Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 березня, 18:36:33

Побудова єдиного медичного простору – головне завдання реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я

12.06.2013   07:28

Розпочата в Україні медична реформа спрямована на побудову єдиного медичного простору, у якому б, як у єдиному ланцюгу, злагоджено працювали всі рівні медичної допомоги.

Президент України Віктор Янукович наголошує на необхідності побудови єдиного медичного простору, починаючи з перинатальних центрів і закінчуючи лікарнями 2-4 рівня та спеціалізованими медичними центрами. Глава держави зазначає, що на реалізацію цих завдань потрібно не шкодувати ні коштів, ні організаційних зусиль.

Слід зазначити, що протягом 2 років експерименту у пілотних регіонах України нова модель організації і фінансування первинної меддопомоги показує ефективність. Так, на заміну “залишкового” принципу фінансування колишніх поліклінік у пілотних регіонах бюджетні видатки на первинну ланку збільшено вдвічі – до 25-30%. Зросла на 57% – до майже 1,5 тисячі – мережа амбулаторій. За рахунок місцевих бюджетів проведено ремонти 60%-80% закладів. Суттєво покращено їх оснащеність, наближено можливість проведення загально-клінічних обстежень та підвищено зарплату медиків у пілотних регіонах.

Про те, як реалізується державна політика у сфері охорони здоров’я на Чернігівщині, йшлося на нараді, яку 10 червня провів в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика з керівниками структурних підрозділів ОДА гуманітарного напрямку. Зокрема, зазначалося, що реорганізація відбувається з акцентом на створення лікарських амбулаторій загальної практики-сімейної медицини шляхом перетворення госпітальних закладів в амбулаторно-поліклінічні та скорочення ліжок, які переважно виконують соціальну функцію.

У результаті реалізації цих заходів загальна кількість закладів охорони здоров’я області за 2010-2012 роки в основному була збережена. За цей період 1 районна лікарня реорганізована у сільську дільничну лікарню, 2 районні лікарні – у сільські лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини, 9 сільських дільничних лікарень реорганізовані у сільські лікарські амбулаторії. Об’єднані з більш потужним закладами 32 малопотужні ФАПи для медичного обслуговування населення у зв’язку із значним зменшенням чисельності населення на дільницях обслуговування та відсутністю медичних працівників.

З 1 січня 2013 року швидкою медичною допомогою населення Чернігівщині забезпечує обласний центр екстреної медичної допомоги. Він налічує 49 підрозділів швидкої медичної допомоги. Додатково планується відкрити ще 28 пунктів базування швидкої медичної допомоги.

У поточному році організовані і успішно функціонують Прилуцький міський та Бобровицький районний центри первинної медико-санітарної допомоги, 5 фельдшерських пунктів. На сьогоднішній день в області функціонує 895 медичних закладів різного типу.

Передбачається також створити ще 25 самостійних центрів первинної медико-санітарної допомоги на адміністративних територіях та 8 госпітальних округів з потужним лікувально-профілактичним закладом у кожному окрузі.

Медична допомога на засадах загальної практики – сімейної медицини надається у 128 закладах, з них 54 (42,2%) – самостійні амбулаторії, 115 (89,8%) – заклади сільських адміністративних районів. Наразі медичну допомогу в області надає 251 сімейний лікар, з них 148 (59%) лікарів працює у лікувально-профілактичних закладах сільських адміністративних районів.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини