Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 18:34:20

"Майдан з погляду громадськості" - такою була тема розмови в прес- клубі "Просвіта"

14.01.2014   09:16Агенцiя

Організатор - голова обласної організації Василь Чепурний запросив Ірину Черенько, керівника молодіжної організації "Апельсин", Костянтина Іванова, президента регіональної торгово- промислової палати, Валерія Сарану, першого голову Руху.

Василь Чепурний: -- Світ не розуміє українського Майдану: Європа не йме віри, що ми так хочемо у Європу, а Росія не вірить, що після розгону пари сотень студентів - виходять тисячі, після жорсткого побиття тисяч - виходить мільйон... Український Майдан - це не єгипетська площа Тахір і, слава Богу, не китайська Тяньаньмень. Я порівнюю із польською "Солідарністю". І коли ми сьогодні нарікаємо, що так швидко не вирішилася справа Майдану, то згадаймо, що тільки активна фаза польської "Солідарності" тяглася 16 місяців! І схожості дуже багато - навіть щодо участі церкви. Зрештою, так як їх "Солідарність" була зовсім не профспілковим рухом, так і наш Майдан є зовсім не одним лиш європрагненням. Ми вийшли за свободу і гідність!

«Інформація про «контрольованість» харківського Форуму євромайданів, – безпідставна, а її головна мета – дискредитувати захід», – заявила Ірина Черенько.

Крім того, через перешкоджання з боку "тітушок", довелося 4 рази змінювати місце проведення форуму. Невідомі молодики спортивної статури намагалися зірвати захід і вчиняли різні провокації. Як зазначила чернігівська делегатка, врешті-решт форум відбувся у приміщенні української церкви.

Ірина зауважила, що Майдан - це солідарність, а не роз'єднання партійних та громадських рухів. І головна його заслуга, що він відроджує Гідність. Адже ми не боремося за заміну поганого царя на доброго - нам необхідно змінити систему влади в Україні.

Валерій Сарана провів певні аналогії з Народним Рухом, який також починався як громадське об'єднання, куди входили люди різних ідеологічних уподобань. Перевернута машина з ковбасами у різдвяний вечір сколихнула людей і в Чернігові почалася "ковбасна революція". Та машина стала символом ненависті до несправедливості. Зараз Майдан також стоїть за гідність української людини.

Костянтин Іванов переконаний, що хоч ми й молода держава в сенсі політичних традицій, але майдан - в руслі європейської традиції боротьби за свободу.Як і під час ковбасної революції вулиця стала каталізатором суспільних змін. Сьогодні говорилося про олігархічний капіталізм, побудований в Україні - ні, це неофеодалізм. Нема парламенту, а є феодал зі своїми слугами. Майдан же фактично вимагає укладення суспільного договору між народом і владою.

Костянтин Іванов запропонував бандитів називати бандитами - тих, як б'ють народних депутатів, які штурмують храми. А українське суспільство довело, що має здорову основу, вміючи розрізняти чорне і біле.

Певний скепсис щодо Майдану висловив Сергій Жигінас, який представлений був громадським активістом. Мовляв, є багато сценаріїв що робити далі, але нема того Хтося, який має їх виконувати. Йому заперечив керівник Федерації історичного фехтування Геннадій Обушний: " У Шестовиці свого часу стояв варязький "Беркут", який 300 років зводив рахунки з чернігівським хлопцями. Але ми, організовуючи фестивалі в Шестовиці, не вдаємося в політику. Проте тепер довелося вибрати - мовчати чи діяти".

"Далі буде!" - оптимістично пообіцяв голова обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка Василь Чепурний.


http://siver.com.ua/news/u_poshukakh_khtosja_jakij_mae_vikonuvati/2014-01-14-13762



До теми: Ірина Черенько про Форум євромайданів. ВІДЕО

 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.