Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 03:00:22

Збереження земель та вод є гарантією нашого спільного майбутнього

17.06.2013   09:59Агенцiя

17 червня відзначається людством, як Всесвітній день боротьби з опустелюванням та засухами

Щорічно 17 червня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з опустелюванням та засухами, який було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН. Саме в цей день у 1994 році в м. Париж, Франція, була прийнята Конвенція Організації Об’єднаних Націй про боротьбу з опустелюванням у тих країнах, що потерпають від серйозної посухи або опустелювання, особливо в Африці. На сьогоднішній день її сторонами є 193 країни світу. Конвенція є однією з найбільших міжнародних угод природоохоронного спрямування.

Екологічні проблеми природно-антропогенного характеру в сфері з охорони земель і довкілля Чернігівської області є досить актуальними.

Складні екосистеми ґрунтового покриву найглибше руйнуються через інтенсивний розвиток ерозії. Вона є основним і найбільш небезпечним дестабілізуючим фактором екологічної ситуації в ландшафтах через розорювання земель та деградації лісосмуг. Вона призводить до видування верхнього родючого шару ґрунту, забруднення, замулення струмків, річок, ставків, посилення цвітіння окремих водойм нашого регіону.

Найбільше вітровій ерозії (дефляції) підпадають піщані та супіщані ґрунти легкого механічного складу. Найчастіше дефляція проявляється весною, на розораних ґрунтах великої площі за відсутністю будь-якої рослинності на них. Дефляційно небезпечні землі на території Чернігівської області поширені на площі 942,2 тис. га. що складає майже 29,5% від загальної площі області. Дефляційно небезпечні землі, за якісною характеристикою, поділяються на: слабодефляційні, які займають площу 689,4 тис.га; середньодефляційні – 237,7 тис.га; сильнодефляційні – 15,1 тис.га.

Найбільше дефляційні процеси проявляються на землях адміністративних районів області: Ічнянського, Новгород-Сіверського, Ріпкинського, Семенівського, Сосницького, Чернігівського та Щорського.

Водно-ерозійна небезпека на території області поширена на площі 71,4 тис. га. (що складає 3,5% від загальної площі області). В основному в північно-східних Новгород-Сіверському, Корюківському районах, та в південно-східних – Прилуцькому, Варвинському, Срібняському, Талалаївському.

Державними природоохоронними органами постійно ведеться робота для того, щоб охорона земель дійсно стала одним з політичних пріоритетів країни. Це знайшло відображення в Концепції національної екологічної політики України на період до 2020 року, затвердженій розпорядженням Кабінету Міністрів України (17.10.2007 № 880-р). Розроблено Порядок збирання, використання, поширення інформації про опустелювання та деградацію земель, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 998.

Здійснюються практичні землеохоронні заходи, наприклад, в рамках виконання Загальнодержавної програми формування Національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки та розвитку природно-заповідної справи, яка діє і на території Чернігівської області.

Збереження земель та вод є гарантією нашого спільного майбутнього.

Довідково: На сьогоднішній день понад 2 мільярди населення світу проживають у пустельних або посушливих районах. 90% цього населення – жителі держав, що розвиваються. Опустелюванням порушено 3,6 мільярди гектарів земель у всьому світі, а це 25% суші.

На сьогодні до розвитку ризиків деградації схильні землі в 110 країнах світу. Щорічно в результаті процесів опустелювання втрачається 12 млн. гектарів землі. Опустелювання і посухи призводять до втрат сільськогосподарської продукції орієнтовно на суму в 42 млрд. доларів США в рік, 75% причин опустелювання в світі складає людська діяльність.

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини