Чернігівщина звільняється від пестицидів
Про забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області йшла мова під час чергового засідання прес-клубу “Ділове слово”, яке відбулося 30 травня.

У ході засідання начальник Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Леонід Бурковський розповів про результати діяльності інспекції за минулий рік. Він зазначив, що у 2012 році Держекоінспекцією в області проведено 3283 перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства на 1132 об’єктах різної форми власності, пред’явлено 245 претензій та позовів за екологічні збитки на загальну суму 55917,5 тис. грн.
За порушення природоохоронного законодавства впродовж 2012 року Держекоінспекцією у Чернігівській області тимчасово призупинялася виробнича діяльність на 36 об’єктах.
Не останнє місце у галузі охорони навколишнього природного середовища Чернігівщини посідає і громадський контроль. Вже 100 громадських інспекторів з охорони довкілля отримали відповідні посвідчення та залучаються до рейдових перевірок з метою боротьби з браконьєрством, а також під час проведення природоохоронних операцій та акцій.
Заступник начальника Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Валентина Дзюба повідомила, що завдяки багаторічним зусиллям Держекоінспекції та Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області, за усебічної підтримки голови облдержадміністрації Володимира Хоменка та депутатів облради проведені роботи з екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення та знешкодження непридатних до використання пестицидів і тари від них та вивезення їх на утилізацію за межі області.
Загальна кількість вивезених на знешкодження хімічних засобів захисту рослин з території Чернігівської області за 2011–2012 роки склала 1110,7 тонн.
Таким чином вдалося повністю звільнити від безгосподарних пестицидів 14 районів Чернігівщини.
Начальник управління статистики сільського господарства та навколишнього середовища Головного управління статистики у Чернігівській області Галина Зінич ознайомила присутніх з інформацією щодо обсягів викидів забруднюючих речовин в області, а також розповіла про стан природно-заповідного та мисливського фондів. Вона зазначила, що на утримання природно-заповідного фонду Чернігівської області у 2012 році витрачено 7174 тис. грн., у т. ч за рахунок Державного бюджету – 5584 тис. грн. Також Галина Зінич розповіла, що за останні роки в області збільшилась кількість хутрових звірів, але зменшилась кількість копитних тварин: зокрема, зубри взагалі зникли із нашої області.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.