Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 вересня, 16:52:08

Громадськість Чернігівщини підтримала ініціативу АППУ щодо запровадження контролю використання бюджетних коштів

26.10.2013   09:49

У Чернігові відбувся День Асоціації платників податків України

Один із заходів під час Дня Асоціації платників податків України на Чернігівщині – обговорення за “круглим столом” питання громадського контролю використання бюджетних коштів. Його учасники – Президент АППУ Валентина Арбузова, в.о. заступника голови Чернігівської ОДА з гуманітарних питань Юрій Музика, заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, начальник ГУ Міндоходів у Чернігівській області Андрій Лаврешов, представники державних структур, бізнесу та громадськості.

Громадські обговорення розпочалися приємним моментом – за активну громадську діяльність грамоти АППУ вручені голові Чернігівського територіального відділення спілки аудиторів України Василю Цурію та директору приватного виробничо-торгівельного підприємства “ДЖІ-ЕН-ЕЛ” Людмилі Логіновій.

Як зазначила Валентина Арбузова, Асоціація неодноразово наголошувала, що у громадян є не тільки обов’язок сплачувати податки, а і право отримувати достовірну інформацію про те, наскільки правильно витрачаються ці кошти. А відтак спрямовуються зусилля на створення моделі громадського контролю ефективності бюджетної політики на різних рівнях, а також недопущення нецільового використання бюджетних коштів. Це напряму пов’язано з посиленням відкритості у діяльності органів влади, у тому числі протидії корупції. Ідея полягає в тому, щоб створити зворотній зв’язок, коли самі платники податків визначають соціальну ефективність тих чи інших бюджетних програм.

“Саме Чернігів розпочинає серію регіональних громадських обговорень, які згодом пройдуть по всій Україні. Це надзвичайно приємно та відповідально. Непростою і важливою є і сама порушена тема”, – підкреслив під час виступу Голова територіального відділення АППУ у Чернігівській області Михайло Назаренко.

Громадське обговорення пройшли жваво у конструктивному діалозі. Про різні аспекти співпраці громадськості та влади наголосив заступник голови обласної ради Валентин Мельничук. У своєму виступі він акцентував увагу на співпраці обласної ради з громадськістю щодо раціонального використання бюджетних коштів. Заступник голови обласної ради, зокрема, зазначив, що в обласній раді працює постійна комісія з питань бюджету та фінансів, яка виходячи з покладених на неї повноважень, займає активну позицію у процесах формування та виконання як обласного, так і зведеного бюджету області.

Депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів, віце-президент УСПП Валентин Запорощук говорив про досвід європейських країн з використання бюджетних коштів. Наводив приклади, коли пріоритетом при розподілі бюджетних коштів були підприємства, що перебували у стадії стагнації. Також він, як приклад, навів світову практику, коли приймаються закони, які сприяють розвиткові базових галузей економіки в окремо взятих регіонах. Приміром, для Чернігівщини такою галуззю є аграрна.

Створення Центрів з надання адмінпослуг є кроком для прозорої діяльності. Керівник Чернігівського регіонального центру інвестицій та розвитку Юрій Вдовенко розповів про участь у Міжнародному проекті, де вивчали роль місцевих бюджетів. Як одне з позитивних напрацювань він назвав прозорість державних структур, їх готовність до діалогу. В цьому напрямку треба удосконалюватись, оскільки Україна – на шляху до підписання угоди про співпрацю з Євросоюзом.

Депутат Чернігівської обласної ради, заступник голови правління Козелецької районної громадської організації “Сільські обрії” Надія Міклухо-Маклай зазначила, що треба не лише контролювати використання бюджетних коштів, але й допомагати наповнювати бюджети. Цю думку вона розвинула на прикладі сільської ради, де вона є депутатом.

Про співпрацю ЗМІ та державних органів у забезпеченні відкритості влади говорили керівник проекту “Чернігівський монітор” Юрій Паперний та економічний оглядач Сергій Соломаха. Як свідчить моніторинг, контроль за використанням бюджетних коштів входить до двадцятки тем, які цікаві читачам.

Наприкінці обговорень Перший віце-президент АППУ Василь Матійчик зазначив, що всі почуті під час регіональних громадських обговорень пропозиції, після їх аналізу та узагальнення, будуть представлені у Києві 5 грудня на підсумковій міжнародній конференції. Участь у ній візьмуть представники бізнесу, органів влади, громадськості, міжнародні експерти та журналісти.

Підсумовуючи роботу “круглого столу”, Валентина Арбузова запевнила, що всі пропозиції будуть враховані та розглядатимуться на підсумковій грудневій конференції Асоціації платників податків України.
 

Останні новини Чернігівщини

 Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03

Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.

Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00

Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети».

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56

Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола»

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54

У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49

ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини