Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 березня, 11:06:52

Юристи коментують прийняті зміни до законів

18.01.2014   15:33Агенцiя

У зв’язку з набуттям масового характеру випадків порушення громадського порядку під час проведення мирних зібрань, що призводять до захоплення адміністративних будівель, паралізують транспортні комунікації, перешкоджають діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, постала необхідність вдосконалення правових механізмів запобігання таким протиправним діям.

В цьому контексті можу прокоментувати прийняті Верховною Радою 16 січня 2014 року закони не з позиції громадського діяча, а через призму юридичного аналізу.

Ухвалені законопроекти повністю відповідають міжнародним стандартам. Наприклад, такі поняття, як санкція за наклеп або іноземний агент як кваліфікація деяких громадських організацій, власне, запозичені та адаптовані до українських реалій із європейського та американського законодавчого досвіду.

Якщо звернутися до німецького досвіду, то там передбачається кримінальна відповідальність за маскування обличчя, носіння шоломів, щитів тощо під час масових акцій. Що стосується відповідальності за наклеп, то кримінальна відповідальність в такому випадку передбачена у ряді європейських країн та у дев’ятнадцяти американських штатах.

Щодо встановлення додаткового контролю за діяльністю громадських об’єднань, які отримують фінансування з-за кордону, то заходи, передбачені змінами до законодавства, необхідні з метою унеможливлення прихованого та незаконного втручання іноземних суб’єктів в політичну діяльність країни. Поняття статусу іноземного агента для громадських організацій існує, наприклад, у Сполучених Штатах Америки та Російській Федерації.

Усе це має на меті усунення потенційних загроз національній безпеці, недопущення випадків фінансування екстремістських, терористичних чи інших злочинних організацій з іноземних джерел. Тим більше, що прийняті поправки до законів цілком відповідають міжнародній практиці реагування на подібні правопорушення і не вступають у протиріччя з міжнародними договорами та правовими документами.


Адвокат, член Комітету з питань науки та наукової діяльності Ради адвокатів Чернігівської області Микола Торбєєв
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.