У Чернігові пройшов семінар "Відносини Україна–ЄС в умовах сучасних викликів"
Фахівці від української і європейської сторін наводили аргументи і спростовували міфи щодо угоди про асоціацію, чимало з яких підкріпила й інформаційна війна, що розгорнулася в державі поряд з політичним та громадянським протистоянням.

Ситуація останніх трьох місяців в Україні змінила сам контекст співпраці з Європейським Союзом. Насамперед – завдяки утвердженню людських цінностей, задекларованих Європою.
Правник Геннадій Друзенко каже, що свобода, гідність – ці цінності задекларовані Європою. Але українці продемонстрували, що цінності тут вартують ще більше, ніж у тому ж Брюсселі.
Окрім контексту, події декількох «українсько-російських днів» змінюють і сприйняття цієї співпраці. Володимир Єрмоленко, директор європейських проектів Інтерньюз-Україна каже, що агресія чи ризик агресії з боку Росії зайвий раз підтверджують, наскільки важливим є інший напрям – цивілізаційного зближення з Європою. Наразі це зближення – питання незначного часу і значних фінансів.
На думку Геннадія Друзенка, єдине дискусійне питання, яке може виникнути – фінансове. Тобто наскільки швидко і в яких обсягах ЄС підкріпить підписання фінансовою допомогою, і на яких умовах (інвестиції, позика, безповоротні гроші), яке рішення буде в трійці ЄС-МВФ-США. І тоді можна говорити не лише про підписання символічного документу, а й про можливості його виконання.
Зона вільної торгівлі може запрацювати цьогоріч, очікують фахівці. Чи одразу це відчують українці? Ні. Але розпочнеться процес зрушень і змін.
Говорячи про можливості, фахівці спростовують і найпоширеніші міфи про Угоду. Приміром, що її підписання призведе до напливу товарів ЄС на національний ринок, а українські виробники не зможуть конкурувати з ними. Насправді ж Угода є «асиметричною» на нашу користь: тим часом як українські експортери майже одразу отримають доступ до європейських ринків, Україна відкриватиме свої кордони значно повільніше. Наразі чверть українських експортерів вже готові працювати за стандартами ЄС. Ще один міф – про те, що Угода перешкоджатиме вступу України до Митного союзу. На ділі все навпаки: якщо Україні вступатиме до Митного союзу, вона змушена буде припинити всі угоди про вільну торгівлю з іншими країнами. Натомість, якщо ми підтримуватимемо торгівельні відносини з ЄС, то зможемо робити це і з Митним союзом.
Українська сторона, що вела переговори про зміст Угоди з ЄС, максимально унеможливила свої ризики на двох тисячах сторінок.
Розмова про те, як далі можуть розвиватися стосунки між Україною та Євросоюзом, тривала три години і зацікавила не лише журналістів, активістів і підприємців. Послухати думку фахівців на семінар прийшов навіть голова обласної ради Микола Звєрєв.
Останні новини Чернігівщини
Консультанти громад Чернігівщини з ментального здоров’я в межах Дня спільнодії ознайомилися з провідними надавачами послуг в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення 17:32
В обласній лікарні цього року запрацювало реабілітаційне відділення «RECOVERY». Тут відновлюються поранені військові. Облаштоване – коштом БО «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна Ініціатива».
7 медалей здобули юні спортсмени на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное 16:48
З 09 до 13 липня в Умані відбувся Командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное.
За втручання прокуратури у державну власність повернуто захисну споруду 16:22
За втручання органів прокуратури забезпечено виконання рішення суду щодо повернення до державної власності приміщення протирадіаційного укриття.