Угода Мерів як інструмент забезпечення теплого та комфортного майбутнього мешканців міст
Прес-конференція за підсумками проекту “Стале енергетичне планування: міжнародна співпраця та досвід на шляху до Угоди Мерів” пройшла 22 жовтня 2013 року в дискусійному клубі “Експерта думка” і зібрала учасників проекту – представників місцевого самоврядування, громадськості та журналістів.

Наталія Дрозд, керівник громадської організації “Центр Доброчин”, у своєму вітальному слові відмітила важливість широкого залучення зацікавлених сторін до сталого енергетичного планування. Адже кінцевим споживачем енергетичної політики є громадяни і тому вони мають право обирати пріоритети у визначенні джерел генерування енергії та її подальшого споживання. Тому підвищення спроможності української місцевої влади і відповідних зацікавлених сторін у сфері сталого енергетичного планування є актуальним і затребуваним.
Про Угоду мерів, як інструмент для забезпечення доступних енергетичних послуг для громадян, розповів Олександр Підгорний, експерт проекту. Тому проект було зосереджено на ознайомленні з литовським досвідом, зокрема з практикою міст-підписантів, їх надбанням, добрими прикладами, а також неуспішними практиками стосовно реалізації Угоди Мерів.
Литовські експерти, Юргіс Мінгайла та Відас Стасітис, розповіли яким чином Литва допомагає Україні запроваджувати енергоефективні технології, а також про конкретні фінансові можливості підтримки такої діяльності.
Про свою діяльність з планування, а також впровадження енергоощадних технологій та проведення інформаційних кампаній для населення розповіли представники міст Мена, Щорс та Городня:
Роман Зуб, Щорський міський голова
Валентина Москаленко, секретар Щорської міської ради
Олександр Назаренко, голова Асоціації регіональних ЗМІ
Лариса Мартиненко, відповідальний секретар газети “Промінь”
Олег Короткий, депутат Городнянської міської ради.
На завершення учасники обговорили нові ідеї та плани для продовження розпочатої діяльності в сфері сталої енергетики.
Наталія Дрозд, Центр “Доброчин”
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.