Хто й чому звертався до ОДА минулого року
Робота зі зверненнями громадян є важливою складовою діяльності обласної державної адміністрації.

Вона спрямована на реалізацію конституційного права громадян на письмове звернення та особистий прийом, а також на забезпечення оперативного вирішення проблемних питань, порушених у зверненнях.
Протягом 2013 року до облдержадміністрації надійшло 5560 письмових звернень громадян, що на 518 більше відповідного періоду попереднього року.
На особистий прийом прийшло 159 людей — на 45 менше, ніж 2012 року.
29 % від усіх звернень складають звернення від громадян, які мають передбачені законодавством пільги.
14 % (- 5% проти відповідного періоду 2012 року) письмових звернень надійшли до облдержадміністрації через органи влади вищого рівня: Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України – 42 (54 у 2012 році).
Через Державну установу „Урядовий контактний центр” у звітному періоді отримано 3813 (або 68 %) звернень (3032 у відповідному періоді 2012 року).
Усього у зверненнях було порушено 5789 питань переважно щодо соціального захисту (1439 або 26 %), комунального господарства (1132 або 19 %), праці і заробітної плати (747 або 13 %), охорони здоров’я (553 або 9 %), аграрної політики (456 або 8 %), житлової політики (347 або 6 %), забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (161 або 3 %).
15% звернень одразу ж вирішено позитивно.
Першочергово вирішувались питання щодо погашення заборгованості із заробітної плати працівникам бюджетних установ області та виплати державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям.
Стосовно решти звернень, заявникам надані відповідні роз’яснення; питання, що потребують додаткового опрацювання, перебувають на контролі обласної державної адміністрації.
У рамках телевізійного проекту „Діалог з країною” за участю Президента України В.Ф.Януковича до обласної державної адміністрації надійшло 104 звернення, в яких було порушено 108 питань. 46 з них вирішені позитивно.
На „гарячу” телефонну лінію голови обласної державної адміністрації упродовж 2013 року звернулось 309 громадян. Серед порушених питань переважали проблеми функціонування житлово-комунального господарства (зокрема, розчистки від снігу доріг та вулиць у населених пунктах); правильності призначення державних соціальних допомог; відсутності трансляції обласного радіомовлення; приватизації земельних ділянок; погашення заборгованості із заробітної плати.
Питання, що порушувались у 107 зверненнях, вирішені позитивно.
Щодо решти звернень вжито відповідних заходів реагування.
За минулий рік отримано 382 колективних звернення (363 — за 2012 р.) і стосувались вони переважно погашення заборгованості із заробітної плати працівникам бюджетних установ, ремонту доріг, покращання транспортного обслуговування населення, якості комунальних послуг).
Останні новини Чернігівщини

23 вересня - цей день в Україні та в світі 11:31
ДЕНЬ 577 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 577 RUSSIAN AGRESSION
На Чернігівщині відкрили два "Класи безпеки" 16:41
22 вересня у Прилуцькому та Ніжинському районах відкрили “Класи безпеки”.

Набір учасниць на програму відновлення та створення малого бізнесу в Чернігівській області 16:38
Для мешканок Чернігівської області, які повернулися, та жінок–внутрішньо переміщених осіб ГО «Жіночий консорціум України» оголошує старт програми з відновлення та створення малого бізнесу. До програми можуть долучитися мешканки приймаючих громад Комарівської, Крутівської, Вертіївської та Остерської ОТГ та м. Чернігів та жінки-ВПО, котрі проживають у цих громадах.
Перший сертифікат в області на придбання житла за програмою «єВідновлення» уже сформовано, другий – на підході 16:25
Першими впоралися з цим Михайло-Коцюбинська та Кіптівська громади відповідно. Загальна ж кількість заяв за зруйноване житло – 216, з них – 56 у роботі. Про це розповів сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

Кампанія з довакцинації дітей проти кору: чому важливо зробити щеплення 16:02
Спалахи кору в Україні циклічні й відбуваються в середньому кожні 4-5 років. Вони стаються через те, що діти пропускають планові щеплення і в суспільстві накопичується кількість людей без імунітету.