Засідання круглого столу “Медіа – підтримка просування гендерної рівності в місцевих громадах”
Чи є взаємозв’язок забезпечення ґендерної рівності та соціально-економічного розвитку держави? Як на наше життя впливають невикорінні ґендерні стереотипи? Як висвітлення проблеми гендерної рівності у ЗМІ впливає на формування ґендерної свідомості?

“Медіа–підтримка просування гендерної рівності в місцевих громадах”
На ці та інші питання намагались знайти відповідь учасники круглого столу “Медіа–підтримка просування гендерної рівності в місцевих громадах”, який провели Департамент сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації та Чернігівська обласна організація Спілки жінок України днями в приміщенні підприємства “Навчально – методичний центр” профспілок.
Метою проведення цього заходу є обговорення питань щодо розширення співпраці органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій та ЗМІ у напрямку впровадження гендерних підходів у різних сферах життєдіяльності місцевих громад, здійснення впливу на громадську думку щодо подолання гендерних стереотипів, формування сучасної гендерної культури, зокрема, у молодіжному середовищі.
Засідання круглого столу відкрила Сердюк Оксана – директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, яка зазначила, що важлива роль у зміні ставлення суспільства до проблеми гендерної рівності, формуванні в регіоні державної політики в сфері забезпечення рівності прав жінок і чоловіків належить засобам масової інформації. Вона підкреслила, що прийнята Комплексна обласна програма підтримки сім’ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2016 року дозволить забезпечити формування на регіональному рівні цілісної системи комплексних заходів, спрямованих на впровадження гендерних підходів в усі сфери життєдіяльності суспільства.
Про роль громадських жіночих організацій в просуванні гендерної рівності в засобах масової інформації розповіла присутнім Дорожкіна Ірина – директор підприємства “Навчально-методичний центр” профспілок, голова обласної організації Спілки жінок України.
Ковальчук Володимир ознайомив учасників заходу з результатами досліджень щодо трансформації сучасних ґендерних стереотипів у молодіжному середовищі, проведених шляхом опитування студентів вищих навчальних закладів міст Чернігова та Ніжина.
43% юнаків та дівчат вважають, що поведінка сучасної молоді щодо визнання ґендерної рівності змінилась у кращий бік порівняно зі старшими поколіннями. Проте 68% опитаних зазначили, що в сучасному молодіжному середовищі ще продовжують існувати ґендерні стереотипи. Тільки кожна третя молода людина вважає, що сучасний шлюб є ґендерно рівноправним.
На засіданні круглого столу виступили та взяли участь в обговоренні: Лариса Юда, заступник директора інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, радник голови облдержадміністрації з гендерних питань; Світлана Задорожна, кандидат економічних наук, доцент Чернігівського державного технологічного університету; Тетяна Бойко, директор агенції стратегічних комунікацій “Прайм Медіа”, куратор проекту “Чиста політика”; Олена Мухіна, лікар акушер-гінеколог міського Центру планування сім’ї; Олена Яковчук, заступник директора з виховної роботи Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 29.
У ході обговорення учасниками підкреслювалося значення ґендерної просвіти журналістів, оскільки в повсякденному житті нерідкими є випадки поверхового висвітлення проблеми гендерної рівності у ЗМІ, які великою мірою впливають на формування ґендерної свідомості суспільства. Крім того, наголошувалось на необхідності використання новітніх засобів масової комунікації – соціальних мереж для просування ідеї ґендерного рівноправ’я. Особливо актуальним це є для молоді.
У роботі круглого столу взяли участь представники органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, засобів масової інформації, освітяни, викладачі та студенти вищих навчальних закладів.
За повідомленням Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).