У прокуратурі області відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів
Під головуванням прокурора Чернігівської області Максима Говорухи відбулась координаційна нарада керівників правоохоронних та судових органів області, на якій обговорено стан ефективності протидії корупції та злочинності, в тому числі її організованим формам.

У вступному слові Максим Говоруха зазначив, що прокуратурою області та правоохоронними органами вжито ряд організаційних і координаційних заходів щодо забезпечення впровадження положень нового Кримінального процесуального кодексу України, що сприяло підвищенню ефективності захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави.
— Завдяки впровадженню новел кримінального законодавства, тісній взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, судових, правоохоронних органів та належній координації спільних дій в області забезпечено виконання завдань, які ставлять Президент України Віктор Федорович Янукович та Генеральний прокурор України Віктор Павлович Пшонка щодо посилення протидії злочинності та корупції, — підкреслив Максим Говоруха.
Вжиті на виконання покладених державою завдань заходи дали свої позитивні результати. Зокрема, в області не допущено загального погіршення динаміки злочинності. Майже на 20 відсотків зменшилась кількість особливо тяжких злочинів та на 8 тяжких кримінальних правопорушень.
Водночас, ефективність роботи задля зміцнення законності та правопорядку на Чернігівщині ще не повною мірою відповідає вимогам сьогодення. Потребує покращання проведення оперативно-розшукової діяльності оперативними підрозділами, яка належним чином не вплинула на ефективність протидії злочинності, у тому числі її організованим проявам.
Не є достатньою ефективність протидії корупційним правопорушенням. За розслідуваними у поточному році кримінальними провадженнями про корупційні правопорушення до суду направлено усього 11 обвинувальних актів стосовно такої ж кількості осіб. А загалом до Єдиного реєстру досудових розслідувань з початку року внесено відомості про 39 корупційних правопорушень.
При цьому корупційні злочини майже не виявлялися на пріоритетних напрямках, зокрема, у фінансово-кредитній, банківській системах, у сферах приватизації, охорони здоров’я та інших. Потребує також активізації робота щодо боротьби з корупцією адміністративно-правовими засобами.
Прокурор області також звернув увагу на важливість реалізації затверджених, як у державі в цілому, так і в Чернігівській області зокрема, програм, спрямованих на протидію злочинності та корупції.
— Без забезпечення тісної взаємодії між правоохоронними органами, органами влади та управління, досягнення належної ефективності у реалізації визначених програмами заходів є неможливим, — підкреслив Максим Говоруха.
Питання протидії корупції не залишаються поза увагою органів виконавчої влади місцевого самоврядування. Вживаються заходи щодо запровадження системи контролю за витратами посадовців. З числа працівників кадрових підрозділів визначено відповідальних за своєчасне подання декларацій про майно, доходи і витрати. У багатьох органах влади визначено підрозділи «внутрішньої безпеки», на які покладено функції виявлення правопорушень серед працівників відповідних організацій.
Водночас, з року в рік кількість притягнутих до відповідальності за корупційні правопорушення державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування є порівняно високою. Зокрема, у поточному році до кримінальної відповідальності притягнуто 5 посадовців, адміністративної – 10.
— Будь-який факт корупційних діянь повинен сприйматися не просто як рядове порушення законодавства, а, передусім, як загрозу на соціально-економічну стабільність, як цинічне нехтування Конституцією та законами України, інтересами громадян нашої держави, — підсумував прокурор області.
Координаційна нарада прийняла рішення, спрямовані на активізацію роботи, покращення взаємодії правоохоронних органів, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, у сфері боротьби зі злочинністю та протидії корупції.
Останні новини Чернігівщини
«Творча майстерня» для дітей: поліцейські Чернігівщини продовжують проводити арт-терапевтичні заходи 12:19
Психологи Головного управління Національної поліції Чернігівської області продовжують роботу в напрямку арт-терапії «Творча майстерня» для дітей поліцейських, які на собі відчули всі страхи бойових дій у Чернігові та потребують психологічної підтримки.
Як пройти реабілітацію після ампутації та встановити протез за державної підтримки 12:07
Війна кардинально змінила життя мільйонів українців — як цивільних, так і військових.
Дитячим будинкам сімейного типу Чернігівщини надали допомогу від першої леді України Олени Зеленської 12:05
У Чернігівській області вже вдруге дитячі будинки сімейного типу отримали благодійну допомогу від першої леді Олени Зеленської.
Бійцям 119-ої бригади Сил ТрО у міській раді вручили відзнаки 12:02
Захисникам вручили відзнаки.