Соціальні партнери обговорили актуальні питання
20 грудня в облдержадміністрації відбулося чергове засідання обласної соціально-економічної ради, на якому головував Микола Богдан, голова Федерації профспілкових організацій області. У засіданні взяла участь заступник голови облдержадміністрації з фінансово-економічних та соціальних питань Наталія Білоус.

Інформуючи про колективно-договірне регулювання соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях області, Микола Богдан відмітив, що майже двадцятирічний досвід соціального партнерства в державі підтверджує, що на сьогодні альтернативи колективно-договірному регулюванню не існує. За останніми статистичними даними, серед підприємств області, що звітують до органів статистики, регулюють соціально-трудові відносини через колективний договір 3499 колективів, що охоплює 87,1% працюючих (в Україні - 81,2%). З кожним роком збільшується кількість зареєстрованих колективних договорів, що є результатом співпраці соціальних партнерів, зокрема обласної державної адміністрації, обласного об’єднання роботодавців та профспілок.
Проте, як відмічалося під час обговорення, майже кожний п’ятий колективний договір укладений між власником або уповноваженим ним органом з однієї сторони та трудовим колективом з іншої. Таким чином, у кожному п’ятому випадку профспілки не є представниками інтересів найманих працівників.
Підсумовуючи, Микола Богдан наголосив на необхідності продовження поширення практики застосування регулювання соціально-трудових відносин через механізм колдоговорів, що дає можливість для конструктивного вирішення проблемних питань.
Соціальні партнери також заслухали інформацію про додержання законодавства щодо використання праці неповнолітніх. Так, начальник служби у справах дітей Людмила Зеленько та заступник головного державного інспектора праці територіальної державної інспекції праці в області Антоніна Дмитренко зазначили, що під час спільних перевірок були виявлені окремі факти порушень законодавства. Зокрема, не вівся спеціальний облік неповнолітніх працівників, діти приймалися на роботу без попереднього медичного огляду, укладання трудових договорів. Були виявлені випадки застосування праці неповнолітніх без скорочення робочого часу, на важких роботах, в нічний час тощо. За результатами перевірок було складено 9 протоколів, порушено 2 кримінальні справи.
На думку Людмили Зеленько, доцільним буде проведення широкої інформаційної роботи з роз’яснення, зокрема роботодавцям, законодавства щодо використання праці неповнолітніх.
Начальник головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Лариса Юрченко поінформувала про стан, проблеми та завдання щодо підвищення ефективності системи професійного навчання кадрів на виробництві в області, у тому числі на промислових підприємствах міста Чернігова. За її словами, однією з головних умов успішного функціонування підприємств є їх ефективна кадрова політика, оскільки сучасні вимоги роботодавців як у відношенні теоретичної бази, так і у вирішенні професійної спрямованості на конкретні виробничо-технологічні процеси, постійно зростають.
Лариса Юрченко зауважила, що останнім часом в області, як і в цілому в Україні, відмічається негативна динаміка якісних характеристик пропозиції робочої сили, що викликано довготривалим спадом виробництва, нестабільністю роботи промислових підприємств, відтоком кваліфікованих робітничих кадрів до м. Києва, країн СНД та далекого зарубіжжя. Тож, для відновлення та подальшого розвитку, підвищення ефективності системи професійного навчання кадрів на виробництві було рекомендовано керівникам підприємств, установ та організацій створювати належні робочі місця, забезпечувати дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів України щодо професійного навчання та підвищення кваліфікації кадрів на виробництві.
Виконавчий директор обласного об’єднання організацій роботодавців Василь Пась розповів соціальним партнерам про репрезентативність Чернігівського обласного об’єднання організацій роботодавців, яку було підтверджено рішенням та свідоцтвом, виданими відділенням національної служби посередництва і примирення в області. Він також окреслив результати 5-річної діяльності об’єднання.
Наостанок учасники засідання розглянули та затвердили план роботи соціально-економічної ради на 2012 рік.
Останні новини Чернігівщини
Військовим – харчові продукти, лікарням – медзасоби: в області передали чергову допомогу з Німеччини 10:58
Два провідні медзаклади області та військовослужбовці, які виконують завдання на півночі України, отримали сьогодні гуманітарну допомогу від німецької доброчинної організації «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія».
Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.
20 чернігівських випускників та випускниць отримали 200 балів на НМТ 09:39
Цьогоріч 20 учнів чернігівських закладів загальної середньої освіти досягли найвищих результатів на національному мультипредметному тесті (НМТ).
Чернігівські спортсмени стали переможцями чемпіонат Європи з гирьового спорту 09:07
В сербському місті Белград фінішував відкритий чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією IGSF.