Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 жовтня, 07:22:11

Україні потрібен Муніціпальний кодекс

14.05.2014   08:09

На цьому 13 травня наголосив заступник голови Робочої групи з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні Мінрегіону Василь Куйбіда на зустрічі в Чернігівській обласні раді, яку провів перший заступник її голови Олександр Кодола. У заході взяли участь представники Чернігівської міської та районної рад, Деснянської і Новозаводської у місті Чернігові райрад, відповідальні працівники виконавчого апарату та управління комунального майна обласної ради, представники засобів масової інформації.

Відкриваючи зібрання, Олександр Кодола, зокрема зазначив, що головною метою зустрічі є обговорення надзвичайно актуальних питань, пов’язаних із реформуванням місцевого самоврядування, децентралізацією влади та значним перспективним розширенням повноважень територіальних громад. Він також підтвердив, що обласна рада займає активну позицію щодо підтримки заходів Уряду, спрямованих на європейське удосконалення державної влади в Україні.

З цією метою, депутатським корпусом ради прийнято Звернення до Парламенту та Кабінету Міністрів країни щодо запровадження на Чернігівщині пілотного проекту по реформуванню місцевого самоврядування та територіальної організації влади. В цьому ж напрямку при голові обласної ради активно працює Консультативно-дорадча рада з питань розвитку місцевого самоврядування, до складу якої входять члени регіонального відділення Асоціації міст України та обласного відділення Всеукраїнської Асоціації сільських і селищних рад, міські, селищні голови, секретарі міських і селищних рад.

Олександр Кодола також окреслив перед учасниками зустрічі цілу низку інших питань, від ефективного вирішення яких залежатиме успішне впровадження реформ, та надав слово Василю Куйбіді.

Головним рефреном у виступі заступника голови Робочої групи з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні був детальний аналіз проблем, викликів та загроз, які існують на сучасному етапі на шляху підготовки та запровадження завдань, поставлених в основі розбудови європейського врядування та територіальної організації влади в державі. За його словами, нині, окрім тих тривожних викликів, які несуть із собою прояви сепаратизму на сході і півдні держави та неоголошеної військової інтервенції з боку Російської Федерації, існує і цілий ряд інших перешкод, які пригальмовують нормальний процес вирішення реформних завдань. Зокрема, на сьогодні, діяльність системи самоврядування в Україні регулюють більше семиста різних законодавчих і нормативних актів, які не сприяють пришвидшенню вирішення поставлених перед країною завдань. Виступаючий, між тим, наголосив, що в числі дієвих кроків уперед має бути прийняття Муніціпального кодексу, що сконцентрував би у собі усі основні напрямки діяльності органів місцевого самоврядування та децентралізації влади в державі.

Василь Куйбіда також відповів на численні запитання присутніх та подякував їм за активну участь у сьогоднішній зустрічі.

У свою чергу, Олександр Кодола, на завершення, спілкування сказав:
- Впевнений, що результати нашої роботи сприятимуть розвитку та удосконаленню місцевого самоврядування, впровадженню сучасних ефективних і інноваційних шляхів муніципального і регіонального розвитку. І в цьому напрямку обласна рада працюватиме й надалі.
 

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 734 нових випадки COVID-19 19:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 21 жовтня в області зафіксовано 734 нових випадки COVID-19.

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму

У Чернігові освятили Хрест на місці спорудження майбутнього храму 19:04

Сьогодні, 21 жовтня, у Чернігові у мікрорайоні «Шерстянка» відбулося освячення Хреста на місці спорудження майбутнього храму.

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів

Форум «Чернігівщина – країни Балтії»: час нових контактів та контрактів 18:50

У четвер, 22 жовтня у Чернігівській області стартував Форум «Чернігівщина - країни Балтії. Регіональний вимір».

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень

На Чернігівщині в повному обсязі профінансовано щомісячні страхові виплати за вересень 15:09

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області 18 жовтня завершено фінансування щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх родин за вересень.

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози

Поки приріст захворюваності на COVID-19 на Чернігівщині зростав ушестеро, жителі не поспішали вакцинуватися. Нині область у зоні загрози 15:07

Ще на початку вересня на у Чернігівській області фіксували по 310-360 нових випадків коронавірусної хвороби на тиждень.