Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 вересня, 16:30:31

Чернігівщина готова стати пілотним регіоном по впровадженню європейських стандартів місцевого самоврядування. ВІДЕО

18.03.2014   08:12

Про це заявив журналістам голова обласної ради Микола Звєрєв на своїй прес-конференції, присвяченій реформуванню системи самоврядування, децентралізації влади та передачі фінансових повноважень на місця.

У своєму вступному слові до представників засобів масової інформації він, зокрема, зазначив, що критична ситуація в системі управління державою, в економічній та соціальній сферах спонукає до невідкладних заходів з боку нової влади. Адже немає часу на порожні дискусії, пошуки “крайніх” у минулих прорахунках та “вигадування велосипедів” - нових моделей розвитку. Такі моделі вже є і вони успішно працюють у наших сусідів-поляків, де публічну владу реформовано ще в дев’яностих роках минулого століття. І Чернігівщина їх запозичуватиме.

Сучасна політична та суспільно-економічна ситуація в Україні вимагає європейського самоврядування і, насамперед, делегування повноважень центральної влади безпосередньо на місця з правами самостійної фінансової, господарської та іншої діяльності, яка сприятиме якісному розвитку територіальних громад, територій і всієї держави.

Це дозволить приймати управлінські рішення в оперативному режимі, надасть можливість оперативно реагувати на зміну ситуації, нові виклики і загрози, краще бачити перспективу розвитку регіону.

Микола Звєрєв також розповів журналістам про перебіг робочої зустрічі голів обласних рад держави із Віце-прем'єр-міністром - Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимиром Гройсманом, що відбулася минулої п’ятниці у Києві, під час якої було презентовано проект Концепції реформи місцевого самоврядування та проекти Законів України “Про співробітництво територіальних громад” та “Про право територіальних громад на об'єднання”.

Як наголосив керівник, в основі цих документів закладено три принципи: реформування органів місцевого самоврядування, децентралізація влади та передача фінансів на місця. Метою реформування є ефективне місцеве самоврядування та територіальна організація влади, які будуть спроможними створити й підтримувати повноцінне життєве середовище для громадян, максимально забезпечити надання якісних і доступних публічних послуг, становлення інститутів “демократії участі”, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території, узгодження інтересів держави та громад.

Микола Звєрєв також запевнив журналістів, що Чернігівщина вже сьогодні готова стати пілотним регіоном по впровадженню європейських стандартів місцевого самоврядування. Таке погодження за його ініціативи підтримано у Мінрегіоні, де була створена спеціальна робоча група з питань реформування місцевого самоврядування в Україні, до складу якої було включено голову Чернігівської обласної ради.

Під час прес-конференції Микола Звєрєв відповів на численні запитання присутніх, а також попросив журналістів донести до органів місцевого самоврядування Чернігівщини та їх посадових осіб те, що «спільними зусиллями ми децентралізуємо владу та створимо справжню європейську модель місцевого самоврядування, яка дасть громадянам України відчути себе господарями на своїй землі».


ВІДЕО "Чернігівський монітор".

 

Останні новини Чернігівщини

Щодо сплати платежів за землекористування за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку

Щодо сплати платежів за землекористування за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку 15:58

Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, згідно визначення, наданого у пп. 14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

На Чернігівщині надходження єдиного податку від фізичних осіб за 8 місяців поточного року зросли на 82 млн гривень 15:46

Протягом січня - серпня 2021 року фізичні особи-підприємці Чернігівської області сплатили до місцевих бюджетів 458 млн грн єдиного податку і тим самим перевищили факт надходжень відповідного періоду минулого року майже на 22 відс., або на 82 млн грн (за січень - серпень 2020 року надходження єдиного податку з фізичних осіб становили 376 млн грн).

Прилуцькою окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні відносно двох мешканців с. Заїзд Прилуцького району.

Прилуцькою окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні відносно двох мешканців с. Заїзд Прилуцького району. 15:45

Як встановлено в судовому засіданні, обвинувачені, юнаки 2002 року народження, в період часу з 02.10.2020 по 24.06.2021, за попередньою змовою між собою, в нічний час, скориставшись відкритою квартиркою вікна магазину розташованого в с. Заїзд, вул. Михайлівська, 43, скоювали крадіжки продуктів харчування: цигарки, пиво, сухарики, чіпси, тощо, які потім самі і споживали, кожного разу викрадаючи продуктів на в суму від 390грн. до 450 грн., а всього викрали на загальну суму 8712 грн.

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили три вибухонебезпечних предмета

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили три вибухонебезпечних предмета 15:31

20 вересня саперами групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області знищено 2 артилерійських снарядів калібром 152 мм та авіаційну бомбу ФАБ-50 мм часів Другої світової війни.

У Корюківському лісгоспі розводитимуть плямистих оленів. У лісі огороджують більше 100 гектарів

У Корюківському лісгоспі розводитимуть плямистих оленів. У лісі огороджують більше 100 гектарів 12:33

Рішення про розведення оленів та поширення їх мисливськими угіддями – це амбітні плани Корюківського держлісгоспу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини