Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 квітня, 10:26:31

Валентин Мельничук: “Не чіпайте Ялівщину!”

26.12.2011   20:42Агенцiя

На чергову сесію Чернігівської міськради, проведення якої заплановане на середу, 28 грудня, одним із перших питань для розгляду буде винесене – про лісопарк Ялівщина.

лісопарк Ялівщина

лісопарк Ялівщина

Три фракції міськради, керівники яких нещодавно підписали проект рішення по лісопарку, виступлять за введення тимчасового мораторію на відведення земель в Ялівщині. Очевидно, що ця тема буде найгарячішою, тому дехто з депутатів уже запропонував провести поіменне голосування.

Міська влада не готова до діалогу

Ми вже неодноразово займалася проблематикою статусу “зелених легенів” обласного центру. Якщо змалювати картину коротко, то існує дві сторони протистояння – громадськість, підтримку якій висловлюють низка громадських організацій, більша частина депутатського корпусу міської і навіть обласної рад, екологічні організації та державні установи, під профіль діяльності яких потрапляє Ялівщина, та з іншого боку міська рада, точніше – її виконавчий комітет на чолі з головним архітектором Людмилою Павлінською і заступником міського голови з питань будівництва Олександром Сердюком.

Позиція міської влади – створення парку відпочинку з відповідною інфраструктурою та передачею частини земель під забудову, тобто – виключно комерційні проекти. На думку громадськості, потрібно залишити існуюче природне середовище та мінімальне втручання цивілізації до ландшафту, гарантувати умови збереження археологічних пам’яток. Все це можливе лише з наданням Ялівщині статусу об’єкта природно-заповідного фонду.

І це протистояння чимдалі набирає все серйозніших форм. Нещодавно міська влада обласного центру вкотре знехтувала запрошенням від громадських організацій на публічне обговорення питання статусу лісопарку Ялівщина. Головний архітектор Чернігова Людмила Павлінська та заступник міського голови з питань будівництва Олександр Сердюк проігнорували “круглий стіл” “Питання Ялівщини – іспит для міської влади”, організований громадським об’єднанням “Нові перспективи Ялівщини”.

Втім, не лише вони. На захід, який відбувся в колі однодумців, що складалось із декількох депутатів та самих організаторів, а також представників влади – директора Чернігівської обласної інспекції з охорони пам’яток археології, історії та монументального мистецтва Валентини Мултанен, а також заступниці начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області Тетяни Дадашевої, завітало лише декілька журналістів. Від такої непопулярності, здавалось би, актуальної теми, здивувалися навіть самі організатори. Втім, хто пам’ятає минулорічну (і цьогорічну) історію скандальних забудов у Чернігові, мав би здогадатись – міська влада діє за стандартною схемою: якщо не виходить все зробити тихо, то треба дозволити опонентам здійняти галас, згодом пообіцяти, що питання буде вирішене найближчим часом (погодьтеся, більшість чиновників у цьому просто аси), а потім у момент, коли все затихне, в один день провести вирубку дерев, а через деякий час почати забудову.

Не в кулуарах

Проте з Ялівщиною не все так просто. Ніяк не дають спокою чиновникам з міськвиконкому громадські лідери з “Нових перспектив Ялівщини”. Саме ці люди одними з перших стали на захист лісопарку та об’єднали навколо себе людей з різними ідеологічними переконаннями та службовими статусами.

Щоб зберегти Ялівщину, громадськість звернулась до міських депутатів. Було підготовлено проект рішення, який виносився на минулу сесію, але так і не розглядався. Вже на цю сесію, яка відбудеться 28 грудня, цей проект винесений за підписом керівників трьох фракцій – комуністів, БЮТ та Партії регіонів.
Проект рішення передбачає: по-перше, проведення громадських слухань. Представниця “Нових перспектив Ялівщини” Наталія Моїсеєнко переконана, що доля лісопарку не повинна вирішуватись кулуарно.

