Юридичні поради — в онлайн-режимі
Безкоштовні правові послуги для жителів віддалених районів стануть доступнішими. Їх консультуватимуть за допомогою новітніх інформаційних технологій.

Так, фахові юристи надаватимуть поради громадянам, використовуючи відео зв’язок. Ці новаторства почала впроваджувати на Чернігівщині Благодійна організація «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» та Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.
Річ у тім, що Чернігівська область є одним із восьми регіонів, де стартував всеукраїнський проект. Він передбачає створення в обласних центрах дистанційних консультаційних пунктів, які діятимуть на базі обласних бібліотек. Тим часом жителі районів зможуть отримати безкоштовну юридичну допомогу, скориставшись комп’ютерами, підключеними до мережі Інтернет, в місцевих бібліотеках. Саме місцеві бібліотеки, які мають необхідне обладнання для відеозв’язку, будуть точками доступу до консультаційних пунктів. Разом із тим, до такої інтерактивної комунікації будуть залучені й фахівці Головного управління юстиції в Чернігівській області, Головного управління Держземагенства в Чернігівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, Департаменту соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації, адже більшість звернень громадян стосується саме їх компетенції.
Така правозахисна ініціатива має на меті забезпечити передумови для реалізації в регіоні Закону України «Про безоплатну правову допомогу», пояснює Наталія Піддубна, керівник громадської приймальні Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, що є координатором проекту в регіоні.
Тим часом обласна влада готова підтримувати ініціативи, у тому числі й правозахисні, які сприяють розвитку громадянського суспільства, реалізації державної політики, зазначає в. о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика.
Дистанційний консультативний пункт буде працювати на базі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка кожного 2-го та 4-го четверга місяця, починаючи з 23 січня 2014 року з 15.00 до 16.00 години.
У встановлений час мешканці Чернігівської області можуть звернутися до місцевих бібліотек в Бахмачі, Варві, Городні, Козельці, Новгород-Сіверському, Сосниці, Ніжині та Прилуках та отримати консультації в відеорежимі.
Наталія Піддубна, керівник громадської приймальні Чернігівського громадського комітету захисту прав людини
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.