Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 червня, 03:02:33

"За" і "проти" європейського вибору України

14.11.2013   10:35Агенцiя

Сьогодні, як то кажуть, на порядку денному нашого життя стоїть одвічне питання «бути чи не бути?». Саме такими словами можна охарактеризувати ситуацію, яка склалася навколо підписання Угоди про асоціацію.

 «Не підписана Угода — це не кінець світу. Я схиляюсь до думки, що, можливо, нам варто почекати, аби не заплатити за нашу присутність у ЄС завелику ціну», — каже керівник громадської організації «Фонд сприяння демократичним виборам» Володимир Сизих. «Нещодавно Прем'єр Микола Азаров вже заявив про майже фантастичну суму у 160 мільярдів, яку має «заплатити» Україна за підписання Угоди. Навіть найбільш обережні підрахунки економістів говорять про 3-5 мільярдів євро можливих втрат у перші роки дії Угоди. Також називаються галузі, які можуть найбільше постраждати: авіаційна, машинобудівна, вугільна, металургійна, хімічна тощо».
Володимир Сизих вважає, що через  обмеження імпорту до Росії, українські виробники можуть зазнати значних  збитків. А Україні поки що не запропонували механізму компенсації втрати російського ринку. Крім того, помиляються ті, хто вважає, що Угода про асоціацію обернеться негайною  фінансовою допомогою Україні з боку ЄС: європейська фінансова модель надто неповоротка і забюрократизована, а з моменту прийняття рішення про фінансування проектів до надання перших траншів проходять довгі місяці.
 
Угоду про асоціацію  з ЄС Україна планує підписати  на саміті Східного партнерства у  Вільнюсі 28—29 листопада. До складу української делегації, яка буде присутня у Вільнюсі на саміті, увійде віце-президент Українського Союзу промисловців та підприємців, президент групи компаній «Провіант», депутат Чернігівської облради Валентин Запорощук.
«Я повірю у підписання угоди лише тоді, коли побачу це на власні очі», - ділиться думками Валентин Анатолійович. «Адже дуже багато ситуацій склалося навколо цього: митний союз, питання Юлії Тимошенко... З приводу Тимошенко вважаю, що це втручання у внутрішні державні справи.»
«Україна прагне до ЄС, але чомусь умови вступу для нас відрізняються від умов, які були представлені іншим державам (наприклад, Польщі).
Якщо ми не підпишемо угоду, то виникне пауза, яка зіграє проти нас. У разі підписання Угоди — Україною зацікавляться інвестори, і сусідніх держав також.
Під час нещодавньої зустрічі Президента із представниками УСПП та Федерації профспілок підприємці казали, що їм потрібен час для переобладнання їхнього виробництва для роботи за європейськими стандартами. Я розумію їх занепокоєння. Дійсно, деяким галузям потрібен для цього не один рік. Однак особисто я переконаний: якщо Угоду не підпишемо, то від цього постраждає економіка України».

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 19 нових випадків COVID-19

Виявлено 19 нових випадків COVID-19 17:09

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 22 червня в області зафіксовано 19 нових випадків COVID-19.

Поліція Чернігівської області представила щотижневий звіт про свою роботу 15:11

Інфографіка поліції демонструє кількість розкритих злочинів, задокументованих правопорушень та затриманих осіб за минулий тиждень.

Чернігівські рятувальники врятували з пастки каченят, черепаху та вужа

Чернігівські рятувальники врятували з пастки каченят, черепаху та вужа 15:10

22 червня о 08:10 до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Чернігівській області від небайдужих перехожих надійшло повідомлення про те, що в обласному центрі до споруди дамби на р. Стрижень, в районі вул. Берегової, в котрий раз потрапили дикі каченята, черепаха та вуж, які впали туди через занадто крупну огороджувальну решітку.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 406 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 406 осіб 13:14

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 22 червня в області першою та другою дозою щеплено 52 870 людей.

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк 12:01

Родина покійного нардепа Валерія Давиденко намагається протидіяти махінаторам, які створили клон на їх компанію "Агродім" і тепер хочуть приборкати їх земельний банк.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини