Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 21:03:31

Відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

14.06.2013   08:10

13 червня заступник голови облдержадміністрації Віктор Геращенко провів чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Учасники засідання проаналізували причини загибелі людей на водних об’єктах у 2012 році, окреслили необхідні заходи для виправлення ситуації в поточному році. Також було розглянуто питання утримання та улаштування автоматизованих систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій, оповіщення людей у разі їх виникнення на потенційно-небезпечних об’єктах області.

За словами начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації В’ячеслава Риги, питання попередження загибелі людей на воді набуває особливої актуальності на етапі підготовки до купального сезону. А це, в свою чергу, потребує аналізу минулорічної ситуації.

Незважаючи на заходи, що були вжиті з боку облдержадміністрації, райдержадміністрацій, міськвиконкомів, обласних управлінь і організацій з попередження загибелі людей на водних об’єктах, як засвідчують дані, у 2012 році загинуло 86 осіб, що на 44% більше ніж у 2011 році. Найбільша кількість трагічних випадків на воді зареєстрована у Чернігівському, Козелецькому, Ріпкинському районах та місті Чернігові.

90% загиблих – чоловіки. Найбільше втопилося людей у віці 50-60 років, за соціальним станом переважають безробітні. Найчастіше люди гинули на воді у липні та червні. 64% трагічних випадків трапилися на річках, основна причина – порушення правил безпечної поведінки на воді та купання в необладнаних для цього місцях.

Непроста ситуація склалася на водних об’єктах і у поточному році, протягом січня – травня на воді загинуло 24 особи.

Про заходи, які вживаються на місцях для попередження загибелі людей на водних об’єктах доповіли голови комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Куликівського, Ріпкинського районів та міста Чернігова та начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та охорони здоров’я Чернігівської райдержадміністрації.

За результатами обговорення було прийнято рішення до 20 червня райдержадміністраціям, міськвиконкомам визначити місця масового відпочинку на воді й облаштувати їх відповідно до вимог Типових правил охорони життя на водних об’єктах України, забезпечити пляжі та місця відпочинку на воді наглядною агітацією щодо правил безпечного поводження на воді, утворити в місцях масового відпочинку населення поблизу водних об’єктів сезонні рятувальні пости тощо.

Про наявність, стан утримання та улаштування автоматизованих систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення на потенційно-небезпечних об’єктах області присутніх поінформував начальник управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Вадим Шулюк.

Так, на території Чернігівської області визначено 71 об’єкт, який підлягає обладнанню системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення. На 29 об’єктах розроблені та погоджені технічні завдання, на 26 об’єктах – робочі проекти.

У грудні 2012 року обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затвердила “План-графік впровадження автоматизованих систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення на потенційно-небезпечних об’єктах та об’єктах підвищеної небезпеки Чернігівської області”.

На підприємствах ПАТ “Ічнянський завод сухого молока та масла”, Державній організації “Комбінат “Айстра” закінчено монтаж і введено в експлуатацію зазначені системи. Чернігівське відділення ПАТ “САН Ін Бев” провело монтаж системи та здійснює пуско-налагоджувальні роботи.

Ряд об’єктів оснащені штатними системами, які забезпечують раннє виявлення надзвичайної ситуації та оповіщення працюючого персоналу, здатні блокувати розвиток надзвичайної ситуації, але вони повільними темпами обладнуються засобами передачі інформації до пультів централізованого спостерігання.

Працівники Управління ДСНС у Чернігівській області постійно проводять перевірки об’єктів, що підлягають обладнанню системами, і зобов’язують їх керівників здійснити відповідні заходи. Так, було складено 21 протокол про вчинення адміністративного правопорушення за ст. 18816 КУпАП. На об’єкти, які підлягають обладнанню системами винесено 24 приписи про застосування запобіжних заходів щодо призупинення роботи.

Незважаючи на проведену роботу, на багатьох об’єктах не виконуються вимоги щодо впровадження автоматизованих систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій. Тому районним державним адміністраціям дано доручення детально проаналізувати ситуацію з улаштування автоматизованих систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей на засіданнях комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участю керівникам потенційно-небезпечних об’єктів і вжити дієвих заходів для їх обладнання.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.