НСЖУ, НМПУ і Комісія журналістської етики закликають журналістів відстояти право на професію
Національна спілка журналістів України (НСЖУ), Незалежна медіапрофспілка (НМПУ) та Комісія з журналістської етики (КЖЕ) заявляють, що прийняття законів 16 січня запроваджує цензуру, і закликають журналістів проявляти солідарність та відстоювати своє право на професію. Про це йдеться у своїй спільній заяві організацій.

Медіаорганізації переконані, що в Україні відбувається масштабний наступ з боку влади на журналістську професію.
“Ми висловлюємо своє глибоке обурення подіями, які буквально за останні кілька днів перекреслили демократію та свободу слова в Україні. Прийняття диктаторських законів, котрі фактично запроваджують цензуру, а також цілеспрямовані прояви насильства по відношенню до журналістів із боку представників силових структур засвідчують, що в країні відбувається масштабний наступ з боку влади на журналістську професію”, – йдеться в заяві організацій.
У зв’язку з цим НСЖУ, НМПУ, КЖЕ закликали всіх журналістів “проявити максимальну мужність і солідарність, взаємопідтримку та взаємовиручку, аби не дозволити знищити свободу слова в Україні та відстояти наше право на професію!”.
Далі “Телекритика подає текст заяви медіаорганізацій повністю:
“Медіаорганізації засуджують наміри влади знищити незалежну журналістику в Україні (ЗАЯВА)
Національна спілка журналістів України, Незалежна медіа-профспілка та Комісія з журналістської етики висловлюють своє глибоке обурення подіями, які буквально за останні кілька днів перекреслили демократію та свободу слова в Україні. Прийняття диктаторських законів, котрі фактично запроваджують цензуру, а також цілеспрямовані прояви насильства по відношенню до журналістів із боку представників силових структур засвідчують, що в країні відбувається масштабний наступ з боку влади на журналістську професію.
Понад 30 журналістів постраждали під час зйомок масових протестів та сутичок мітингувальників із правоохоронцями на Європейській площі і вулиці Грушевського у Києві 19 і 20 січня. Є кілька задокументованих свідчень журналістів про те, що співробітники спецпідрозділу “Беркут” умисно стріляли в представників преси гумовими кулями та кидали світлошумові гранати. Багато наших колег знаходяться у важкому стані, і ми переконані, що відповідальність за це безчинство має нести нинішня влада, котра віддає такі злочинні накази.
Також нас обурює позиція Президента України Віктора Януковича, який, нагадаємо, свого часу засуджував ініціативи прийняття “Закону про наклеп”. А нині без вагань підписав Закон про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів…”, яким вводиться кримінальна відповідальність за наклеп та фактично запроваджується цензура. Крім цього, закон суттєво обмежує свободу висловлювань в інтернеті та утискає права журналістів, що працюють в онлайн-медіа. Таким чином, закон “Колесніченка-Олійника” обмежує права громадян на доступ до об’єктивної інформації.
Вважаємо, що така позиція влади – не що інше, як цинічне і свідоме знищення незалежної журналістики в Україні та намагання перетворити журналістику на пропагандистську машину, яка висвітлюватиме виключно позицію влади.
НСЖУ, НМПУ та КЖЕ висловлюють категоричне несприйняття ухвалених незаконним чином диктаторських законів.
У цей час випробувань ми закликаємо всіх журналістів проявити максимальну мужність і солідарність, взаємопідтримку та взаємовиручку, аби не дозволити знищити свободу слова в Україні та відстояти наше право на професію!”.
Нагадаємо, 21 січня офіційне видання Верховної Ради “Голос України” і урядове видання “Урядовий кур’єр” надрукували закон “Про внесення змін до закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальні закони щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян” №3879 нардепів фракції Партії регіонів Володимира Олійника та Вадима Колесніченка, прийняті Верховною Радою в цілому 16 січня.
Нагадаємо, під час зйомок масових протестів та сутичок з мітингувальників з правоохоронцями на Європейській площі і вулиці Грушевського у Києві 19 і 20 січня постраждало вже понад 30 представників ЗМІ.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).