По-друге, громадськість просить оприлюднити проект, розроблений київським інститутом “Діпромісто” – “Детальний план території. Функціонально-планувальна організація території лісопарку “Ялівщина” – і поінформувати чернігівців, на чиї кошти замовлявся цей проект, де саме передбачена забудова і в яких масштабах?
По-третє, підписанти вимагатимуть введення тимчасового мораторію на відведення земель в Ялівщині.

– Вже більш ніж півроку триває громадське обговорення, але паралельно з цим відбуваються процеси, за яких на сесії міської ради виносяться питання про приватизацію, забудову, передачу в оренду земельних ділянок, які примикають до Ялівщини або розташовані безпосередньо на її території, – обурюється Наталія Моїсеєнко. – Давайте спочатку розберемось, що ми будемо робити, а потім вже говоритимемо про доцільність.

Подібної думки дотримується і заступник голови облради Валентин Мельничук. Свою позицію він прокоментував, відповідаючи на запитання по завершенню шостої сесії обласної ради шостого скликання 23 грудня.
– Я одностайний у своєму рішенні: Ялівщину чіпати не можна, – заявив Валентин Мельничук. – Якщо ми будемо і надалі так ставитися до зелених зон, то що ми залишимо своїм нащадкам?

Питання не внесене, але розглядатиметься

Стосовно державних чиновників, то всі вони, займаючи сторону так званих “захисників Ялівщини”, в один голос скаржилися на те, що нічого не можуть вдіяти, бо земельні питання, незважаючи на кричущі порушення законодавства, перебувають “під дахом” правоохоронних органів і судів. А ті не квапляться їх вирішувати на користь закону.

Вельми неординарно висловилась заступниця начальника державного управління навколишнього природного середовища в області Тетяна Дадашева. “Іноді не розумію позиції міської ради – з усіх категорій природно-заповідного фонду ландшафтний парк – це найм’якша форма. І найбільш мобільна. Після того, як створюється регіональний ландшафтний парк, проводиться його зонування. Це заповідна зона, зона стаціонарної рекреації, зона тимчасової рекреації і господарська зона. Господарська – там, де господарська діяльність проводиться на загальних умовах”. Таким чином чиновниця допустила в подальшому можливість забудови і відповідно – вирубки дерев.

Депутати місцевих рад в один голос запевняли, що будуть захищати Ялівщину, бо за це в міській раді вже начебто всерйоз взялись і регіонали, і бютівці, і комуністи. Однак почути від депутатів прізвища тих, хто мало не на кожну сесію міськради підсовує конкретні проекти з “дерибану” Ялівщини, так і не вдалося.
Депутат від БЮТу в Чернігівській міськраді В’ячеслав Лебідь навіть заявив, що його фракція й особисто він будуть наполягати внести це питання до порядку денного і розглянути його першим. Крім того, пан Лебідь має намір поставити його на поіменне голосування.

Втім, у міськвиконкомі питання проекту з Ялівщини на голосування не виносилося, принаймні на сайті міськради в переліку його немає. Тому, щоб меру Олександру Соколову та його команді була зрозумілішою позиція виборців, під стіни Чернігівської міської ради збираються прийти представники низки громадських організацій та політичних партій. А це говорить про те, що шістнадцята сесія Чернігівської міської ради буде гарячою.

http://www.hvilya.com/news/valentin_melnichuk_ne_chipajte_jalivshhinu/2011-12-26-255

Віталій Назаренко

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

18 квітня у Чернігові День жалоби

18 квітня у Чернігові День жалоби 09:54

Для вшанування пам'яті загиблих внаслідок ракетного обстрілу російськими військами нашого міста 17 квітня 2024 року у Чернігові 18 квітня оголошено Днем жалоби. Відповідне розпорядження підписав в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

18 квітня: цей день в Україні і світі

18 квітня: цей день в Україні і світі 08:52

ДЕНЬ 785 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 785 RUSSIAN AGRESSION

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00 15:02

О 09 год. 03 хв. 17 квітня ворогом здійснено ракетний обстріл території міста Чернігова. Сталося пряме влучання в будівлю соціальної інфраструктури.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини