"За" і "проти" європейського вибору України
Сьогодні, як то кажуть, на порядку денному нашого життя стоїть одвічне питання «бути чи не бути?». Саме такими словами можна охарактеризувати ситуацію, яка склалася навколо підписання Угоди про асоціацію.

«Не підписана Угода — це не кінець світу. Я схиляюсь до думки, що, можливо, нам варто почекати, аби не заплатити за нашу присутність у ЄС завелику ціну», — каже керівник громадської організації «Фонд сприяння демократичним виборам» Володимир Сизих. «Нещодавно Прем'єр Микола Азаров вже заявив про майже фантастичну суму у 160 мільярдів, яку має «заплатити» Україна за підписання Угоди. Навіть найбільш обережні підрахунки економістів говорять про 3-5 мільярдів євро можливих втрат у перші роки дії Угоди. Також називаються галузі, які можуть найбільше постраждати: авіаційна, машинобудівна, вугільна, металургійна, хімічна тощо».
Володимир Сизих вважає, що через обмеження імпорту до Росії, українські виробники можуть зазнати значних збитків. А Україні поки що не запропонували механізму компенсації втрати російського ринку. Крім того, помиляються ті, хто вважає, що Угода про асоціацію обернеться негайною фінансовою допомогою Україні з боку ЄС: європейська фінансова модель надто неповоротка і забюрократизована, а з моменту прийняття рішення про фінансування проектів до надання перших траншів проходять довгі місяці.
Угоду про асоціацію з ЄС Україна планує підписати на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28—29 листопада. До складу української делегації, яка буде присутня у Вільнюсі на саміті, увійде віце-президент Українського Союзу промисловців та підприємців, президент групи компаній «Провіант», депутат Чернігівської облради Валентин Запорощук.
«Я повірю у підписання угоди лише тоді, коли побачу це на власні очі», - ділиться думками Валентин Анатолійович. «Адже дуже багато ситуацій склалося навколо цього: митний союз, питання Юлії Тимошенко... З приводу Тимошенко вважаю, що це втручання у внутрішні державні справи.»
«Україна прагне до ЄС, але чомусь умови вступу для нас відрізняються від умов, які були представлені іншим державам (наприклад, Польщі).
Якщо ми не підпишемо угоду, то виникне пауза, яка зіграє проти нас. У разі підписання Угоди — Україною зацікавляться інвестори, і сусідніх держав також.
Під час нещодавньої зустрічі Президента із представниками УСПП та Федерації профспілок підприємці казали, що їм потрібен час для переобладнання їхнього виробництва для роботи за європейськими стандартами. Я розумію їх занепокоєння. Дійсно, деяким галузям потрібен для цього не один рік. Однак особисто я переконаний: якщо Угоду не підпишемо, то від цього постраждає економіка України».
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).