Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 січня, 21:27:36

У Чернігові пройшов семінар "Відносини Україна–ЄС в умовах сучасних викликів"

06.03.2014   08:08Агенцiя

Фахівці від української і європейської сторін наводили аргументи і спростовували міфи щодо угоди про асоціацію, чимало з яких підкріпила й інформаційна війна, що розгорнулася в державі поряд з політичним та громадянським протистоянням.

Ситуація останніх трьох місяців в Україні змінила сам контекст співпраці з Європейським Союзом. Насамперед – завдяки утвердженню людських цінностей, задекларованих Європою.

Правник Геннадій Друзенко каже, що свобода, гідність – ці цінності задекларовані Європою. Але українці продемонстрували, що цінності тут вартують ще більше, ніж у тому ж Брюсселі.

Окрім контексту, події декількох «українсько-російських днів» змінюють і сприйняття цієї співпраці. Володимир Єрмоленко, директор європейських проектів Інтерньюз-Україна каже, що агресія чи ризик агресії з боку Росії зайвий раз підтверджують, наскільки важливим є інший напрям – цивілізаційного зближення з Європою. Наразі це зближення – питання незначного часу і значних фінансів.

На думку Геннадія Друзенка, єдине дискусійне питання, яке може виникнути – фінансове. Тобто наскільки швидко і в яких обсягах ЄС підкріпить підписання фінансовою допомогою, і на яких умовах (інвестиції, позика, безповоротні гроші), яке рішення буде в трійці ЄС-МВФ-США. І тоді можна говорити не лише про підписання символічного документу, а й про можливості його виконання.

Зона вільної торгівлі може запрацювати цьогоріч, очікують фахівці. Чи одразу це відчують українці? Ні. Але розпочнеться процес зрушень і змін.
Говорячи про можливості, фахівці спростовують і найпоширеніші міфи про Угоду. Приміром, що її підписання призведе до напливу товарів ЄС на національний ринок, а українські виробники не зможуть конкурувати з ними. Насправді ж Угода є «асиметричною» на нашу користь: тим часом як українські експортери майже одразу отримають доступ до європейських ринків, Україна відкриватиме свої кордони значно повільніше. Наразі чверть українських експортерів вже готові працювати за стандартами ЄС. Ще один міф – про те, що Угода перешкоджатиме вступу України до Митного союзу. На ділі все навпаки: якщо Україні вступатиме до Митного союзу, вона змушена буде припинити всі угоди про вільну торгівлю з іншими країнами. Натомість, якщо ми підтримуватимемо торгівельні відносини з ЄС, то зможемо робити це і з Митним союзом.

Українська сторона, що вела переговори про зміст Угоди з ЄС, максимально унеможливила свої ризики на двох тисячах сторінок.

Розмова про те, як далі можуть розвиватися стосунки між Україною та Євросоюзом, тривала три години і зацікавила не лише журналістів, активістів і підприємців. Послухати думку фахівців на семінар прийшов навіть голова обласної ради Микола Звєрєв.


http://chodtrk.com.ua/?p=13610

Останні новини Чернігівщини

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс 15:52

Триває реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення «Поштова станція губернського казначейства», яка розташована на Валу.

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства 15:45

У зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб збільшився й розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки 15:37

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з педіатром, терапевтом чи сімейним лікарем у четвертому кварталі 2021 року.

 Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста

Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста 15:33

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 20 січня, погодив демонтаж ще 22 тимчасових об’єктів (вивісок), які не відповідають Концепції оформлення зовнішніх фасадів будинків з об’єктами громадського призначення на території м. Чернігова (дизайн-коду міста).

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ 14:48

На вул. Шевченка, навпроти школи №16, проводиться демонтаж великогабаритного МАФу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини