Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 12 грудня, 08:42:00

Про стан оперативної обстановки у м. Чернігові

14.12.2011   15:08

Про стан оперативної обстановки на території м. Чернігова за 11 місяців 2011 року та основні завдання щодо її поліпшення інформував на розширеній міській нараді заступник начальника Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області, начальник міліції громадської безпеки Олександр Висоцький.

Діяльність усіх служб і підрозділів Чернігівського міського відділу міліції спрямована на забезпечення особистої безпеки громадян нашого міста, захист їх прав і свобод, законних інтересів, охорони громадського порядку, виявлення й розкриття злочинів і профілактику правопорушень, а також, виконання завдань затвердженої Чернігівською міською радою “Комплексної програми профілактики злочинності на 2011-2015 роки”.

За результатами аналізу оперативної обстановки на території м. Чернігова протягом 11 місяців поточного року надійшло й було зареєстровано 28289 заяв і повідомлень про скоєння злочинів й інші події, які були розглянуті у встановлений законом строк та прийняті відповідні процесуальні рішення. У середньому за добу в чергову частину відділу надходить від 80 до 100 звернень громадян.

На виконання Указу Президента України й вимог МВС України про обов’язкову реєстрацію всіх заяв і повідомлень про злочини діє комп’ютерна програма прослуховування записів, що здійснили заяву за телефоном “102” і програма “Факт”, які не дозволяють черговому укривати від реєстрації повідомлення будь-якого характеру.

З метою профілактики правопорушень співробітниками відділу постійно проводяться оперативно-профілактичні заходи у всіх районах міста. Щодня на охорону громадського порядку задіяні 59 міліцейських нарядів (у середньому 160 співробітників), з них: піших нарядів – 27, автопатрулів – 23 і стаціонарних постів – 9, розміщення яких здійснюється з урахуванням стану оперативної обстановки на конкретний період часу.

Додатково для збільшення щільності нарядів на патрулювання міста щодня задіюється 25 співробітників міліції, які несуть службу з 17.00 до 23.00.

Крім того, для вчасного й ефективного реагування на повідомлення про злочини й правопорушення та оперативне затримання злочинців, як позитивне нововведення в жовтні поточного року згідно з розпорядженням начальника УМВД України в Чернігівській області створені групи швидкого реагування. Завдяки оперативності роботи цих груп по “гарячих слідах” затримані більше 20 осіб, що скоїли злочини.

Сьогодні основним критерієм оцінки роботи міліції є розкриття тяжких і особливо тяжких злочинів. За звітний період зареєстровано їхнє зменшення з 993 (2010 рік) до 793.

Так співробітниками карного розшуку міського відділу міліції цього року було проведено ряд оперативних заходів, у ході яких було розкрито 630 злочинів, у числі яких налічується 300 тяжких.

Важливим критерієм роботи співробітників даного відділу є швидкість реагування, оперативна кмітливість. Ці навички допомогли у розкритті й встановленні осіб, причетних до здійснення ряду резонансних злочинів.

За вказаний період було встановлено місцезнаходження й затримано 113 злочинців, які ховалися від слідства й суду, з них 39 – за тяжкі злочини. Також установлено місцезнаходження 26 безвісти зниклих громадян і 7 загиблих.

Найважливішою соціальною проблемою є боротьба з неповнолітньою злочинністю. Першочерговим завданням співробітників карної міліції у справах дітей є не тільки виявлення злочинів і правопорушень, здійснених неповнолітніми, але й попередження неповнолітньої злочинності, виявлення фактів залучення неповнолітніх до різних видів злочинів або правопорушень, профілактична робота з неповнолітніми.

Статистичні дані за 11 місяців 2011 року відзначають ріст неповнолітньої злочинності з 86 (2010 рік) до 92. Міліція як караючий орган, на переконання О. Висоцького, повинна насамперед залучати до карної й адміністративної відповідальності дорослих, які виступають як каталізатори дитячої злочинності. Проте, на його думку, варто посилити увагу до виховання підростаючого покоління з боку батьків, педагогічних колективів шкіл, громадських організацій.

Так, цього року на продавців продовольчих магазинів, працівників розважальних закладів було складено 136 адміністративних протоколів за продаж неповнолітнім алкогольних напоїв.

За минулий період 2011 року співробітниками вищевказаного відділу виявлено 1 злочин по ст. 315 ч.2 Кримінального кодексу України (схиляння неповнолітніх до вживання наркотичних речовин), а також 9 злочинів по ст. 304 Кримінального кодексу України (залучення неповнолітніх у злочинну діяльність).

Не менш важливою службою, яка впливає на профілактику злочинності в місті, є підрозділ по боротьбі з незаконним обігом наркотиків (10 співробітників). Наркозалежні особи скоюють значну частину крадіжок і грабежів. На медичному обліку таких перебуває 1202 людини, а в реальнім житті ця цифра значно вище.

Оперативниками вказаного підрозділу протягом року виявлено 343 злочини за незаконний обіг наркотиків, вилучено більше 70 кілограмів наркотиків, виявлено 12 наркопритонів, до кримінальної відповідальності за збут наркотиків притягнуто 149 осіб.

Основна роль у попередженні економічної злочинності в місті Чернігові належить державній службі по боротьбі з економічною злочинністю, пріоритетом у роботі якої, у першу чергу, є виявлення фактів хабарництва й корупції.

У поточному році цією службою міського відділу міліції виявлено 3 факти одержання хабара й 1 факт корупційних дій. Одним з головних пріоритетів у роботі служби є оперативний супровід законності використання бюджетних коштів і запобігання їх розкрадання.

