Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 червня, 07:42:13

Побудова єдиного медичного простору – головне завдання реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я

12.06.2013   07:28

Розпочата в Україні медична реформа спрямована на побудову єдиного медичного простору, у якому б, як у єдиному ланцюгу, злагоджено працювали всі рівні медичної допомоги.

Президент України Віктор Янукович наголошує на необхідності побудови єдиного медичного простору, починаючи з перинатальних центрів і закінчуючи лікарнями 2-4 рівня та спеціалізованими медичними центрами. Глава держави зазначає, що на реалізацію цих завдань потрібно не шкодувати ні коштів, ні організаційних зусиль.

Слід зазначити, що протягом 2 років експерименту у пілотних регіонах України нова модель організації і фінансування первинної меддопомоги показує ефективність. Так, на заміну “залишкового” принципу фінансування колишніх поліклінік у пілотних регіонах бюджетні видатки на первинну ланку збільшено вдвічі – до 25-30%. Зросла на 57% – до майже 1,5 тисячі – мережа амбулаторій. За рахунок місцевих бюджетів проведено ремонти 60%-80% закладів. Суттєво покращено їх оснащеність, наближено можливість проведення загально-клінічних обстежень та підвищено зарплату медиків у пілотних регіонах.

Про те, як реалізується державна політика у сфері охорони здоров’я на Чернігівщині, йшлося на нараді, яку 10 червня провів в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика з керівниками структурних підрозділів ОДА гуманітарного напрямку. Зокрема, зазначалося, що реорганізація відбувається з акцентом на створення лікарських амбулаторій загальної практики-сімейної медицини шляхом перетворення госпітальних закладів в амбулаторно-поліклінічні та скорочення ліжок, які переважно виконують соціальну функцію.

У результаті реалізації цих заходів загальна кількість закладів охорони здоров’я області за 2010-2012 роки в основному була збережена. За цей період 1 районна лікарня реорганізована у сільську дільничну лікарню, 2 районні лікарні – у сільські лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини, 9 сільських дільничних лікарень реорганізовані у сільські лікарські амбулаторії. Об’єднані з більш потужним закладами 32 малопотужні ФАПи для медичного обслуговування населення у зв’язку із значним зменшенням чисельності населення на дільницях обслуговування та відсутністю медичних працівників.

З 1 січня 2013 року швидкою медичною допомогою населення Чернігівщині забезпечує обласний центр екстреної медичної допомоги. Він налічує 49 підрозділів швидкої медичної допомоги. Додатково планується відкрити ще 28 пунктів базування швидкої медичної допомоги.

У поточному році організовані і успішно функціонують Прилуцький міський та Бобровицький районний центри первинної медико-санітарної допомоги, 5 фельдшерських пунктів. На сьогоднішній день в області функціонує 895 медичних закладів різного типу.

Передбачається також створити ще 25 самостійних центрів первинної медико-санітарної допомоги на адміністративних територіях та 8 госпітальних округів з потужним лікувально-профілактичним закладом у кожному окрузі.

Медична допомога на засадах загальної практики – сімейної медицини надається у 128 закладах, з них 54 (42,2%) – самостійні амбулаторії, 115 (89,8%) – заклади сільських адміністративних районів. Наразі медичну допомогу в області надає 251 сімейний лікар, з них 148 (59%) лікарів працює у лікувально-профілактичних закладах сільських адміністративних районів.

Останні новини Чернігівщини

Регіональний офіс «Зроблено в Україні»: консультації фахівців 15:08

Одним із перших відвідувачів офісу «Зроблено в Україні» був Євген Смага - ветеран, який під час оборони Чернігова отримав важке поранення

Для ветеранів та їхніх родин стартує набір на безоплатне навчання в ІТ-сфері 15:06

Ветерани й ветеранки, а також військові та їхні родини можуть пройти безоплатний курс "Основи роботи з базами даних", який є спільним проєктом Українського ветеранського фонду, Lobby X та ІТ-компанії SoftServe.

Києву заборонили передавати Чернігову 25 млн грн на фортифікації. Попри це, оборона нашого міста все ж буде посилена 15:01

Міністерство фінансів України не погодило міжбюджетний трансферт, яким Київська міська рада мала передати Чернігову кошти на зміцнення та розбудову фортифікаційних споруд довкола міста. Про це повідомляє в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако у відео-зверненні до чернігівців, в якому йдеться, що попри таке рішення заплановані роботи все ж будуть виконані.

Жінка втратила 181 тисячу гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 14:58

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки. Представляючись співробітниками банків, шахраї випитують у потерпілих секретні дані та можуть отримати доступ до ваших рахунків.

У Ніжинському районі поліцейські затримали наркоторгівця, який збував психотропні речовини

У Ніжинському районі поліцейські затримали наркоторгівця, який збував психотропні речовини 14:56

Співробітники відділення № 3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції встановили, що 31-річний місцевий мешканець періодично збуває охочим землякам психотропні речовини власного виготовлення. Наркодилера затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини