Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 січня, 06:36:02

Досвід громадськості для голови облради, або про реформування треба не балакати, а проводити

16.06.2014   09:05

14 червня у Чернігові було проведено зустріч громадськості «Чернігівщина після Майдану: виклики і перспективи», де обговорювалася проблематика роботи місцевих громад після майданівських подій: «Що змінилось? Що варто змінити? Над чим працювати?».

Захід відбувався в рамках проекту «Виклики після Євромайдану - громадський сектор в дії», організаторами якого є: Громадький Сектор Євромайдану, Фонд Освіта для Демократії (Варшава, Польща), Мережа «Громадські Ініціативи України» та Товариство Лева (Львів), місцевий партнер – Чернігівський освітній центр «Ініціатива» та Спілка Української молоді в Україні.

Учасники круглого столу - лідери громадських об’єднань, активісти, представники бізнес-середовища, працівники державних адміністрацій та муніципалітетів, а також журналісти Чернігівщини.

По задуму організаторів, озвучені під час круглого столу думки та пропозиції стануть основою для проведення планування пропозицій, яке відбудеться через 1-2 тижні після обговорення.

Загалом у рамках даного проекту планується провести ряд заходів для того, щоб проаналізувати та переосмислити значення громадських ініціатив у процесі змін в нашій країні, допомогти місцевим організаціям та ініціативним групам ефективніше працювати у своїх середовищах, а також, підвищити інтенсивність та якість контактів і комунікації між представниками громадянського суспільства із різних районів області.

Мені особисто сподобалася одна проста інновація, яку запропонували учасники обговорення: спільне проведення засідань депутатських комісій, профільних дорадчих органів, громадських організацій та експертів. Думка проста, але як показує час після майдану, її все важче буде реалізовувати. Імітувати – так, забюрократизувати – так, а от чи буде дія – не відомо.

Треба пам’ятати, що інтереси депутатського корпуса також потрібно враховувати, інакше жодного рішення не проведеш.

Лакмусовим папірцем діяльності оновленої влади буде врахування думки громадськості при вирішенні питання створення комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради. Голова профільної комісії Арсен Дідур, на останній Президії облради, знаючи про рішення громадськості про іншу кандидатуру, все одно запропонував на посаду керівника цього закладу депутата обласної ради Анатолія Мороза, який на даний час очолює київське ПП «Алекс Принт», та не з’явився на громадське обговорення кандидатури майбутнього керівника комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина».

І ще одне. Якщо ознайомитися з діяльністю керівництва облради, то окреслюється тенденція збільшення представницьких заходів – ювілеїв, календарних подій, ярмарків тощо. І це в час, коли країна переживає не найкращі часи. Не потрібно «бути з народом», потрібно керувати і окреслювати шляхи вирішення проблем, проводити дієві заході і звітувати про подолання проблем і про те, що реально стало краще. Або нічім нова влада не буде відрізнятися від «попередників».
 

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські Чернігівщини викрили підозрюваних у розбійному нападі на мешканців Ніжина

Поліцейські Чернігівщини викрили підозрюваних у розбійному нападі на мешканців Ніжина 18:02

Співробітники управління карного розшуку та кримінального блоку поліції області викрили зловмисників, які причетні до розбійного нападу на 42-річного фермера з Ніжина та його 33-річну знайому. Підозрюваним загрожує до десяти років ув’язнення з конфіскацією майна.

У Чернігівській області 25 січня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення

У Чернігівській області 25 січня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення 17:55

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА 25 січня проводитиме комплексну технічну перевірку територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Чернігівської області з передачею всіх команд та навчальних повідомлень цивільного захисту до керівного складу районів та міст обласного значення.

За тиждень в Чернігівській області виявлено 2168 нових випадків COVID-19

За тиждень в Чернігівській області виявлено 2168 нових випадків COVID-19 17:53

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, за тиждень (17.01.2022-23.01.2022) в області зафіксовано 2168 нових випадків COVID-19.

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування 14:01

У Чернігові 24 січня проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування.

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни?

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни? 13:22

Бартер – це прямий безгрошовий обмін товарами або послугами. Віндосить давно заклав основи сучасних ринкових відносин, проте не залишився лише на сторінках книжок історії. Договір міни й сьогодні є розповсюдженимспособом засвідчення цивільно-правових відносин.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини