Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 березня, 15:29:44

Привід сісти за стіл переговорів

25.04.2013   08:07Агенцiя

26 квітня Україна відзначає 27-мі роковини Чорнобильської трагедії.

За статистикою, станом на перше січня поточного року, в Україні зареєстровано 2 мільйони 370 тисяч осіб, які постраждали внаслідок однієї з найбільших техногенних катастроф людства, з них 317,5 тисяч – ліквідатори першої групи первинного обліку. Щорічно їх кількість зменшується, адже вони мають чималий букет захворювань, зароблених під час рятування світу від “мирного атому”. Саме тому, у відповідності до соціальних ініціатив Президента, питання забезпечення Чорнобильців житлом та спеціалізованим медичним лікуванням повинні бути першочерговим завданням для виконання на місцях.

Ні для кого не секрет, що Чернігівщина входить до переліку областей, які найбільше постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Навіть через 27 років після аварії проблеми соціального захисту населення, постраждалого через аварію на ЧАЕС, а це 84 тисячі мешканців області, серед яких майже 16 тисяч дітей, більше 10 тисяч ліквідаторів та 5 тисяч інвалідів, не втратили своєї актуальності.

На думку Президенмою для чорнобильців залишаються питання надання медичних та санаторно-курортних послуг, адже люди, що втратили своє здоров’я у боротьбі з “мирним атомом”, потребують особливої уваги. Саме тому торік на лікування пацієнтів з категорії постраждалих внаслідок аварії було спрямовано майже 42,5 мільйони гривень, а для забезпечення спеціалізованого лікування для осіб, чия інвалідність пов’язана з Чорнобилем, бюджет виділяв майже 29 мільйонів гривень.

Хвилюють чорнобильців і житлові проблеми. Держава намагається забезпечити квадратними метрами інвалідів-чорнобильців, однак придбані торік 475 та заплановані на 2013 рік 504 квартири проблеми, що накопичувалася роками, не вирішують. На думку спеціалістів, така ситуація виникла через те, що норми соціального захисту постраждалих, передбачені законами, відрізняються від реально діючих, встановлених постановами Кабміну. На сьогодні найболючішою проблемою залишається пенсійне забезпечення.

На думку чорнобильців, чергові сумні роковини трагедії – не привід побиватися чи вкотре говорити про “вселенську несправедливість”, це привід сісти за стіл переговорів.

http://chodtrk.com.ua/?p=9172

Останні новини Чернігівщини

Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59

Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.

Замість «грошової допомоги» громадянка втратила понад 32 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми в Інтернеті 12:28

Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.

Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE 11:07

Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».