Угода про асоціацію з ЄС: селян найбільше цікавить питання зайнятості
Після підписання Угоди про асоціацію з ЄС для аграріїв особливо актуальним є питання зайнятості сільського населення, а надто в районах, віддалених від великих міст.
Про це 3 червня заявили учасники круглого столу в місті Носівка (Чернігівська область), який провів Сіверський інститут регіональних досліджень спільно з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації.
За словами експертів, на відміну від власників великих фермерських господарств і агрохолдингів, представники малого бізнесу та домогосподарств із певним побоюванням очікують на підвищення вимог до якості своєї продукції. Адже їхній фінансовий стан не дає змоги вкладати значні кошти в модернізацію виробництва, закупівлю безпечних засобів захисту рослин тощо. Як наслідок, без втручання держави це ставить під загрозу існування малих населених пунктів як таких.
Як зазначили експерти проекту Ганна Сич і Михайло Селінний, необхідні термінові дії аграріїв із переорієнтації своїх господарств, кооперації чи пошуку нових форм зайнятості в аграрному секторі (зокрема, йдеться про зелений туризм).
Що ж до основних позитивних очікувань від Угоди про асоціацію, то, на думку учасників, це має бути зміна підходів до технологій вирощування сільськогосподарських культур, повернення до стандартів аграрних робіт (дотримання сівозміни, застосування добрив, покращення діяльності відповідних лабораторій тощо).
Останні новини Чернігівщини
Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59
Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.
Замість «грошової допомоги» громадянка втратила понад 32 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми в Інтернеті 12:28
Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.
Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE 11:07
Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».