Досвід громадськості для голови облради, або про реформування треба не балакати, а проводити
14 червня у Чернігові було проведено зустріч громадськості «Чернігівщина після Майдану: виклики і перспективи», де обговорювалася проблематика роботи місцевих громад після майданівських подій: «Що змінилось? Що варто змінити? Над чим працювати?».

Захід відбувався в рамках проекту «Виклики після Євромайдану - громадський сектор в дії», організаторами якого є: Громадький Сектор Євромайдану, Фонд Освіта для Демократії (Варшава, Польща), Мережа «Громадські Ініціативи України» та Товариство Лева (Львів), місцевий партнер – Чернігівський освітній центр «Ініціатива» та Спілка Української молоді в Україні.
Учасники круглого столу - лідери громадських об’єднань, активісти, представники бізнес-середовища, працівники державних адміністрацій та муніципалітетів, а також журналісти Чернігівщини.
По задуму організаторів, озвучені під час круглого столу думки та пропозиції стануть основою для проведення планування пропозицій, яке відбудеться через 1-2 тижні після обговорення.
Загалом у рамках даного проекту планується провести ряд заходів для того, щоб проаналізувати та переосмислити значення громадських ініціатив у процесі змін в нашій країні, допомогти місцевим організаціям та ініціативним групам ефективніше працювати у своїх середовищах, а також, підвищити інтенсивність та якість контактів і комунікації між представниками громадянського суспільства із різних районів області.
Мені особисто сподобалася одна проста інновація, яку запропонували учасники обговорення: спільне проведення засідань депутатських комісій, профільних дорадчих органів, громадських організацій та експертів. Думка проста, але як показує час після майдану, її все важче буде реалізовувати. Імітувати – так, забюрократизувати – так, а от чи буде дія – не відомо.
Треба пам’ятати, що інтереси депутатського корпуса також потрібно враховувати, інакше жодного рішення не проведеш.
Лакмусовим папірцем діяльності оновленої влади буде врахування думки громадськості при вирішенні питання створення комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради. Голова профільної комісії Арсен Дідур, на останній Президії облради, знаючи про рішення громадськості про іншу кандидатуру, все одно запропонував на посаду керівника цього закладу депутата обласної ради Анатолія Мороза, який на даний час очолює київське ПП «Алекс Принт», та не з’явився на громадське обговорення кандидатури майбутнього керівника комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина».
І ще одне. Якщо ознайомитися з діяльністю керівництва облради, то окреслюється тенденція збільшення представницьких заходів – ювілеїв, календарних подій, ярмарків тощо. І це в час, коли країна переживає не найкращі часи. Не потрібно «бути з народом», потрібно керувати і окреслювати шляхи вирішення проблем, проводити дієві заході і звітувати про подолання проблем і про те, що реально стало краще. Або нічім нова влада не буде відрізнятися від «попередників».
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.