Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:23:59

Громадська рада при облдержадміністрації починає обговорення земельної реформи

13.10.2011   13:42Агенцiя

Зважаючи на зацікавленість та певне занепокоєння, які викликає у суспільстві земельна реформа, Громадська рада запланувала у цьому році розглянути це питання на своєму грудневому засіданні, а також організувати кілька тематичних круглих столів.

12 жовтня в облдержадміністрації відбувся перший захід – круглий стіл “Ринок земель – баланс інтересів між економікою, екологією та соціумом”. Вів засідання голова комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Громадської ради при облдержадміністрації Олександр Панченко, який основною метою заходу визначив ознайомлення громадськості з положеннями земельної реформи.

На засідання круглого столу запрошувались представники Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, Головного управління Держкомзему в області, Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області, а також громадські організації, які представляють інтереси фермерів.

Ігор Пузан, завідувач сектору взаємодії із засобами масової інформації та зв’язків з громадськістю Головного управління Держкомзему у Чернігівській області, підкреслив, що нині діючий мораторій на продаж землі обмежує конституційні права власників земельних ділянок, стримує оптимізацію сільськогосподарського володіння та землекористування, знижує конкурентоспроможність вітчизняного сільгоспвиробника, створює умови для тіньового ринку землі.

Він ознайомив присутніх з основними положеннями урядового проекту Закону України “Про ринок землі”, яким передбачено, що власником українських земель може стати лише фізична особа, громадянин України, фермерські господарства і безпосередньо держава. Унеможливлює новий закон необмежену концентрацію земельних масивів в одних руках. Проектом закону передбачено, що граничний розмір земель для ведення товарного сільгоспвиробництва у приватній власності однієї особи в цілому по Україні не може перевищувати 2100 гектарів, зокрема для Полісся – 1500 гектарів. Також створюються умови, за яких новому власнику невигідно перепродавати землю протягом 5-10 років, що практично унеможливить спекуляції.
Були обговорені питання охорони навколишнього середовища та раціонального використання землі, соціальні аспекти земельної реформи, стан та перспективи розвитку автоматизованої системи кадастру в області.

Учасники круглого столу цікавилися, як буде вирішуватися питання вкраплення дрібних ділянок інших власників у межі земель господарств, механізмом забезпечення об’єктивної грошової оцінки землі, прогнозами щодо вартості землі та орендної плати, а також державним контролем щодо збереження родючості землі.

Попри певні побоювання та застереження, озвучені учасниками круглого столу, більшість присутніх, не висловила сумніву у доцільності проведення земельної реформи.

За інформацією Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.