Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 22:32:28

На українсько-білоруському кордоні започатковано новий етап інформаційного обміну

20.05.2013   08:01Агенцiя

Стартував пілотний проект електронного попереднього обміну інформацією „PRINEX” між Міністерством доходів і зборів України та митними органами Білорусі.

PRINEX презентували у пункті пропуску “Нова Гута” Гомельської митниці представник ЄС у Республіці Білорусь Майра Мора та Голова Представництва Міжнародної організації по міграції у Республіці Білорусь Зейнал Гаджиєв за участі представників Міндоходів України та митників Білорусі.

Завдяки системі PRINEX сторони обмінюватимуться попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, які переміщуються через українсько-білоруський кордон, що сприятиме подальшому зростанню товарообігу між Україною та Республікою Білорусь.

Крім того, однією з переваг функціонування цієї електронної системи аналітики Міндоходів називають можливість оперативного виявлення митних правопорушень. Наявність оперативної інформації від білоруських колег дасть змогу ефективніше використовувати систему аналізу ризиків. А це, у свою чергу, не лише спростить митні процедури та скоротить час на їх проведення, а й посилить економічну безпеку країни.

Прогнозується, що перевагами від впровадження проекту PRINEX користуватимуться перевізники та особливо ті громадяни, які проживають в прикордонних районах України та Республіки Білорусь.

Подібний обмін інформацією вже здійснюється Україною з митними органами Російської Федерації, Республіки Молдова та Польщі.

Довідково:

Пілотний проект міжнародної технічної допомоги “Сприяння створенню електронної системи попереднього обміну інформацією між митними службами Білорусі та України (PRINEX)” реалізує Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансування Європейського Союзу. Впровадження даного проекту забезпечать Державний митний комітет Республіки Білорусь та Міністерство доходів і зборів України у рамках Флагманської ініціативи “Інтегроване управління кордонами” програми Європейського Союзу “Східне партнерство”.

***

Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Головне управління Міндоходів у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.