Державна гендерна політика потребує якісного вдосконалення
11 червня перший заступник голови обласної ради Олександр Кодола взяв участь в роботі «круглого столу», присвяченого підведенню підсумків проекту «Проведення громадського функціонального обстеження місцевих органів влади для підвищення ефективності державної гендерної політики». Проект реалізується ГО «Центр політичних студій та аналітики».
Під час заходу висвітлено результати проекту, який відбувався впродовж січня-травня 2014 р., обговорено питання реалізації гендерної політики у Чернігівській та інших областях України. Громадські активісти та представники місцевих органів влади спробували визначити найбільш проблемні питання, що заважають якісній реалізації державної гендерної політики на місцевому рівні та можливі шляхи їх подолання.
До участі в заході долучилися журналісти, представники місцевих органів влади, голова Чернігівської обласної Спілки жінок України Ірина Дорожкіна, регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю в Чернігівській області Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Алла Лепеха.
Олександр Кодола розповів учасникам заходу про реалізацію в області «Комплексної обласної програми підтримки сім"ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2016 року». Програма вказує на основні проблеми та шляхи їх подолання в контексті впровадження державної гендерної політики.
В той же час, за словами директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Оксани Сердюк, хоч і були в районах області збережені відділи у справах сім’ї та молоді, але згідно штату їх кількість не взмозі задовольнити реальні потреби.
Керівник проекту, заступник директора ГО "Центр політичних студій та аналітики" Ольга Будник звернула увагу на те, що у 2010 року був ліквідований спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, до повноважень якого, серед іншого, належало забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків – Міністерство сім’ї, молоді та спорту України. Фактично була зруйнована управлінська вертикаль та розбалансована координація діяльності між центральними і місцевими органами влади. І на сьогодні вирішенням питань рівних прав та можливостей чоловіків та жінок на центральному і місцевому рівнях займаються різні управління та відділи, які не становлять єдину цілісну управлінську вертикаль.
Радник з гендерних питань голови облдержадміністрації Лариса Юда розповіла, що Чернігівщина є однією з небагатьох областей, що зберегли в штатному розкладі посаду радника голови ОДА з гендерних питань. Проте, на жаль, посада радника не володіє реальними важелями впливу. Таку думку підтримала і заступник Чернігівського міського голови Анна Романова. Вона зауважила, що навіть у ситуації, коли до органу місцевого самоврядування звернеться людина з приводу дискримінації за ознакою статі, то вплинути на приватні структури буде практично неможливо, оскільки це вважатиметься перевищенням службових повноважень.
Також Лариса Юда зазначила, що вирішити питання в позитивному напрямку можливо лише за умови, якщо в кожному відділі, секторі, управлінні буде людина, що розуміється на гендерному питанні. А для цього необхідно активізувати роботу центрів підготовки державних службовців, в програмах яких має бути хоча б одноденний семінар із питань рівності прав жінок і чоловіків.
В результаті обговорення учасники «круглого столу» прийшли до висновку, що болючими є не лише недостатнє фінансування та низька інституційна спроможність місцевих органів влади в питаннях реалізації державної гендерної політики, але й неякісна інформаційно-пропагандистська робота в даному напрямку. А сприяти цьому повинно навчання молоді, впровадження наукових досліджень з гендерної проблематики, підтримка гендерних проектів органами влади та місцевого самоврядування та активізація обміну досвідом з питань забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська поліція відкрила кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів 16:42
Сьогодні близько 13-ї години до поліції звернулася знімальна група одного з чернігівських телеканалів.
Бронювання військовозобов’язаних на Чернігівщині. Куди звертатися та які документи подавати? 15:55
В Україні запрацював новий Порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.
Сьогодні вночі на проспекті Левка Лук’яненка патрульні поліцейські виявили громадянина. 15:49
На запитання інспекторів чому він у комендантську годину не вдома, чоловік став лихословити та ображати поліцейських.
Поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо організованої транснаціональної злочинної групи торгівців людьми 15:47
Співробітники відділу міграційної поліції Чернігівщини разом з слідчими обласної поліції спільно зі Службою безпеки України завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду обвинувальний акт щодо організованої групи торгівців людьми.
На Чернігівщині стартував проєкт «Лабораторії творчого діалогу» 15:42
Місцеве самоврядування та мешканці громад із допомогою U-LEAD заново вчаться комунікувати