Володимир Хоменко: “Наше завдання – забезпечення соціального захисту найбільш вразливих верств населення Чернігівщини”
Важливим завданням державної соціальної політики є підвищення ефективності програм соціальної підтримки, посилення їхнього адресного спрямування на підтримку вразливих верств населення, впровадження заходів для соціальної адаптації сімей і дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

4 жовтня в рамках робочої поїздки до Козелецького району голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко відвідав Козелецький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
У центрі надаються психологічні, освітні, логопедичні, реабілітаційні послуги, послуги загальнорозвиткового характеру, трудової реабілітації та домашній патронат.
Соціально-педагогічним патронатом охоплено сім’ї з дітьми, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку, або з дітьми, які з інших причин не відвідують дошкільних навчальних закладів (відсутність чи віддаленість дошкільних закладів, фізична неспроможність батьків водити дитину до закладу).
На виконання нових соціальних ініціатив Президента України “Діти – майбутнє України” розпорядженням голови Козелецької районної державної адміністрації відкрито відділення денного перебування для дітей-інвалідів, дітей групи ризику та дітей з психічними захворюваннями на базі Козелецького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів на дві групи. Для належного забезпечення роботи новоствореного відділення та умов перебування дітей з особливими потребами площу адміністративної будівлі центру збільшено на 107,1 м², проведено ремонтні роботи по облаштуванню власного харчоблоку та кімнат для занять з дітьми.
Очільник області ознайомився з роботою закладу, оглянув кабінети соціальної реабілітації, трудової терапії, психологічної реабілітації та логопедичної корекції, переобладнану частину харчоблоку.
Голова облдержадміністрації та голова облспоживспілки, депутат обласної ради Анатолій Мирошниченко вручили подарунки: обладнання для покращення матеріально-технічної бази Центру та іграшки дітям.
За словами Володимира Хоменка, в області ведеться значна робота щодо соціальної адаптації дітей з обмеженими фізичними можливостями, їх доступу до освітнього процесу, отримання реабілітаційних послуг. Працюють 4 центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів – у Чернігові, Ніжині, Прилуках та Козельці.
“Це конкретні кроки по виконанню соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, зокрема, “Діти – майбутнє України”. І ця робота на рівні області буде продовжуватися, щоб охопити необхідними послугами всіх дітей, яку цього потребують. Наше завдання – забезпечення соціального захисту найбільш вразливих верств населення. І те, що досягнуто сьогодні в регіоні у цьому напрямку – основа для пошуку, розвитку і кроків у майбутнє.
Це спільна робота влади, соціальних служб, депутатського корпусу. Тільки разом ми зможемо забезпечити виконання поставлених завдань щодо підвищення соціального захисту та рівня життя найбільш уразливих верств населення Чернігівщини”, – підкреслив Володимир Хоменко.
Останні новини Чернігівщини
Наша артилерія насипає! 11:40
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41
Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.
На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).