Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 21:57:37

Державний науково-випробувальний центр Збройних Сил України відтепер дислокується у Чернігові

23.05.2014   18:41

23 травня у Чернігові піднято Державний прапор України з нагоди передислокації Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України із міста Феодосія Автономної Республіки Крим на територію військового містечка №18, що у місті на Десні.

В урочистій церемонії з цієї нагоди взяли участь голова обласної ради Микола Звєрєв, заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Сергій Журман, перший заступник Чернігівського міського голови Микола Миргородський, військовослужбовці місцевого гарнізону та ветерани Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків.

Звертаючись до військовослужбовців Центру, Микола Звєрєв наголосив, що саме під час анексії Криму обласна рада звернулася до Міністерства Збройних Сил України, в.о. Президента України Олександра Турчинова з пропозицією перебазувати Центр до Чернігова.

Голова обласної ради зазначив, що передислокацію здійснено у непростий період випробувань та російської агресії. Він також підкреслив, що органи місцевого самоврядування і виконавчої влади Чернігівщини допомагатимуть у розбудові інфраструктури військових частин, які дислокуються на території області. Зокрема, у будівництві та придбанні житла для військовослужбовців та їхніх сімей і не лише за рахунок держаного бюджету, але й потужних промислових підприємств, фінансових установ та благодійної допомоги. За словами керівника, органи місцевого самоврядування Чернігівщини готові безоплатно передавати майно колишніх військових частин, яке зараз знаходиться на балансі місцевих рад.

– Ми будемо робити все залежне для того, щоб наша армія була не лише озброєною та добре підготовленою, але й соціально захищеною. Вважаю, що це обов’язок влади, у тому числі і місцевої, – наголосив голова обласної ради та побажав особовому складу здоров’я та миру.

Вітаючи військових з початком роботи на новому місці, Сергій Журман сказав, що ані на хвилину не сумнівається, що Чернігівщина – споконвіку гостинна земля, стане рідною й для них. За його словами, Чернігівське авіаційне училище відкрило багато достойних імен, а аеродроми нашої області були відомі на увесь Радянський Союз. Тому він упевнений, що Державний науково-випробувальний центр з новою дислокацією займатиме гідне місце у Збройних Силах України. Сергій Журман передав керівництву центру Державний прапор України, а перший заступник Чернігівського міського голови Микола Миргородський – офіційний пропор Чернігова.

По завершенню урочистої частини заходу відбулася прес-конференція. Як повідомив начальник Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, доктор технічних наук, старший науковий співробітник, полковник Володимир Башинський, центр займається експериментальним випробуванням майже всіх видів зброї, сертифікацією озброєння та військової техніки і є головною науковою установою Збройних Сил України. Оскільки зараз відбувається заміна усіх комплектуючих російського виробництва на вітчизняне, тому центр розраховує на співпрацю промислових підприємств Чернігівщини.

Головне завдання науково-випробувального центру полягає у науковому супроводі розробок, проведенні випробувань зразків авіаційної техніки та озброєння і надання рекомендацій Збройним Силам України щодо прийому зброї. Володимир Башинський повідомив, що фахівці центру вже провели перші випробування гелікоптера МІ-8 на аеродромі «Півці», а також запевнив, що для жителів навколишніх населених пунктів науково-випробувальний центр ЗСУ не несе жодної загрози.

Переїзд Центру на Чернігівщину тепло вітали колишні льотчики, які висловили великі сподівання на відродження авіаційної слави Чернігова. Як сказав голова Союзу ветеранів Чернігівського вищого авіаційного училища полковник у відставці Володимир Кузьменков, ветерани авіації з нетерпінням чекають, коли знову почують вже забутий ними шум турбін та двигунів літаків на рідних аеродромах.

За словами начальника Центру Володимира Башинського, науково-випробувальна база повинна стати ключовою в Україні у навчанні льотчиків – випробовувачів. Він висловив упевненість, що робота Центру на Чернігівщині буде успішною. За словами Володимира Башинського, центр тільки-но розпочинає свою роботу, в тому числі з вирішення організаційних та побутових питань. Він щиро подякував обласній владі за ту підтримку та допомогу, яку військові науковці отримують з боку як обласної адміністрації, так і обласної та міської рад.

Володимир Башинський запевнив, що Центр активно використовуватиме у своїх цілях аеродром „Півці”, пообіцявши водночас, що військові подбають про безпечну його роботу для жителів навколишніх населених пунктів. Він також запевнив присутніх, що виконання завдань, які стоять перед Центром, сприятимуть й активізації чернігівських промислових підприємств. Однією із задач Центру є заміна усіх комплектуючих російського виробництва на вітчизняне, тому він сподівається, що підприємства Чернігівщини ще не втратили колишнього досвіду та потужностей оборонної спрямованості. Відновлення їхньої роботи у цьому напрямку сприятиме створенню нових робочих місць, надходженню в бюджет, і, зрештою, відродженню військової слави Чернігова.
 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини