Чи наповнить бюджети Чернігівщини податкова реформа?
5 грудня в Експертному клубі “Чиста політика” відбулася прес-конференція “Залучаємо громаду до моніторингу впливу податкової реформи на місцеві бюджети”.

Захід було присвячено початку реалізації нового проекту Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень “Місцеві податки: громадський моніторинг впливу податкової реформи на фінансову самостійність місцевих бюджетів”.
Організатором прес-конференції виступив Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень.
Представники Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень поетапно охарактеризували основні заходи, які планується реалізувати у рамках проекту для досягнення його головної мети – оцінити вплив податкової реформи в Україні на роль місцевих податків і зборів у формуванні доходів місцевих бюджетів Чернігівського регіону шляхом громадського моніторингу фінансової самостійності місцевих бюджетів Чернігівської області, Чернігівського району та міста Чернігова.
Під час заходу президент Поліського фонду Геннадій Максак наголосив на важливості впровадження проекту для ґрунтовного аналізу ефективності податкової реформи на обласному районному та міському рівнях. Керівник проекту Максим Корявець повідомив про основні проектні заходи. Експерт проекту Максим Забаштанський повідомив про зміст аналітичної частини проекту.
У рамках проекту буде забезпечено реалізацію трьох основних етапів:
збір інформації; аналітичний етап; адвокаційний етап. Виконання перших двох етапів передбачає:
– проведення аналізу змін у податковому законодавстві на національному рівні щодо можливостей його впливу на формування доходів місцевих бюджетів;
– здійснення аналізу місцевих нормативно-правових і організаційно-розпорядчих рішень, що стосуються бюджетного процесу на рівні Чернігівської області, Чернігівського району, міста Чернігова та їх впливу на здійснення місцевої податкової політики;
– здійснення моніторингу виконання дохідних частин бюджетів Чернігівської області, Чернігівського району Чернігівської області та бюджету міста Чернігова за 2009-2011 роки на основі аналізу оперативної, місячної, квартальної, річної звітності про виконання бюджетів;
– здійснення аналіз зміни ролі місцевих податків і зборів у формуванні доходів бюджетів Чернігівської області, Чернігівського району та міста Чернігова на основі аналізу абсолютних та відносних та показників темпів приросту обсягів податкових надходжень;
– отримання експертних оцінок щодо впливу податкової реформи на формування доходної частини бюджетів та роль місцевого оподаткування у забезпеченні фінансової самостійності місцевих бюджетів Чернігівського регіону на основі глибинних інтерв’ю з працівниками фінансових підрозділів органів влади і депутатами рад Чернігівської області, Чернігівського району, міста Чернігова;
– виявлення недоліків у провадженні місцевої податкової політики органами влади та самоврядування Чернігівської області, Чернігівського району та міста Чернігова;
– вироблення рекомендацій і пропозицій щодо розробки та/або удосконалення нормативно-правової бази щодо впровадження місцевих податків та зборів.
Керівник проекту зазначив, що важливість адвокаційного етапу проекту полягає у лобіюванні внесення змін до бюджетно-податкової нормативно-правової бази, на основі рекомендацій і пропозицій, вироблених експертами, що будуть направлені до органів влади та самоврядування Чернігівської області, Чернігівського району та міста Чернігова, а також до органів державної влади у разі необхідності. Цього планується досягти через особисті зустрічі зі стейкхолдерами проекту, направлення запитів щодо врахування рекомендацій і пропозицій, проведення публічних заходів та інформаційної кампанії.
Метою проекту “Місцеві податки: громадський моніторинг впливу податкової реформи на фінансову самостійність місцевих бюджетів”, що здійснюється Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень є оцінка впливу податкової реформи в Україні на роль місцевих податків і зборів у формуванні доходів місцевих бюджетів Чернігівського регіону.
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.