Привід сісти за стіл переговорів
26 квітня Україна відзначає 27-мі роковини Чорнобильської трагедії.

За статистикою, станом на перше січня поточного року, в Україні зареєстровано 2 мільйони 370 тисяч осіб, які постраждали внаслідок однієї з найбільших техногенних катастроф людства, з них 317,5 тисяч – ліквідатори першої групи первинного обліку. Щорічно їх кількість зменшується, адже вони мають чималий букет захворювань, зароблених під час рятування світу від “мирного атому”. Саме тому, у відповідності до соціальних ініціатив Президента, питання забезпечення Чорнобильців житлом та спеціалізованим медичним лікуванням повинні бути першочерговим завданням для виконання на місцях.
Ні для кого не секрет, що Чернігівщина входить до переліку областей, які найбільше постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Навіть через 27 років після аварії проблеми соціального захисту населення, постраждалого через аварію на ЧАЕС, а це 84 тисячі мешканців області, серед яких майже 16 тисяч дітей, більше 10 тисяч ліквідаторів та 5 тисяч інвалідів, не втратили своєї актуальності.
На думку Президенмою для чорнобильців залишаються питання надання медичних та санаторно-курортних послуг, адже люди, що втратили своє здоров’я у боротьбі з “мирним атомом”, потребують особливої уваги. Саме тому торік на лікування пацієнтів з категорії постраждалих внаслідок аварії було спрямовано майже 42,5 мільйони гривень, а для забезпечення спеціалізованого лікування для осіб, чия інвалідність пов’язана з Чорнобилем, бюджет виділяв майже 29 мільйонів гривень.
Хвилюють чорнобильців і житлові проблеми. Держава намагається забезпечити квадратними метрами інвалідів-чорнобильців, однак придбані торік 475 та заплановані на 2013 рік 504 квартири проблеми, що накопичувалася роками, не вирішують. На думку спеціалістів, така ситуація виникла через те, що норми соціального захисту постраждалих, передбачені законами, відрізняються від реально діючих, встановлених постановами Кабміну. На сьогодні найболючішою проблемою залишається пенсійне забезпечення.
На думку чорнобильців, чергові сумні роковини трагедії – не привід побиватися чи вкотре говорити про “вселенську несправедливість”, це привід сісти за стіл переговорів.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.