Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 9 липня, 14:34:16

Відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради

30.11.2011   07:41

29 листопада відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС, з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери, з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму.

В його роботі взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, а також голови зазначених вище постійних комісій Валерій Зуб, Анатолій Заліський та Іван Чаус.

Відповідно до плану роботи обласної ради на 2011 рік, депутати, насамперед, розглянули питання порядку денного спільного засідання: “Про стан здоров’я та фізичного виховання учнівської молоді області”.

По цій важливій і проблемній темі перед народними обранцями виступили головний спеціаліст управління охорони обласної держадміністрації з педіатрії, заступник головного лікаря обласної дитячої лікарні Людмила Кривець та начальник обласного управління з фізичного виховання та спорту Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Анатолій Скрипченко.

Як було наголошено доповідачами, в галузі освіти до створення відповідних умов для формування всебічно здорової та гармонійно розвиненої людини з дитинства залучена широка мережа дошкільних та навчально-виховних закладів. А саме 382 дитячих дошкільних та 642 загальноосвітних заклади, 22 профтехучилищ, 25 вищих навчальних закладів всіх рівнів акредитації, в яких налічується майже 150 тисяч вихованців, учнів та студентів.

У 361 дитячому садку працюють 89 інструкторів фізичної культури, що становить 25% від потреби. Спортивні зали має 321 школа, в решті уроки фізкультури проводяться у пристосованих приміщеннях та на 870 спортивних майданчиках. Найменше шкіл із спортзалами у Бобровицькому, Коропському, Менському, Варвинському, Бахмацькому, Срібнянському районах.

Медичні пункти функціонують лише у 149 навчальних закладах, проте нагальною залишається необхідність у поповненні їх медикаментами та медичним обладнанням. Із 56 спортивних шкіл, які функціонують в області, лише у 15 є посади лікаря і лише 12 мають більш-менш обладнані медичні кабінети або пристосовані для них приміщення.

Незадовільним залишається і стан матеріально-спортивної бази закладів освіти. Велика кількість спортивних залів та відкритих майданчиків не відповідає елементарним санітарно-гігієнічним нормам. Нижчий за нормативи рівень забезпеченості навчальних закладів спортивним інвентарем. Сільські школи “бідні” на фахівців базового рівня (тренери, інструктори, викладачі і вчителі фізичної культури), що пов’язано з практичною відсутністю соціальних гарантій щодо забезпечення зазначеної категорії фахівців житлом і розв’язання їх соціально-побутових проблем, особливо в сільській місцевості.

Ще одна проблема – незадовільне забезпечення сільських загальноосвітніх навчальних закладів шкільним обладнанням, нормальним освітленням, навіть партами… Окрім того, нормальні умови навчання, фізичного розвитку та оздоровлення школярів залежать, безумовно, і від харчування, біологічних (спадкових), екологічних, соціальних факторів, дотримання повітряного режиму, просвітницької роботи та інших чинників. І на все, як було зазначено у виступах, потрібні додаткові бюджетні кошти, і немалі, які на рівні районних і місцевих бюджетів поки що у дефіциті.

Під час обговорення цього питання заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, зокрема, акцентував увагу учасників спільного засідання на важливості вирішення згаданих проблем та запропонував від імені комісій рекомендувати найближчій сесії обласної ради прийняти відповідне Звернення до центральних органів державної влади щодо необхідності виділення цільових коштів на покращання матеріально-технічного забезпечення шкіл Чернігівщини. Постійні комісії підтримали цю ініціативу.

За підсумками розгляду першого питання депутатами та профільними структурними підрозділами обласної виконавчої влади будуть підготовлені пропозиції для подальшого вироблення відповідних рекомендацій.

На обговорення спільного засідання постійних комісій також було внесено питання “Про розгляд заяви товариства з обмеженою відповідальністю “Екологія – сервіс” щодо включення цілісного майнового комплексу бази відпочинку, розташованого за адресою: АРК, м. Ялта, вул. Сеченова, 13-А, в перелік об’єктів, що підлягають приватизації”, по якому депутатів поінформував заступник начальника управління комунального майна обласної ради Сергій Свиридов. Депутати прийняли рішення винести це питання на розгляд сесії обласної ради.

Після завершення спільного засідання постійні комісії продовжили свою роботу окремо, розглянувши свої планові питання.

Зокрема комісія з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери розглянула звернення Чернігівської обласної організації професійної спілки працівників культури щодо проблем з оплати праці в галузі культури. А комісії з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС та з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму розглянули відповідно питання “Про стан соціального захисту – реабілітації осіб з обмеженими можливостями” та “Про профілактику негативних проявів серед молоді та формування здорового способу життя”.

З усіх обговорених питань комісії прийняли відповідні рекомендації.

Останні новини Чернігівщини

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16

Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.

На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42

Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.

Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18

У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.

Леся Карнаух: Надходження до місцевих бюджетів за півріччя зросли на 18,2 % порівняно з минулорічним показником 12:44

До місцевих бюджетів за січень – червень 2025 року надійшло 236,5 млрд грн. Це на 18,2 %, або майже на 36,4 млрд грн більше показника за перше півріччя минулого року.

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області: можливості дистанційного звернення 12:10

Пенсійний фонд України постійно розширює можливості дистанційної взаємодії з громадянами, забезпечуючи зручний, безпечний і доступний формат отримання послуг – без потреби особистого відвідування сервісного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини