На Чернігівщині підтримується високий рівень ВІЛ-сервісних послуг
Напередодні Міжнародного Дня пам’яті померлих від СНІДу 16 травня 2013 року відбулось засідання прес-клубу “Ділове слово”, ініціатором якого виступив обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом.

Головний лікар цього центру Микола Дейкун нагадав, що Міжнародний День пам’яті жертв СНІДу проходить щорічно в третю неділю травня. Цього року 19 травня десятки тисяч людей у всьому світі запалять свічки, аби вшанувати пам’ять померлих від цієї страшної недуги. Цей день відзначається у 75 країнах світу вже тридцять років поспіль.
За інформацією Миколи Дейкуна, нині на Чернігівщині перебуває на обліку 2714 ВІЛ-інфікованих, серед яких 76 дітей. Діагноз СНІДу мають 409 осіб. Цього року рівень захворюваності на ВІЛ-інфекцію, як і у минулому році, становить 11,8 на 100 тис. населення. Серед осіб, які стали на диспансерний облік у 2013 році, 74 особи (70%) інфікувалися ВІЛ статевим шляхом, а інші 32 особи (30%) – отримали це захворювання шляхом парентерального введення наркотичних речовин.
Також Микола Дейкун під час зустрічі розповів, що Чернігівська область стала єдиною в Україні учасницею міжнародної програми навчання сімейних лікарів і терапевтів виявленню хвороби на ранніх стадіях і ефективному її лікуванню. Він також звернув увагу, що сприяти зупинці епідемії може широка доступність так званих ВІЛ-сервісних послуг, зокрема можливість громадян проводити безкоштовне обстеження для отримання інформації про власний ВІЛ-статус. В області на це виділяється близько 600 – 700 тис. грн. на рік.
Підбиваючи підсумки, головний лікар обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом звернув увагу на те, що на Чернігівщині продовжується зниження інтенсивності передачі ВІЛ від матері до дитини. Однак, незважаючи на позитивні зрушення у контролі над ВІЛ-інфекцією/СНІДом, ситуація в області ще залишається напруженою. Інфікованим може стати кожен, тому надзвичайно важливо дотримуватися правил безпечної поведінки.
Останні новини Чернігівщини
«Творча майстерня» для дітей: поліцейські Чернігівщини продовжують проводити арт-терапевтичні заходи 12:19
Психологи Головного управління Національної поліції Чернігівської області продовжують роботу в напрямку арт-терапії «Творча майстерня» для дітей поліцейських, які на собі відчули всі страхи бойових дій у Чернігові та потребують психологічної підтримки.
Як пройти реабілітацію після ампутації та встановити протез за державної підтримки 12:07
Війна кардинально змінила життя мільйонів українців — як цивільних, так і військових.
Дитячим будинкам сімейного типу Чернігівщини надали допомогу від першої леді України Олени Зеленської 12:05
У Чернігівській області вже вдруге дитячі будинки сімейного типу отримали благодійну допомогу від першої леді Олени Зеленської.
Бійцям 119-ої бригади Сил ТрО у міській раді вручили відзнаки 12:02
Захисникам вручили відзнаки.