Обговорено питання реформування галузі охорони здоров’я
22 травня голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко провів нараду, на якій розглянуто проблемні питання реформування галузі охорони здоров’я. Зокрема, обговорено питання функціонування створених центрів надання первинної медико-санітарної допомоги.
Пріоритетний розвиток первинної ланки охорони здоров'я є незмінним у політиці держави у галузі охорони здоров'я. Впровадження сімейної медицини дасть змогу реально поліпшити профілактичну спрямованість, підвищити якість, доступність та безперервність медичної допомоги, залучити до розв’язання проблем охорони здоров`я широке коло громадськості, що дасть можливість знизити рівень захворюваності, інвалідності та смертності населення. Розвиток первинної допомоги на засадах сімейної медицини є найефективнішим засобом досягнення справедливого розподілу та якісного використання коштів, підвищення результативності роботи галузі охорони здоров’я.
Як зазначалося на нараді, лікарями загальної практики-сімейної медицини обслуговується більше половини всього населення області - 56,7%, в т.ч. 10,7% дитячого населення. У сільській місцевості медичну допомогу на засадах загальної практики-сімейної медицини отримують 88,2% населення.
В регіонах області сесіями місцевих рад прийняті рішення щодо створення 26 центрів первинної медико-санітарної допомоги, з яких 22 - як окремі юридичні структури.
Кадрова ситуація у закладах первинної ланки потребує покращення, серйозною проблемою є неукомплектованість закладів охорони здоров'я, особливо сільської місцевості.
З метою покращання кадрового забезпечення шляхом поліпшення соціального захисту медичних працівників у всіх районах та містах області прийняті програми «місцевих» стимулів для медичних працівників, якими передбачено забезпечення житлом, земельними ділянками, надання пільгових кредитів, навчання у вищих навчальних закладах за рахунок місцевих бюджетів, введення місцевих надбавок до заробітної плати та інших стимулюючих заходів.
За нормативами, доведеними Міністерством охорони здоров'я України, в області необхідно відкрити додатково 163 лікарські амбулаторії, з них 45 у сільській місцевості. Розвиток мережі амбулаторій передбачено завершити до 2020 року, досягнувши нормативів забезпеченості амбулаторіями у сільській місцевості – 3,3 та у містах – 2,05 на 10 тисяч населення.
Шляхами здійснення реформування первинної медичної допомоги є:
• юридичне та фінансово-економічне розмежування первинної допомоги та медичної допомоги інших рівнів з пріоритетним розвитком первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини;
• чітке розподілення рівнів надання медичної допомоги з визначенням обсягу допомоги для кожного з них;
• територіальне наближення первинної допомоги до місць проживання населення як у сільській місцевості, так і у містах;
• першочергове кадрове забезпечення медичними працівниками сільських закладів охорони здоров’я;
• раціональне використання кадрових та матеріально-технічних ресурсів;
• забезпечення якісною медичною допомогою мешканців сільської місцевості в повному обсязі;
• запровадження механізмів реалізації права пацієнта обирати сімейного лікаря;
• приведення матеріально-технічної бази закладів первинної допомоги у відповідність до табелю оснащення;
• запровадження нових методів оплати праці медичного персоналу у відповідності до виконаного обсягу та якості наданих послу;
• запровадження порядку фінансування суб’єктів надання первинної медико-санітарної допомоги за подушним принципом.
Отже, дотримання основних принципів реформування забезпечить ефективне функціонування системи надання первинної медико-санітарної допомоги та її доступність і якість для кожного мешканця області.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.