Цього року виявлено 38 злочинів, з них 17 – із заподіяним державі матеріальним збитком понад 100 тис. гривень і 4 – понад 1 млн. гривень. Загалом підрозділом по боротьбі з економічною злочинністю виявлено 260 економічних злочинів, що в 2 рази більше, чим торік.

За 11 місяців поточного року співробітниками блоку громадської безпеки забезпечена охорона понад 1710 заходів, на які в загальній чисельності було задіяно більше 380 тис. особового складу. Заходів політичного характеру відбулося – 759, релігійного напрямку – 145, спортивних – 99, культурно-масових – 668, інших – 39, під час яких порушень громадського порядку не було допущено.

Основне навантаження в діяльності блоку громадської безпеки беруть на свої плечі дільничні інспектори міліції, функціональні обов’язки яких полягають не тільки у забезпеченні охорони громадського порядку на закріпленій території, але також попередження й розкриття злочинів, розгляд заяв (за добу – до 10 у кожного дільничного інспектора), проведення профілактичної роботи з громадянами.

Разом зі співробітниками карного розшуку, служби боротьби з економічними злочинами, охорони громадського порядку й інших міліцейських і міських служб дільничні інспектори міліції беруть участь в оперативно-профілактичних заходах. Найбільша увага приділяється на даний момент попередженню й профілактиці правопорушень.

Дільничними інспекторами за 11 місяців поточного року складено 12 174 адміністративних протоколів за різні правопорушення. Загальна сума накладених штрафів становить 152 113 гривень, стягнено штрафів – 62 449 гривень.

Пріоритетні напрямки діяльності державної автомобільної інспекції міста Чернігова спрямовані сьогодні в першу чергу на зменшення стану аварійності й збільшення громадської безпеки на дорогах міста Чернігова.

За статистичними даними кількість дорожньо-транспортних випадків у 2011 році залишається на рівні минулого року – 160. На жаль, збільшилася смертність на дорогах.

На даний час основні сили служби зорієнтовані на виявлення грубих порушень правил дорожнього руху, які й є основною причиною ДТП із важкими наслідками. У першу чергу – це документування нетверезих водіїв. Так, за 11 місяців 2011 року за даний вид правопорушень притягнуто до адміністративної відповідальності 162 особи. Накладено штрафів на суму 229860 грн.

Водночас проводиться робота з виявлення порушень правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та ін. За минулий період виявлено 74 таких порушень.

З початку року за правопорушення щодо вживання слабоалкогольних і алкогольних напоїв у невстановлених для цього місцях складено 5652 протоколів. На сьогоднішній день відзначається значне поліпшення правопорядку у центральній частині міста. Згідно з розпорядженням начальника міського відділу міліції наразі проводяться профілактичні відпрацьовування і в інших, спальних районах міста.

Дільничними інспекторами міліції постійно проводяться оперативно-профілактичні заходи на ринках, місцях стихійної торгівлі щодо попередження й виявлення злочинів, зв’язаних зі збутом спиртовмісних напоїв, міцних напоїв домашнього виробництва. У ході перевірок за вищевказані правопорушення до адміністративної відповідальності притягнуто 322 правопорушника, накладено штрафів на суму 7768 грн., стягнено штрафів на суму 3213 грн. До кримінальної відповідальності притягнуто 42 жителі міста Чернігова, вилучено 1113,15 літрів спиртовмісних напоїв домашнього виготовлення, а також 21 самогонний апарат.

Також проводиться робота з виявлення й попередження порушень щодо торгівлі у невстановлених місцях та незаконної торговельної діяльності. Так, за ці види правопорушень до адміністративної відповідальності притягнуто 160 людей.

На сьогоднішній день надзвичайно важливим напрямком роботи системи МВС є налагодження партнерських стосунків міліції з населенням. Лише в тісному співробітництві можливе досягнення високих результатів у боротьбі зі злочинністю.

Відповідно до положень сучасної концепції щодо діяльності міліції, де основним критерієм її роботи є оцінка громадськості, співробітниками Чернігівської міліції здійснюється інформаційне забезпечення регіональних періодичних видань щодо висвітлення діяльності чернігівської міліції, щодня поповнюється й обновляється інформацією прес-служби офіційний інтернет-сайт відділу зв’язків з громадськістю УМВС України в Чернігівській області “Кримінал. Обов’язок. Право”.

Підсумовуючи доповідь, О. Висоцький запевнив, що чернігівська міліція завжди стоятиме на стражі законності й порядку у нашому місті та виконуватиме завдання, покладені на органі міліції, дотримуючись принципів соціальної справедливості, гуманізму й поваги до громадян.

Останні новини Чернігівщини

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку 15:21

Представники влади, бізнесу та громадськості Городнянської громади взяли участь у першому засіданні з розробки стратегії розвитку.

Комплексний підхід та об’єднання зусиль: область відвідав очільник Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик 15:15

Сьогодні Чернігівщину з робочим візитом відвідав голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик. На зустрічі в ОВА з представниками дотичних структурних підрозділів облдержадміністрації говорили про реалізацію соціальної політики та пріоритети в роботі на наступний рік.

Преміями і стипендіями відзначили митців області 15:14

Відповідні розпорядження підписав начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Ринок праці області за 11 місяців цього року – мовою цифр 09:14

Протягом січня – листопада 2024 року на Чернігівщині 13,8 тис. безробітних перебували на обліку та отримували послуги служби зайнятості.

У Чернігові обговорюють проєкти меморіалів російсько-української війни 09:12

У Чернігові презентували й обговорили проєкти меморіалів російсько-української війни, створені сучасними митцями в рамках проєкту «Лабораторія практик меморіалізації». Мова йде про розробку пам'ятних місць, що стосуються облоги Чернігова у 2022 році, та меморіалу Борцям за Волю та Незалежність України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини