Юристи коментують прийняті зміни до законів
У зв’язку з набуттям масового характеру випадків порушення громадського порядку під час проведення мирних зібрань, що призводять до захоплення адміністративних будівель, паралізують транспортні комунікації, перешкоджають діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, постала необхідність вдосконалення правових механізмів запобігання таким протиправним діям.

В цьому контексті можу прокоментувати прийняті Верховною Радою 16 січня 2014 року закони не з позиції громадського діяча, а через призму юридичного аналізу.
Ухвалені законопроекти повністю відповідають міжнародним стандартам. Наприклад, такі поняття, як санкція за наклеп або іноземний агент як кваліфікація деяких громадських організацій, власне, запозичені та адаптовані до українських реалій із європейського та американського законодавчого досвіду.
Якщо звернутися до німецького досвіду, то там передбачається кримінальна відповідальність за маскування обличчя, носіння шоломів, щитів тощо під час масових акцій. Що стосується відповідальності за наклеп, то кримінальна відповідальність в такому випадку передбачена у ряді європейських країн та у дев’ятнадцяти американських штатах.
Щодо встановлення додаткового контролю за діяльністю громадських об’єднань, які отримують фінансування з-за кордону, то заходи, передбачені змінами до законодавства, необхідні з метою унеможливлення прихованого та незаконного втручання іноземних суб’єктів в політичну діяльність країни. Поняття статусу іноземного агента для громадських організацій існує, наприклад, у Сполучених Штатах Америки та Російській Федерації.
Усе це має на меті усунення потенційних загроз національній безпеці, недопущення випадків фінансування екстремістських, терористичних чи інших злочинних організацій з іноземних джерел. Тим більше, що прийняті поправки до законів цілком відповідають міжнародній практиці реагування на подібні правопорушення і не вступають у протиріччя з міжнародними договорами та правовими документами.
Адвокат, член Комітету з питань науки та наукової діяльності Ради адвокатів Чернігівської області Микола Торбєєв
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.