Діалог суспільства і влади: виклики, правові форми, перспективи
“Круглий стіл” на таку тему проходив у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів і був присвячений проблемі пошуку механізмів та засобів сприяння розвитку ефективного діалогу суспільства і влади в Україні.

Організаторами заходу стали Чернігівський центр, Інститут законодавства Верховної Ради України та Київський офіс Інституту Кеннана при Міжнародному центрі підтримки науковців імені Вудро Вілсона.
Ідеться про перший з низки заходів під загальною назвою “Європейські традиції місцевого самоврядування”, учасниками якого виступили фахівці Інституту законодавства Верховної Ради України, працівники органів державної влади та місцевого самоврядування, науковці, представники неурядових організацій Чернігівщини.
З Інститутом Кеннана Центр вже проводив низку спільних заходів, зокрема, семінар “Майбутнє Чернігова: чи можливе залучення інвестицій та приваблення підприємств, населення і туристів до Чернігова та Чернігівського регіону?” (листопад 2009 року), “Стратегічне планування і використання місцевих активів для місцевого розвитку: досвід Ізраїлю” (грудень 2010 року), який мав на меті поширення міжнародного досвіду використання місцевих активів та можливостей серед лідерів громад області. Співпраця з Інститутом законодавства Верховної Ради України лише започатковується.
Відкриваючи “круглий стіл”, директор Центру Володимир Бойко зазначив, що таким чином ми продовжуємо діалог влади наукових кіл та громадськості з питань управлінської діяльності.
“Найдемократичнішою ланкою громадянського суспільства є місцева влада, оскільки вона знаходиться найближче до народу, але в той же час викликає на себе весь негатив, що виникає в процесі тісної взаємодії з громадянами. Тому для успішного розвитку громадянського суспільства необхідно визначити позиції подальшої співпраці з владою”, – зазначив директор Інституту законодавства Верховної Ради України, член-кореспондент НАН України Олександр Копиленко.
Директор Київського офісу Інституту Кеннана, кандидат філологічних наук Ярослав Пилинський визначив проблеми місцевого самоврядування і його законодавчого забезпечення як двигун розвитку суспільства. “Демократія – це свобода слова, але ніхто не говорить про те, що демократія – це закон. Але без закону неможливо побудувати те, що ми називаємо демократичним суспільством”, – зазначив він.
Під час круглого йшлося про успіхи і проблеми громадської ради при облдержадміністрації, соціальний діалог як різновид діалогу між владою та суспільством, шляхи ефективної реалізації взаємовідносин влади і громадян, свободу підприємницької діяльності як принцип господарювання, етичні аспекти діалогу влади та громадськості, роль громадських організацій у формуванні громадянського суспільства та регіональне об’єднання науковців, не оминули увагою учасники “круглого столу” і питання, пов’язані з механізмами реалізації органами юстиції державної правової політики та громадськості, а також взаємодії управління державної служби з громадськістю як формою суспільного діалогу.
За пропозицією директора Інституту законодавства Верховної Ради України Олександра Копиленка зазначені виступи друкуватимуться тематичною збіркою, а висловлені пропозиції фахівці Інституту законодавства узагальнять у вигляді висновків “круглого столу”.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.