Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 травня, 12:15:22

На Чернігівщині підтримується високий рівень ВІЛ-сервісних послуг

16.05.2013   17:08

Напередодні Міжнародного Дня пам’яті померлих від СНІДу 16 травня 2013 року відбулось засідання прес-клубу “Ділове слово”, ініціатором якого виступив обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом.

Головний лікар цього центру Микола Дейкун нагадав, що Міжнародний День пам’яті жертв СНІДу проходить щорічно в третю неділю травня. Цього року 19 травня десятки тисяч людей у всьому світі запалять свічки, аби вшанувати пам’ять померлих від цієї страшної недуги. Цей день відзначається у 75 країнах світу вже тридцять років поспіль.

За інформацією Миколи Дейкуна, нині на Чернігівщині перебуває на обліку 2714 ВІЛ-інфікованих, серед яких 76 дітей. Діагноз СНІДу мають 409 осіб. Цього року рівень захворюваності на ВІЛ-інфекцію, як і у минулому році, становить 11,8 на 100 тис. населення. Серед осіб, які стали на диспансерний облік у 2013 році, 74 особи (70%) інфікувалися ВІЛ статевим шляхом, а інші 32 особи (30%) – отримали це захворювання шляхом парентерального введення наркотичних речовин.

Також Микола Дейкун під час зустрічі розповів, що Чернігівська область стала єдиною в Україні учасницею міжнародної програми навчання сімейних лікарів і терапевтів виявленню хвороби на ранніх стадіях і ефективному її лікуванню. Він також звернув увагу, що сприяти зупинці епідемії може широка доступність так званих ВІЛ-сервісних послуг, зокрема можливість громадян проводити безкоштовне обстеження для отримання інформації про власний ВІЛ-статус. В області на це виділяється близько 600 – 700 тис. грн. на рік.

Підбиваючи підсумки, головний лікар обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом звернув увагу на те, що на Чернігівщині продовжується зниження інтенсивності передачі ВІЛ від матері до дитини. Однак, незважаючи на позитивні зрушення у контролі над ВІЛ-інфекцією/СНІДом, ситуація в області ще залишається напруженою. Інфікованим може стати кожен, тому надзвичайно важливо дотримуватися правил безпечної поведінки.

Останні новини Чернігівщини

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста?

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста? 15:16

Студенти НУ “Чернігівська політехніка” відвідали 3 практичних курси на базі Центру стартапів та інновацій “Перемога”, де отримали навички з 3D моделювання та друку, роботи з CNC верстатами (з числовим комп’ютерним програмуванням) та ресайклінгу пластику типу HDPE та LDPE

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій 15:10

Відповідно до чинного українського законодавства до ветеранів війни належать учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

“Що відбувається”: відбулася прем’єра спільного проєкту Медіабази.Чернігів та Суспільне 15:07

22 травня відбулась прем'єра нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?” – спільного проєкту “Суспільне Чернігів”, регіонального хабу Інституту масової інформації “Медіабаза.Чернігів” та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Мартін Єґер: Займатися сферою культури під час війни треба більше, ніж в мирний час 13:17

Зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні під час сьогоднішнього візиту до області.

Допомагаємо українській системі охорони здоровʼя підготуватися до третьої зими під час війни: ВООЗ встановлює модульні котельні в лікарнях 12:19

Попри системні виклики в Україні триває підготовка до наступної зими, аби забезпечити функціонування української системи охорони здоров’я й надалі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини