонду Освіта для Демократії (Варшава, Польща).

Павло Пущенко

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.