Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 березня, 16:22:27

За воду гроші

15.05.2013   12:51Агенцiя

Це трапляється з дивовижно чіткою періодичністю, якщо не сказати циклічністю. Так само, як у природі вода проходить свій кругообіг, у домівках жителів Прилук ця прозора речовина час від часу “випаровується”.

Щоправда, на наше з вами щастя, йдеться переважно про воду в гарячому стані. З року в рік, тільки-но закінчується опалювальний сезон або ж за декілька днів після того, як батареї у квартирах перестають гріти, з кранів зникає гаряча вода.

Нинішнього року весняний термін користування гарячою водою, здається, побив рекорди: ми “протрималися” до 14 травня! Але варто було настати цьому дню, як не забарилися дзвінки на редакційний телефон із відповідними запитаннями та проханнями вияснити ситуацію. І хоча відповіді посадових осіб, відповідальних за дану сферу життєдіяльності міста, в перспективі не обіцяють бути оригінальними, задовольнити потреби читачів просто необхідно.

Причини відключення гарячої води не важко здогадатися будь-якому споживачу. Точніше кажучи, причина одна – фінансова, лише в той чи інший час вона може бути більш або менш вагомою. Як повідомив директор КП “Прилукитепловодопостачання” Андрій Гавриш, наразі підприємство винне за спожитий газ понад 23 мільйони гривень. Андрій Анатолійович також пояснив, чому гаряча вода перестала надходити в оселі прилучан 14 травня: саме вчора представники ПАТ “Чернігівгаз” узялися перекривати та опломбовувати газопроводи в котельнях. Таким чином, надалі гарячою водою зможуть користуватися тільки в соціально найвразливіших закладах: будинку дитини “Надія” та міській лікарні. Підсолодити гірку пігулку здатен хіба що той факт, що ми не самі у своєму горі: ідентична доля спіткала й інші міста області, в тому числі Чернігів та Ніжин.

Можна припустити, що більшість читачів, які є відповідальними споживачами комунальних послуг, подумають: а звідки ж узялася ця величезна сума, якщо ми справно розраховуємося за платіжками? Їх легко зрозуміти, адже чому вони мають страждати за іншу частину споживачів, які заборгували “Тепловодопостачанню” більше шести з половиною мільйонів гривень? Усього ж дебіторська заборгованість підприємству становить понад 11 мільйонів: сюди входять і непроплачені рахунки з місцевого, обласного та державного бюджетів, і борги з боку інших споживачів, і не відшкодовані пільги та субсидії. Та найвідчутнішого удару по платіжній спроможності підприємства завдає різниця в тарифах: держава не погасила близько 9 мільйонів 300 тисяч собівартості, яка не відшкодовується діючими тарифами на гарячу воду й тепло.

Зараз би розгорнути аналітику щодо державної політики в сфері комунального господарства, комерціалізацію стратегічних об’єктів тощо, проте це було б відходом від основної теми. До того ж, наші люди так чи інакше звикли лаяти місцевих комунальників за їхню неспроможність працювати як слід. Заради справедливості варто зауважити, що адміністрація КП не сидить склавши руки.

Як заявив Андрій Гавриш, підприємство подало судових позовів на боржників на загальну суму 2 мільйони 700 тисяч гривень. Директор також попросив споживачів, які винні за послуги, прискорити процес погашення боргів, адже багато в чому саме від них залежить поновлення постачання гарячої води влітку. Крім того, в день виходу цього номера “Града” посадовець мав намір здійснити візит у НАК “Нафтогаз України” для переговорів щодо виділення ліміту блакитного палива. Втім, як відомо, немає грошей – немає газу, а немає газу – забудьте про гарячу воду.

Олександр Бойко

http://gradpryluky.info/index.php?newsid=2608

Останні новини Чернігівщини

Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59

Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.

Замість «грошової допомоги» громадянка втратила понад 32 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми в Інтернеті 12:28

Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.

Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE 11:07

Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».