Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 12:10:16

Виконання державних програм доступного житла проаналізували на всеукраїнському селекторі

08.06.2013   10:26

Протягом 2010-2012 років понад 6000 українських сімей отримали власне житло завдяки державним програмам. У цьому році Уряд ставить завдання надати підтримку ще 6700 родинам. На це передбачено у бюджеті відповідне фінансування. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул під час всеукраїнської селекторної наради із головами облдержадміністрацій та керівниками банківських установ.

Від Чернігівської області у селекторній нараді взяв участь голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко.

Олександр Вілкул зазначив, що з початку року кількість будівельних майданчиків у рамках реалізації програм доступного житла зросла в 9 разів. Проектна кількість багатоповерхівок, що будуть побудовані, складає 77 із загальною кількістю 6,6 тисяч квартир.

“На сьогодні Урядом реалізується 5 державних програм доступного житла, у рамках яких за п’ять місяців 2013 року вже більше 1500 українських сімей отримали державну допомогу”, – сказав Олександр Вілкул.

Зокрема, в рамках Програми молодіжного кредитування за п’ять місяців було надано 117 кредитів під 3% річних на період до 30 років. За умовами цієї програми громадяни мають зробити перший внесок у розмірі лише 6% від вартості житла.

За програмою будівництва (придбання) доступного житла підтримкою держави скористалися 144 родини. За цією програмою держава компенсує 30% від вартості житла, а 70% суми сплачують громадяни.

За програмою “Власний дім” було надано у цьому році 754 кредити. Вони надаються під 3% річних на період до 20 років для будівництва власного будинку в сільській місцевості або його газифікацію.

За програмою здешевлення вартості іпотечних кредитів у поточному році житло придбали 475 громадян. Дана програма створює можливості для населення придбати житло в кредит фактично під 3% річних. Термін кредитування – 15 років. Максимальна ставка кредиту – 16%, з яких 13% компенсує держава. Це дає можливість людям скористатися допомогою держави для покращення житлових умов. Наразі кредити можна оформити в “Ощадбанку”, “Укрексімбанку” та “Укргазбанку”.

За програмою забезпечення житлом інвалідів війни протягом 2013 року буде придбано 220 квартир, розподіл яких відбувається на основі заявок облдержадміністрацій.

За результатами наради Олександр Вілкул поставив завдання Мінрегіону спільно з місцевими органами влади активізувати роботу із залучення громадян до участі в програмах доступного житла.

„Урядом поставлено завдання створити Єдиний державний реєстр громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Він має бути сформований до жовтня 2013 року”, – сказав Віце-прем’єр.

У реєстрі буде систематизована інформація, що зараз знаходиться в десятках регіональних та галузевих списків.

Також регіонам необхідно забезпечити широке інформування населення про можливості державної підтримки у вирішенні житлових проблем.

“На головних сторінках сайтів облдержадміністрацій, райдержадміністрацій, мерій та провідних регіональних інформаційних сайтах мають бути розміщені банери з посиланнями на відповідні сторінки, що інформують населення про можливості придбати доступне житло”, – підсумував Віце-прем’єр.

Голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко доповів Віце-прем’єр-міністру про стан та перспективи виконання державних житлових програм в області та запевнив, що всі програми будуть виконані.


Довідка:

Детальну інформацію про державну підтримку при придбані житла можна отримати на сайтах Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ – http://minregion.gov.ua та Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву – http://www.molod-kredit.gov.ua

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).