Продовжуються роботи по створенню третього національного природного парку на Чернігівщині
15 листопада при Департаменті екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації відбулась міжвідомча нарада з питань розширення мережі природно-заповідних територій Чернігівщини, а саме створення національного природного парку (далі – НПП) «Дніпровсько-Деснянське міжріччя».

Створення парку планується на базі існуючого з 2002 року регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», розташованого на території Чернігівського та Козелецького районів. Загальна протяжність меж проектованого національного природного парку «Дніпровсько-Деснянське міжріччя» буде розташована у південно-західній частині Чернігівської області – в Козелецькому адміністративному районі.
Присутні на засіданні - представники Міністерства екології та природних ресурсів України, керівництво Департаменту екології ОДА, Козелецької районної ради, обласного управління лісового та мисливського господарства, регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», Держекоінспекції у Чернігівській області, Міноборони України в Чернігівській області, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, Чернігівського військового лісгоспу, управління Держземагентства в області та Українського товариства охорони птахів проаналізували проблеми та переваги створення даного парку. В результаті обговорень було відзначено, що розроблення даного проекту дозволить покращити охорону та збереження природних і історико-культурних цінностей, в тому числі великої кількості рідкісних видів біоти, впорядкувати рекреацію і широко запровадити екологічний туризм, оптимізувати еколого-просвітницьку діяльність, а також загальну екологічну ситуацію в регіоні. Розглядались і фінансові питання існування проектованого парку, користь даної природоохоронної установи для місцевих громад.
Представниками Департаменту та Мінприроди України зауважено і про складнощі з подальшим проведенням робіт по створенню НПП «Дніпровсько-Деснянське міжріччя» через наявну законодавчу невизначеність відповідальних за проведення робіт по створенню нових об’єктів природно-заповідного фонду на місцевому рівні.
Загалом, усі зацікавлені сторони висловили доцільність створення нової природно-охоронної території на Чернігівському Поліссі та надали пропозиції по вирішенню проблемних питань.
Довідково: Територія регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський» є унікальною і за своїми природними особливостями і за господарським використанням, яке має загальнодержавне значення: ріка Десна – у питному водопостачанні, водосховище – у гідроенергетиці, ліси – в деревообробній промисловості.
Територія парку складається переважно з лісового масиву на піщаній боровій терасі (який займає 37,4 тис. га, або 59% території парку); меншу частку становлять водні угіддя (акваторія Київського водосховища, р. Десна та інші водойми) – 18,6 тис. га; сільгоспугіддя складають 4,6 тис. га, у їх складі переважають сіножаті і пасовища, та незначну частку (менше 1%) складають рілля та перелоги; 2,0 тис. га займають болота та 1,6 тис. га інші землі (переважно піски).
Площа цієї природоохоронної, рекреаційної, культурно-освітньої установи становить близько 2% від усього природно-заповідного фонду України.
Проект створення національного природного парку «Дніпровсько-Деснянське міжріччя» розроблений на замовлення Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони природи.
Наталія Радченко, начальник відділу моніторингу та зв’язків з громадськістю Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Разова допомога до 24 серпня: що потрібно знати працівникам комунальних підприємств зі статусом УБД 17:20
Щороку напередодні державних свят українці звертаються із запитаннями щодо передбачених виплат.
В Україну прийшла спека: як безпечно пережити +30°C і вище 16:49
Цими днями температура в багатьох регіонах України перетнула позначку +30°C. Попереду ще кілька спекотних днів. Висока температура може негативно впливати на здоров’я, особливо у людей літнього віку, дітей, вагітних, а також у тих, хто має хронічні захворювання.
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.