Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:34:44

Закриття школи = ліквідація села

05.06.2014   15:54Агенцiя

Заява правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка від 5 червня 2014 року.

Начальник обласного управління освіти і науки Анатолій Заліський озвучив намір влади закрити до початку нового навчального року 12 шкіл. Причиною названа їх малокомплектність та значні витрати на утримання цих шкіл.

Правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка прикро здивоване, що зі зміною влади продовжується стара політика міністра - агента російського впливу Дмитра Табачника, за якого було найбільше в часи незалежності України ліквідовано сільських шкіл. Адже всім відомо: закриття школи однозначно веде до вимирання села.

В той же час, коли влада повторює старі мантри про великі фінансові витрати на утримання шкіл (які значно менші за кошти на утримання чиновнмицьких дач, за пенсії суддів і прокурорів), не називаються цифри затрат на перевезення дітей, на лікування школярів, що потерпають від транспортування в негоду, не говориться про моральні втрати батьків і самих дітей від перебування школярів молодших класів в середовищі старшокласників та чужої школи. Міфом є і твердження про вищу якість освіти у звезених школах.

Також нова влада зі старими кадрами й старими підходами не ставить завдань реформування освіти, щоб налагодити інтерактивне навчання дітей у малих школах – адже живемо у час новітніх комп’ютерних технологій і маємо досвід навчання дітей віддалено у Канаді, країнах Скандинавії, Естонії, що не веде до закриття шкіл. Звісно, ненормальною є ситуація, коли на 11 школярів припадає 10 вчителів. Українські чиновники активно їздять у європейські країни, схоже, не для переймання передового досвіду, а лише для дегустації віскі та інших чужинецьких напоїв і страв.

Правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка вимагає дотриматися норм закону про згоду громади села на закриття шкіл і розпочати реформу освіти з тим, щоб зберегти всі сільські школи задля збереження самих сіл.


Василь ЧЕПУРНИЙ, голова обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.